ўоб вр€тувати серце, треба чистити зуби!
ўоб вр€тувати серце, треба чистити зуби!
 ўоб вр€тувати серце, треба чистити зуби!

ѕро те, що дотриманн€ правил особистоњ г≥г≥Їни може вр€тувати в≥д багатьох захворювань, в≥домо давно. ј необх≥дн≥сть регул€рного чищенн€ зуб≥в взагал≥ не викликаЇ сумн≥в≥в. Ќещодавно британськ≥ досл≥дники знайшли ще один факт, що говорить на користь зубноњ пасти: захворюванн€ €сен викликають хвороби серц€.

÷е пов'€зано з бактер≥€ми стрептококами, в≥дпов≥дальними за формуванн€ зубного нальоту ≥ розвиток хвороб €сен. Ѕактер≥њ потрапл€ють в систему кровооб≥гу через €сна, що кровоточать. ѕри цьому виробл€Їтьс€ б≥лок, €кий спри€Ї злипанню тромбоцит≥в, що формуЇ навколо бактер≥й захисну капсулу. “ак бактер≥њ захищаютьс€ в≥д ≥мунноњ системи людини ≥ в≥д антиб≥отик≥в. ” свою чергу склеюванн€ тромбоцит≥в веде до утворенн€ маленьких кров'€них згустк≥в ≥ новоутворень на серцевих клапанах, а також викликаЇ запаленн€ кровоносних судин, що блокуЇ доставку кров≥ в серце ≥ мозок. –езультатом цих процес≥в в орган≥зм≥ може стати розвиток ≥нфаркту, ≥нсульту та ≥нших захворювань серц€. «в≥дси ≥ висновки вчених про те, що необх≥дно регул€рно чистити зуби пастами, €к≥ надовго захищають в≥д нальоту.

¬исновки ≥ зв'€зки м≥ж г≥г≥Їною порожнини рота ≥ ризиком розвитку серцевих захворювань були зроблен≥ сп≥вроб≥тниками ”н≥верситету коледжу Ћондона. ¬они провели досл≥дженн€, €ке тривало в≥с≥м рок≥в. ” поле зору фах≥вц≥в потрапили медичн≥ карти б≥льш н≥ж 11 тис€ч ос≥б у в≥ц≥ до 50 рок≥в. ”часникам експерименту ставилос€ запитанн€ про те, €к часто вони чист€ть зуби ≥ в≥дв≥дують зубного л≥кар€. ѕри цьому в досл≥дженн≥ враховувалис€ ≥ так≥ негативно впливаючи на серце фактори €к ожир≥нн€ та кур≥нн€. ¬одночас вир≥шальну роль у б≥льшост≥ випадк≥в серйозних проблем з серцем грало саме ставленн€ до г≥г≥Їни порожнини рота.