„ому правильна постава Ч запорука здоров'€ всього орган≥зму?
„ому правильна постава Ч запорука здоров'€ всього орган≥зму?
„ому правильна постава Ч запорука здоров'€ всього орган≥зму?

як часто в дитинств≥ нас обсмикували батьки та вчител≥: Ђ—€дь р≥вно!ї, ЂЌе сутульс€!ї. “е ж саме зараз чують наш≥ д≥ти в≥д нас. ¬се тому, що нам прийшло усв≥домленн€ величезноњ значущост≥ хребта в нашому здоров'њ.

ўе древн≥ люди звертали увагу на зв'€зок хребта ≥з загальним станом людини. ÷≥лител≥ —ходу взагал≥ вважають хребет найголовн≥шим органом нашого т≥ла, енергетичним центром, €кий посилаЇ енерг≥ю до ≥нших орган≥в.

„исленн≥ досл≥дженн€ медицини показали, що бол≥ в спин≥, головн≥ бол≥, проблеми ≥з зором, бол≥ в серц≥, метеоризм - все це може бути в≥д неправильноњ постави.

¬чен≥ з ”н≥верситету Ћ≥дса д≥йшли висновку, що ≥снуЇ пр€мий зв'€зок м≥ж шийними м'€зами ≥ областю мозку, €ка контролюЇ кров'€ний тиск. —аме тому при г≥пертон≥њ до звичайних фактор≥в ризику разом з в≥ком, зайвою вагою, кур≥нн€м, хрон≥чними захворюванн€ми можна додати ≥ неправильну поставу.

ўе один поб≥чний ефект неправильноњ постави Ч слабкий сечовий м≥хур. ѕриблизно половина ж≥нок страждаЇ в≥д под≥бних проблем, а у де€ких Ђвитокиї трапл€ютьс€ нав≥ть при см≥ху або кашл≥.  оли людина стоњть пр€мо, то хребет немов утворюЇ букву S з невеликими вигинами в област≥ шињ ≥ в нижн≥й частин≥ спини. ѕравильна постава при сид≥нн≥ зм≥цнюЇ тазов≥ м'€зи, €к≥ п≥дтримують сечовий м≥хур. ј от њх слабк≥сть легко призводить до нетриманн€. ѕри неправильноњ постав≥ хребет приймаЇ форму л≥тери —, а на сечовий м≥хур зд≥йснюЇтьс€ додатковий тиск.

ўе одне досл≥дженн€ провели в ”н≥верситет≥ —ан-‘ранциско. Ѕуло в≥дзначено, що у студент≥в з неправильною поставою част≥ше в≥дзначалос€ депресивний стан та знижений р≥вень енерг≥њ. ј ось правильна постава спри€Ї передач≥ в мозок пов≥домлень, €к≥ п≥двищують нашу самооц≥нку. ѕри цьому не т≥льки мозок посилаЇ сигнали в т≥ло Ч в≥дбуваЇтьс€ ≥ зворотний процес.

“акож неправильна постава може викликати печ≥ю. —права в тому, що за формою наш таз нагадуЇ чашу, ≥ коли ми стоњмо пр€мо, вона утримуЇтьс€ р≥вно. јле варто нам зсутулитис€, €к чаша нахилитьс€ ≥ вс≥ органи шлунково-кишковоњ системи нахил€тьс€ теж. ѕоступово при такому положенн≥ сф≥нктерн≥ м'€зи нижньоњ частини стравоходу, €к≥ не дають шлунковому соку проникнути назад, втрачають свою ефективн≥сть, а це призводить до печ≥њ.

«рештою, доведено, що погана постава може стати причиною головних бол≥в, так €к м'€зи в≥дчувають додаткове навантаженн€ в основу черепа.


28.02.2014