„ому корисно лузгати нас≥нн€?
„ому корисно лузгати нас≥нн€?
„ому корисно лузгати нас≥нн€?

якщо час в≥д часу ви любите полузгать нас≥нн€, то принесете багато корист≥ своЇму здоров'ю.

ўе в давн≥ часи люди знали про користь нас≥нн€ сон€шнику, тому не дивно, що вживати њх у натуральному вигл€д≥ почали задовго до того, €к навчилис€ вичавлювати з них масло. —аме сир≥ нас≥нн€ сон€шника м≥ст€ть рекордно високу к≥льк≥сть корисних речовин, €ким вчен≥ приписують властивост≥ продовжувати житт€, збер≥гати молод≥сть ≥ зм≥цнювати здоров'€.

Ќас≥нн€ сон€шнику Ї джерелом в≥там≥н≥в групи ¬, в≥там≥н≥в — ≥ ≈, ам≥нокислот, каротину, жир≥в ≥ б≥лк≥в. ј в≥там≥ну D в нас≥нн≥ сон€шнику б≥льше, н≥ж в печ≥нц≥ тр≥ски. 100 г нас≥нн€ м≥стить в п'€ть раз≥в б≥льше магн≥ю, н≥ж чорний хл≥б. 50 г нас≥нн€ майже повн≥стю покривають потребу орган≥зму в ненасичених жирних кислотах. ќднак наш орган≥зм може засвоњти в добу не б≥льше 100 г нас≥нн€.

Ќас≥нн€ сон€шнику, завд€ки насиченост≥ магн≥Їм ≥ кал≥Їм, Ї в≥дм≥нним засобом дл€ проф≥лактики серцево-судинних захворювань ≥ атеросклерозу, дл€ п≥дтримки елест≥чност≥ ≥ пружност≥ поверхневих шар≥в шк≥ри.

ќсобливо корисн≥ нас≥нн€ ≥ тим, хто в силу р≥зних причин не може вживати молочн≥ продукти ≥ в≥дчуваЇ деф≥цит кальц≥ю, тому що цим м≥кроелементом нас≥нн€ теж багат≥. ÷е означаЇ, що вони попереджають по€ву остеопорозу ≥ ревматизму.

ѕрисутн≥ в нас≥нн≥ речовини мають властив≥сть вир≥внювати кислотно-лужний баланс в орган≥зм≥. Ќав≥ть невелика жмен€ нас≥нн€ здатна заспокоњти печ≥ю в короткий час.

ѕро користь нас≥нн€ говор€ть ≥ психологи. ¬они кажуть, що сам процес лущенн€ нас≥нн€ заспокоюЇ нерви ≥ зн≥маЇ напругу не г≥рше медичних препарат≥в.

ќднак сл≥д пам'€тати, що нас≥нн€ в шк≥рц≥ збер≥гають б≥льше ц≥нних дл€ здоров'€ речовин, н≥ж очищен≥, так €к захищен≥ в≥д окисленн€. —ьогодн≥ на прилавках магазин≥в можна знайти великий асортимент вже очищених зерен, але купувати њх не варто, так €к вони не захищен≥ лушпинн€м в≥д безл≥ч≥ м≥кроорган≥зм≥в.  раще купувати сир≥ нас≥нн€ ≥ злегка обсмажити њх на сух≥й сковород≥.

јле тут попереджають стоматологи, що лущенн€ зубами може призвести до розвитку кар≥Їсу.

“акож варто з обережностю вживати нас≥нн€ тим, хто страждаЇ зайвою вагою, так €к цей продукт надзвичайно калор≥йний Ч в ньому м≥ститьс€ велика к≥льк≥сть жир≥в ≥ б≥лк≥в. 100 г нас≥нн€ сон€шнику м≥стить 800 калор≥й, а це в 4 рази б≥льше, н≥ж у м'€с≥, в 3 рази б≥льше, н≥ж у хл≥б≥, ≥ майже в 10 раз≥в б≥льше, н≥ж в овочах ≥ фруктах.


26.02.2014