9 звичок, що Ђдопомагаютьї набрати зайву вагу
9 звичок, що Ђдопомагаютьї набрати зайву вагу
9 звичок, що Ђдопомагаютьї набрати зайву вагу

Ўк≥длив≥ звички, €к в≥домо, Ї найлют≥шими ворогами нашого здоров'€. ¬одночас, в≥д чогось, до чого сильно звикли, позбавитис€ дуже складно. ѕроблема ще й у тому, що багатьох своњх звичок ми вже не пом≥чаЇмо. јле €кщо Ї величезне бажанн€ зм≥нити спос≥б житт€ з метою збереженн€ здоров'€, то варто придивитис€ до себе, проанал≥зувати помилки ≥ жити стане легше! ’оча б на пару к≥лограм≥в!

ќтже, €к≥ звички призвод€ть до зайвоњ ваги?

1. «вичка не сн≥дати

Ќезважаючи на те, що багато хто в силу р≥зних причин знаход€ть виправданн€ дл€ по€сненн€ своЇњ в≥дмови в≥д сн≥данку, д≥Їтологи наст≥йно рекомендують сн≥дати з ранку — це запустить обм≥н речовин п≥сл€ пробудженн€. Ѕ≥льше того, без сн≥данку ви незабаром так зголодн≥Їте, що ризикуЇте з'њсти зайве в об≥д, а ваш орган≥зм, нал€кавшись ранкового голоду, вир≥шить накопичити поб≥льше калор≥й на вс€кий випадок.

2. «вичка њсти перед телев≥зором

«ахопившись под≥€ми, що в≥дбуваютьс€ в телев≥зор≥, ми й не пом≥чаЇмо, €к з'њдаЇмо б≥льше, н≥ж треба. ƒосл≥дженн€ показали, що люди, €к≥ провод€ть б≥л€ телев≥зор≥в не менше двох годин на день, б≥льш схильн≥ до повноти. ѕричина тут не т≥льки в тому, що ми ризикуЇмо з'њсти б≥льше, але ≥ в тому, що ми менше рухаЇмос€, а тому витрачаЇмо менше калор≥й.

3. «вичка користуватис€ л≥фтом

¬елику частину часу ми проводимо в оф≥с≥, тобто сидимо. ƒобираЇмос€ на роботу на транспорт≥, а €кщо Ї машина, то про п≥ш≥ прогул€нки взагал≥ забуваЇмо. «вичайно, змусити себе вранц≥ проб≥гти к≥лька к≥лометр≥в може не кожен, але в≥д л≥фта можуть в≥дмовитис€ майже вс≥. ѕ≥дйом на св≥й поверх по сходах забезпечить хоча б к≥лька хвилин ф≥тнесу. ѕ≥драховано, що п≥дйом по сходах на дев'€тий поверх допомагаЇ спалити близько 1300 калор≥й.

4. «вичка недосипати

«вичайно, висипатис€ в сучасних умовах здаЇтьс€ справжньою розк≥шшю. —татистика показуЇ, €кщо в середин≥ минулого стол≥тт€ людина спала в середньому в≥с≥м годин на добу, то в наш≥ дн≥ приблизно ш≥сть з половиною годин. якщо ви укладаЇтес€ в л≥жко далеко за п≥вн≥ч, а вранц≥ змушуЇте себе п≥дн€тис€, то ризикуЇте набрати зайв≥ к≥лограми. ÷е пов'€зано з тим, що нестача сну стимулюЇ виробленн€ гормону, що п≥двищуЇ апетит, при цьому виробленн€ лептину, що пригн≥чуЇ апетит, навпаки, знижуЇтьс€.

5. «вичка швидко њсти

Ќа прийом њж≥ необх≥дно вид≥л€ти достатньо часу. якщо ви станете запихати в себе бутерброди на б≥гу, мозок просто не встигне отримати сигнал про насиченн€, ≥ вам буде здаватис€, що ви все ще голодн≥.

6. «вичка њсти д≥Їтичн≥ продукти

якщо ви думаЇте, що в≥дмовившись в≥д т≥стечок ≥ булочок ≥ збагативши св≥й рац≥он йогуртами без цукру ≥ д≥Їтичною газованою водою, забезпечили соб≥ здорове харчуванн€, то крупно помил€Їтес€. —права в тому, що д≥Їтичн≥ продукти дуже оманлив≥: вони приховують штучн≥ цукрозам≥нники, €к≥ упов≥льнюють обм≥н речовин, що загрожуЇ в≥дкладенн€м жиру.  р≥м того, з≥знайтес€, етикетки з написами «без цукру», Ђлегкий йогуртї, Ђзнежирений продуктї зн≥мають перед нами вс≥ обмеженн€ в к≥льк≥сному споживанн≥.

7. «вичка випивати

—пиртн≥ напоњ дуже калор≥йн≥. ѕричому, чим вище градус, тим б≥льше калор≥й. ≤ нав≥ть у малих дозах алкоголь зупин€Ї процес спалюванн€ жиру на терм≥н до 12 годин, провокуЇ зневодненн€ тканин, упов≥льнюЇ р≥ст та в≥дновленн€ м'€зовоњ тканини!

8. «вичка перекушувати

’оч д≥Їтологи ≥ рекомендують њсти часто ≥ маленькими порц≥€ми, але €к перекушуванн€ багато хто вибираЇ не зовс≥м корисн≥ продукти: шоколадки, ч≥пси, попкорн... „и не краще запастис€ €блуком або пом≥доркою?

9. «вичка зањдати стрес

Ѕажанн€ заглушити поганий настр≥й морозивом або гамбургером знайоме вс≥м. јле чи пол≥пшать ваш настр≥й набранн≥ через так≥ перекуси к≥лограми?

ј боротис€ з≥ стресом можна ≥ по-≥ншому. ѕсихологи рекомендують, перш за все, зайн€тис€ спортом, в≥н допомагаЇ позбавл€тис€ в≥д тривожних думок ≥ агрес≥њ, надаЇ впевнен≥сть у соб≥ . Ќе обов'€зково щодн€ ходити в спортзал, ц≥лком достатньо буде займатис€ регул€рно в своЇ задоволенн€.