ўо допоможе включити мозок?
ўо допоможе включити мозок?

ћозок сучасноњ людини знаходитьс€ в регул€рн≥й напруз≥ через перевантаженн€ ≥ стреси, що заважаЇ €сност≥ думки ≥ розумовоњ працездатност≥. як же зб≥льшити працездатн≥сть мозку?

Ќездатн≥сть зосередитис€, неуважн≥сть, в≥дсутн≥сть ≥нтересу, слабк≥сть ≥ апат≥€ Ч все це €вн≥ ознаки зниженн€ працездатност≥ мозку. ≤ все н≥чого, €кщо вони про€вл€ютьс€ у веч≥рн≥й час, перед сном, адже за н≥ч орган≥зм в≥дпочине. јле що робити, €кщо вс≥ ц≥ ознаки на лице вже вранц≥?

ѕерше, що потр≥бно зробити, так це змусити св≥й мозок попот≥ти. —воЇр≥дна зар€дка дл€ розуму покращуЇ нейронн≥ зв'€зки головного мозку ≥ створюЇ зад≥л ≥нтелектуальноњ потужност≥. ƒл€ розвитку пам'€т≥ можна почати вивчати ≥ноземн≥ мови, розгадувати кросворди, вир≥шувати математичн≥ задачки, грати в ≥гри, €к≥ змушують включати мисленн€. “обто, актив≥зуйте свою с≥ру речовину, ≥ тод≥ мозок змушений буде включитис€.

ƒо реч≥, в оточенн≥ вс≥л€ких гаджет≥в, сьогодн≥ ми занадто р≥дко зад≥Їюмо мозок. якщо треба п≥драхувати щось, в≥дклад≥ть калькул€тор Ч краще порахуйте в ум≥, а маршрут поњздки проклад≥ть подумки, в≥дмовившись в≥д нав≥гатора, постарайтес€, не загл€даючи в записну книжку, згадати потр≥бний номер телефону. ƒоведено, чим б≥льше чисел крутитьс€ у ваш≥й голов≥, тим б≥льше зад≥€но зв'€зк≥в м≥ж нейронами.

÷≥каве досл≥дженн€ провели вчен≥ ”н≥верситету Ѕританськоњ  олумб≥њ. ¬они описали ключов≥ молекул€рн≥ зм≥ни, що в≥дбуваютьс€ в мозку в процес≥ навчанн€ ≥ запам'€товуванн€.

” ход≥ досл≥дженн€ з'€сувалос€, що навчанн€ стимулюЇ кл≥тини мозку, а маленька ам≥нокислота приЇднуЇтьс€ до б≥лка мозку, в≥домому €к дельта-катенин. ÷ей процес важливий дл€ зм≥н в кл≥тинних зв'€зках в мозку, сполучених з навчанн€м.

—постереженн€ над лабораторними тваринами показало, що п≥сл€ обстеженн€ нового середовища у тварин в мозку в два рази зб≥льшувалас€ концентрац≥€ зм≥неного дельта-катен≥н. ÷е означаЇ, що вони брали активну участь у формуванн≥ спогад≥в. ”чен≥ п≥дкреслюють, що мозкова активн≥сть також зм≥нюЇ ≥ структуру б≥лка, ≥ його функц≥ю.

Ќаступний важливий момент дл€ нормальноњ роботи мозку - правильне харчуванн€. ƒоведено, що дл€ роботи мозку необх≥дний цукор, а тому багато хто, бажаючи зб≥льшити працездатн≥сть мозку, нал€гають на солодке. јле треба пам'€тати, що при сид€ч≥й робот≥ Ч це пр€мий шл€х до ожир≥нн€, так €к цукор швидко засвоюЇтьс€ ≥ згор€Ї. Ѕ≥льш оптимально вживати продукти, що м≥ст€ть натуральний крохмаль ≥ цукор: бобов≥, рис, картопл€, чорний хл≥б, гор≥хи т.д. “ака њжа буде засвоюватис€ пов≥льн≥ше, ≥ мозку вистачить зар€ду енерг≥њ на к≥лька годин.

¬ажливо також ≥ те, що ≥ €к ми п'Їмо. якщо ви звикли пити кухоль кави кожну годину роботи, то навр€д чи допоможете своЇму мозку.  раще поставити на робочий ст≥л пл€шку ≥з звичайною водою ≥ кожну годину випивати по скл€нц≥. ÷е вр€туЇ в≥д зневодненн€, €ке часто Ї причиною перевтоми ≥ втратою працездатност≥.

–обота без в≥дпочинку також веде до втрати працездатност≥. “≥, хто робить невелик≥ перерви в робот≥, в≥двол≥каютьс€ ≥ перемикають на час мозок на ≥ншу д≥€льн≥сть, зрештою показують б≥льш ефективн≥ результати.


18.02.2014