ѕрихован≥ проблеми питноњ води
ѕрихован≥ проблеми питноњ води
ѕрихован≥ проблеми питноњ води

Ѕез води житт€ на «емл≥ неможливе, так само, €к неможливо ≥снуванн€ людського орган≥зму. «асвоњвши це твердженн€, багато хто у величезн≥й к≥лькост≥ починаЇ поглинати воду. јле чи вс€ку воду можна см≥ливо вживати?

“реба розум≥ти, що вода приховуЇ в соб≥ безл≥ч м≥кроорган≥зм≥в ≥ р≥зноман≥тних речовин.  р≥м того, чиста вода не завжди означаЇ Ђпитнаї.

” св≥т≥ ≥снуЇ к≥лька стандарт≥в питноњ води: √ќ—“, стандарти ™вросоюзу ≥ —Ўј, стандарти ¬ќќ«. ¬ода, неочищена в≥д шк≥дливих х≥м≥чних елемент≥в, може завдати незворотноњ шкоди дл€ нашого орган≥зму, так €к очищенн€ вона починаЇ проходити саме в нашому т≥л≥, а в рол≥ ф≥льтр≥в виступл€ть наш≥ нирки ≥ печ≥нка. ўоб уникнути цього, треба бути гранично уважними до вибору питноњ води.

ѕерш за все необх≥дно побоюватис€ хлорованоњ ≥ ≥ржавоњ води, €ка однозначно непридатна дл€ питт€ ≥ це видно неозброЇним оком.  уди б≥льш небезпечною Ї вода з присутн≥ми в н≥й бактер≥€ми ≥ м≥кроорган≥змами.  ишков≥ палички ≥ р≥зн≥ групи в≥рус≥в потрапл€ють в нењ з м≥ських канал≥зац≥й. ћи вс≥ добре знаЇмо, що дл€ знезараженн€ води застосовуЇтьс€ хлор, €кий д≥йсно в де€к≥й м≥р≥ очищаЇ воду, але в з'Їднанн≥ з де€кими елементами, €к≥ присутн≥ в водах р≥чок ≥ озер, така сум≥ш стаЇ канцерогенною ≥ може нав≥ть спровокувати розвиток раку. “им часом, хлоруванн€ води Ч це найдешевший спос≥б њњ знезараженн€, хоча вона все ще непридатна дл€ питт€. ≤ про це важливо пам'€тати. ƒл€ б≥льш над≥йного очищенн€ води в домашн≥х умовах оптимально використовувати ф≥льтри.

јле €кщо вода чиста на вигл€д ≥ абсолютно прозора, чи Ї вона питною? ¬≥дпов≥дь Ч не факт. ЌеозброЇним оком важко визначити безпечн≥сть води дл€ нашого орган≥зму. –азом з водою в наш орган≥зм надходить безл≥ч м≥нерал≥в. јле €кщо њх концентрац≥€ у вод≥ перевищуЇ норму в к≥лька раз≥в, то можна оч≥кувати порушенн€ шлунково-кишкового тракту ≥ розлади водно-сольового балансу орган≥зму. якщо у вод≥ надлишок солей магн≥ю ≥ кальц≥ю, то в орган≥зм≥ можлив≥ так≥ негативн≥ насл≥дки €к атеросклероз ≥ сечокам'€на хвороба.

”важно придив≥тьс€ до води, €ку збираЇтес€ пити! «еленуватий окрас говорить про п≥двищену концентрац≥ю сол€ноњ та с≥рчаноњ кислоти. «атхлий ≥ рибний дух Ч зло€к≥сн≥ хлорсполученн€. якщо на посуд≥ або раковин≥ залишаютьс€ жовт≥ або ср≥бл€ст≥ пл€ми, це св≥дченн€ того, що у вод≥ п≥двищена концентрац≥€ с≥рководню розчинного. якщо утворенн€ на алюм≥н≥Ївих виробах Ч присутн≥й луг. ѕрисмак металу говорить про п≥двищений вм≥ст металу, а в каламутн≥й вод≥ п≥двищена концентрац≥€ метану.

ƒо реч≥, не варто спод≥ватис€, що Їдино Ђправильнаї питна вода Ч джерельна. ќсобливо, €кщо таке джерело розташоване в межах мегапол≥су. —т≥чн≥ води несуть в джерело величезну к≥льк≥сть найнебезпечн≥ших м≥кроб≥в.

ƒл€ питт€ краще всього використовувати очищену воду, €ка проходить багатор≥вневу ф≥льтрац≥ю.


17.02.2014