„ому треба ран≥ше ставати батьками?
„ому треба ран≥ше ставати батьками?
„ому треба ран≥ше ставати батьками?

„ас диктуЇ нам нов≥ пр≥оритети, у зв'€зку з чим багато пар не посп≥шають створювати с≥м'њ та народжувати д≥тей. ƒл€ багатьох на першому м≥сц≥ стоњть кар'Їрне зростанн€ та ф≥нансова стаб≥льн≥сть, добившись €коњ вже вир≥шуютьс€ ставати батьками.

ѕроте вчен≥ провели р€д досл≥джень, €к≥ показали, що п≥знЇ батьк≥вство може привести до небажаних насл≥дк≥в. ¬и€вл€Їтьс€, кожен прожитий чолов≥ком р≥к чреватий дл€ його потомства парою нових мутац≥й. Ќебезпека дл€ д≥тей пол€гаЇ в тому, що частина мутац≥й позначаЇтьс€ на робот≥ ген≥в. ƒо такого висновку прийшли вчен≥-генетики з ≤сланд≥њ.

ƒосл≥дники п≥д кер≥вництвом јвгустина  онга пор≥внювали зразки ƒЌ  батька, матер≥ та њхн≥х д≥тей за к≥льк≥стю мутац≥й в геномах. ќтриман≥ результати дозволили зробити невт≥шний висновок: п≥знЇ батьк≥вство небезпечно дл€ потомства.

“ак, €кщо двадц€тир≥чн≥ чолов≥ки передавали своњм д≥т€м т≥льки двадц€ть п'€ть мутац≥й, то сорокар≥чн≥ вже б≥льше ш≥стдес€ти. ј от в≥к матер≥ при цьому не грав ≥стотноњ рол≥. ∆≥нка в середньому передаЇ плоду близько п≥втора дес€тк≥в мутац≥й. ” цьому досл≥дженн≥ вз€ли участь близько 80 с≥мей.

ўе недавно не було н≥€ких наукових п≥дтверджень тому, що п≥знЇ зачатт€ негативно в≥дбиваЇтьс€ на здоров'њ д≥тей. ¬одночас багато вчених схил€лис€ до того, що €к≥сть сперматозоњд≥в ≥ €йцекл≥тин з часом стаЇ г≥ршою.

“акож професор ƒжон ћакграт з  в≥нслендського ≥нституту мозку под≥ливс€ в≥дкритт€м, €ке в≥н зробив разом з≥ своњми колегами. ¬≥н в≥дм≥тив, що €кщо пор≥внювати д≥тей 20-р≥чних чолов≥к≥в з д≥тьми чолов≥к≥в, €ким б≥льше 50 рок≥в, то останн≥ мають у два рази б≥льше шанс≥в д≥стати шизофрен≥ю, аутизм ≥ мати знижен≥ показники IQ.

¬чен≥ провели експеримент за участю лабораторних тварин. ѓх ц≥кавили певн≥ мутац≥њ п≥д назвою «CNVs», €к≥ припускають в≥дсутн≥сть або, навпаки повторенн€ в≥др≥зк≥в генетичного матер≥алу. ¬чен≥ встановили, що ƒЌ  з кл≥тин с≥м’€ л≥тн≥х батьк≥в схильна до розвитку CNVs.

“акож, кр≥м генетичних в≥дм≥нностей, потомство старих ≥ молодих самц≥в, €ка бере участь в експеримент≥, мало мозок р≥зноњ форми ≥ р≥зну повед≥нку. ј одна ви€влена ​​мутац≥€ сп≥вв≥дносилас€ з в≥домим геном аутизму.