10 нових причин полюбити каву
10 нових причин полюбити каву

 ава Ч один з найулюблен≥ших напоњв людства. Ћюбов до нењ розвиваЇтьс€ з роками. Ѕагато хто т≥льки до середнього в≥ку починають сприймати цей нап≥й. «а що ми любимо каву? «а бадьор≥сть вранц≥ ≥ чар≥вний аромат. јле вчен≥ показали ще 10 причин, по €ких потр≥бно пити каву.

1.  ава допомагаЇ печ≥нц≥

 ава стимулюЇ функц≥њ жовчного м≥хура, тим самим зменшуючи ризик по€ви камен≥в у жовчному м≥хур≥. ƒоведено, що люди, що п'ють каву, у менш≥й м≥р≥ схильн≥ до цирозу печ≥нки. «найдений певний фермент, €кий накопичуЇтьс€ в печ≥нц≥ ≥ пог≥ршуЇ њњ стан.  ава з кофењном Ї одним ≥з способ≥в п≥дтримки цих фермент≥в в низьких концентрац≥€х.

2.  ава знижуЇ ризики захворюванн€ хворобою ѕарк≥нсона

’воробу ѕарк≥нсона в л≥тньому в≥ц≥ викликаЇ втрата нейрон≥в. ќднак кава ≥ чай, що м≥ст€ть кофењн, можуть знизити к≥льк≥сть втрачених нейрон≥в. —имптоми ц≥Їњ хвороби найчаст≥ше починають про€вл€тис€ у в≥ц≥ до 50 рок≥в.

3.  ава знижуЇ ризик розвитку де€ких вид≥в онколог≥њ

ƒосл≥дженн€ показали, що де€к≥ види раку р≥дше зустр≥чаютьс€ у людей, що п'ють каву. “ак, хлорогенова кислота ≥ кофењн, що м≥ст€тьс€ в кав≥, корисн≥ дл€ зниженн€ ризику по€ви раку печ≥нки. “акож €понськ≥ вчен≥ довели, що кава корисна дл€ ж≥ночого здоров'€, оск≥льки знижуЇ ризик розвитку раку матки.

4.  ава допомагаЇ акл≥матизуватис€

ќсобливо це корисно дл€ тих, хто часто подорожуЇ ≥ змушений часто м≥н€ти часов≥ по€си, њм добре знайома проблема в≥чноњ сонливост≥. „ашка хорошоњ кави буде €к раз доречною.

5.  ава допомагаЇ сконцентруватис€

ƒалекоб≥йники знають, що кава дл€ них нав≥ть найкращий пом≥чник, н≥ж розмова з напарником. ј при напруженому траф≥ку концентрац≥€ уваги Ч застава не т≥льки збереженн€ здоров'€, а й житт€.

6.  ава знижуЇ ризик захворюванн€ на д≥абет другого типу

÷им типом д≥абету страждаЇ велика частина населенн€ планети. «вичайно, жити з ц≥Їю хворобою можна, але часто неприЇмно. “ому краще пост≥йно займатис€ проф≥лактикою. ўодо впливу кави на розвиток д≥абету проводилос€ багато досл≥джень. —початку говорилос€, що кофењн здатний знижувати д≥абетичн≥ ризики. ” насл≥док було доведено, що хлорогенова кислота допомагаЇ у проф≥лактиц≥ д≥абету.

7.  ава покращуЇ мозкову д≥€льн≥сть

ќсобливо актуально дл€ студент≥в перед ≥спитом. јдже кава допомагаЇ не просто не заснути п≥д час заучуванн€, а й актив≥зуЇ певн≥ д≥л€нки мозку.

8.  ава знижуЇ ризик розвитку хвороби јльцгеймера

Ўвейцарськ≥ вчен≥ прот€гом 20 рок≥в спостер≥гали за л≥тн≥ми людьми ≥ встановили, що т≥, хто випивав до 5 чашок напою в день, на 65 % знизили своњ ризики захворюванн€.

9.  ава покращуЇ обм≥н речовин, хоч може бути ≥ сечог≥нною

—ечог≥нний ефект про€вл€Їтьс€ у тих, хто т≥льки починаЇ про€вл€ти любов до кави. ƒо пост≥йних прихильникам кави це не в≥дноситьс€.

10.  ава волод≥Ї знеболюючим ефектом

 ава може зн≥мати менструальн≥ бол≥, а також ≥нш≥ види болю.

Ќасолоджуйтесь кавою ≥ будьте здоров≥!


11.02.2014