5 ознак наближенн€ ≥нфаркту
5 ознак наближенн€ ≥нфаркту

≤нфаркт ми у€вл€Їмо соб≥ €к раптовий серцевий напад, про €кий заздалег≥дь д≥знатис€ неможливо. “обто н≥чого не п≥дозрюючи про небезпеку, що наближаЇтьс€, людина просто хапаЇтьс€ за серце ≥ потрапл€Ї до л≥карн≥ вже з цим д≥агнозом.

јле медики стверджують, що €кщо уважно ставитьс€ до сигнал≥в, €к≥ подаЇ орган≥зм, то в багатьох випадках можна запоб≥гти ≥нфарктним зм≥нам в м≥окард≥. “ак €к наше серце ≥ судини пов'€зан≥ з ≥ншими органами, то про п≥двищений ризику розвитку ≥нфаркту можуть св≥дчити р≥зн≥ патолог≥њ.

Ќа наближенн€ ≥нфаркту можуть вказувати нижче перерахован≥ порушенн€.

1. —ексуальн≥ проблем, ≥мпотенц≥€.

јтеросклероз або серцева недостатн≥сть Ї причиною порушенн€ кровооб≥гу, що викликаЇ проблеми з кровонаповненн€м пен≥са.

Ђ—ьогодн≥ будь-€ка людина, €ка звертаЇтьс€ за медичною допомогою у зв'€зку з ≥мпотенц≥Їю, повинна розгл€датис€ €к людина з серцево-судинними захворюванн€ми, поки не буде доведено протилежнеї, Ч говорить кард≥олог, доктор √ольдштейн.

–≥дко знайдетьс€ чолов≥к, €кий пов'€зуЇ статеву слабк≥сть ≥з судинними або серцевими проблемами. ” той же час статистика показуЇ, що у 66% чолов≥к≥в ≥мпотенц≥€ з'€вл€Їтьс€ за к≥лька рок≥в до ≥нфаркту. ¬се це говорить про те, що кожен чолов≥к, €кий в≥дчуваЇ проблеми з потенц≥Їю, повинен в≥дв≥дати кард≥олога ≥ з'€сувати справжню причину порушенн€ роботи свого д≥тородного органу, а також позбавити себе в≥д смертельно небезпечного нападу в майбутньому.

«давалос€ б, €кий зв'€зок може бути м≥ж серцем ≥ пен≥сом? «вуженн€ ≥ затверд≥нн€ артер≥й порушують кровот≥к, що йде до пен≥са, а це перешкоджаЇ нормальн≥й ерекц≥њ. ј так €к ц≥ артер≥њ вужч≥, н≥ж т≥, €к≥ йдуть до серц€, то ≥ тривожний симптом настаЇ ран≥ше.

2. ’роп≥нн€ ≥ ≥нш≥ проблеми з диханн€м

як правило, чолов≥чий храп сприймаЇтьс€ €к норма, а багато хто в≥дносить його до ф≥з≥олог≥чних особливостей. јле л≥кар≥ попереджають, що п≥д час хроп≥нн€ в≥дбуваЇтьс€ порушенн€ дихальноњ функц≥њ ≥ орган≥зм в≥дчуваЇ кисневе голодуванн€. ј одного разу п≥д час хроп≥нн€ може в≥дбутис€ серйозне кисневе голодуванн€ серцевого м'€за з розвитком непоправних зм≥н в њњ структур≥.

ўе б≥льш небезпечним Ї апное, коли людина п≥д час сну неусв≥домлено затримуЇ диханн€. якщо под≥бн≥ затримки стають занадто довгими, то дл€ орган≥зму це не може пройти непом≥тно. ” цьому випадку, насамперед, страждаЇ мозок ≥ серцевий м'€з.

ѕров≥сником ≥нфаркту може бути ≥ раптова задишка при звичайному навантаженн≥, а також труднощ≥ п≥д час вдиху. ” 4 пац≥Їнт≥в з 10 саме задишка ≥ утрудненн€ диханн€ з'€вл€лис€ незадовго до ≥нфаркту.

3. Ќабр€ки

ѕричиною опуханн€ н≥г Ї засто€на кров, €ку ослабле серце не в змоз≥ перекачувати. Ќабр€ки н≥г часто сигнал≥зують про серцеву недостатн≥сть. ” раз≥ набр€к≥в необх≥дна консультац≥€ л≥кар€-кард≥олога. якщо ж набр€ки поширилис€ по всьому т≥лу, це серйозний прив≥д дл€ негайного зверненн€ до л≥карн≥.

4. јритм≥€

як правило, аритм≥€ виникаЇ на тл≥ патолог≥й артер≥њ, €ка живить серце або при виникненн≥ серцевоњ недостатност≥. јритм≥€ Ч це загрозливий симптом, €кий не можна пускати на самоплив ≥ його необх≥дно обговорювати т≥льки з л≥карем п≥сл€ проведенн€ вс≥х досл≥джень ≥ анал≥з≥в.

5. —томатолог≥чн≥ проблеми

ѕро п≥двищений ризик ≥нфаркту можуть св≥дчити нав≥ть проблеми з €снами. ÷е по€снюЇтьс€ тим, що пог≥ршенн€ роботи серц€ негативно позначаЇтьс€ на кровопостачанн≥ €сен. ¬ результат≥ виникаЇ запальний процес, п≥дсилюючи ризик ≥нф≥куванн€ хвороботворними м≥кроорган≥змами.

¬с≥ вище описан≥ симптоми досить красномовн≥, головне Ч вчасно розгл€нути њх ≥ не зат€гувати з в≥зитом до кард≥олога. ÷е допоможе зберегти житт€ ≥ не стати ≥нвал≥дом з власноњ безпечност≥.


03.02.2014