4 гормони, що визначають повед≥нку ж≥нки
4 гормони, що визначають повед≥нку ж≥нки
4 гормони, що визначають повед≥нку ж≥нки

Ќањвно думати, що ми сам≥ управл€Їмо нашими вчинками, особливо €кщо це стосуЇтьс€ взаЇмин ≥з протилежною статтю. ” б≥льшост≥ випадк≥в нашими вчинками керують дивовижн≥ х≥м≥чн≥ сполуки Ч гормони. ∆≥нки залишаютьс€ ж≥нки з ус≥ма вит≥каючими зв≥дси насл≥дками саме завд€ки ж≥ночим гормонам.

–озгл€немо чотири основних ж≥ночих гормони, €к≥ часто Ї причинами ситуац≥њ дол≥.

≈строген

÷ей самий ж≥ночий гормон, €кий синтезуЇтьс€ в €Їчниках. ≈строген в≥дпов≥даЇ за регул€рн≥сть менструального циклу, у д≥вчаток викликаЇ формуванн€ вторинних статевих ознак (зб≥льшенн€ молочних залоз, р≥ст волосс€ на лобку ≥ в пахвових западинах, округлу форму таза). “акож естроген допомагаЇ д≥вчин≥ п≥дготуватис€ до майбутнього сексуального житт€ ≥ материнства.

≈строген ще називають гормоном молодост≥ ≥ краси, так €к в≥д нього залежить стан шк≥ри ≥ позитивне ставленн€ до житт€. ≈строген маЇ заспок≥йливу д≥ю (саме тому його дають у в'€зниц€х агресивним вТ€зн€м), ≥ покращуЇ пам'€ть, а також накопичуЇ жир в ж≥ночому орган≥зм≥ дл€ продовженн€ роду.

ѕрогестерон

÷ей гормон в≥дпов≥даЇ за своЇчасний наступ ≥ нормальне прот≥канн€ ваг≥тност≥. ѕрогестерон допомагаЇ ж≥нц≥ не т≥льки ф≥зично перенести ваг≥тн≥сть, а й в≥дпов≥даЇ за психолог≥чну п≥дготовку до народженн€ малюка.  оли ж≥нка бачить маленьких д≥тей, в њњ кров≥ п≥двищуЇтьс€ р≥вень прогестерону.

ѕролактин

÷ей гормон виробл€Їтьс€ в г≥поф≥з≥ Ч залоз≥ завб≥льшки з горошину, розташованоњ в головному мозку. –оль пролактину пол€гаЇ в забезпеченн≥ зростанн€ ≥ розвитку молочних залоз та ≥нтенсивноњ стимул€ц≥њ виробленн€ молока в пер≥од годуванн€ груддю.

ўе цей гормон називають стресовим, так €к його зм≥ст зростаЇ при п≥двищенн≥ ф≥зичних навантажень, перевтом≥, психолог≥чноњ травми.

“естостерон

Ќезважаючи на те, що цей гормон чолов≥чий (пам'€таЇмо, що в кожн≥й ж≥нц≥ Ї трохи чолов≥ка, а в кожному чолов≥ков≥ Ї трохи ж≥нки), у ж≥нки в≥н бере участь у формуванн≥ фол≥кула в €Їчниках. “акож тестостерон впливаЇ на багато систем ≥ органи орган≥зму: впливаЇ на розвиток скелета ≥ м'€зовоњ маси, регулюЇ д≥€льн≥сть к≥сткового мозку, сальних залоз, пол≥пшуЇ настр≥й. «вичайно, чолов≥ч≥ гормони в ж≥ночому орган≥зм≥ виробл€ютьс€ в невелик≥й к≥лькост≥, але при де€ких захворюванн€х њх р≥вень в кров≥ у ж≥нки п≥двищуЇтьс€, що зовн≥ про€вл€Їтьс€ ростом волосс€ на т≥л≥ ≥ зниженн€м голосу.


08.02.2014