” чому небезпека газованоњ води?
” чому небезпека газованоњ води?
” чому небезпека газованоњ води?

™ люди, €к≥ не у€вл€ють ≥ дн€ без газованоњ води. —ьогодн≥ багато ≥нформац≥њ про те, що треба €комога б≥льше вживати води, так €к наш орган≥зм на 70% складаЇтьс€ з нењ. ќднак медики мають на уваз≥ звичайну воду, а от газовану воду рекомендують виключити з рац≥ону по р€ду серйозних причин.

Ќегативне ставленн€ до газованих напоњв у л≥кар≥в викликають, перш за все, речовини, що м≥ст€тьс€ в них. ќдним з найв≥дом≥ших Ї аспартам - п≥дсолоджувач, харчова добавка. ¬≥н в 200 раз≥в солодше цукру, але не м≥стить вуглевод≥в. ” ста крањнах св≥ту аспартам дозволений. ¬важаЇтьс€, що добова доза — 40 мг на 1 кг ваги - абсолютно нешк≥длива. Ѕудь-€кий газований нап≥й м≥стить цукор або його зам≥нники. “ак, маленька пл€шка ѕепс≥-коли (0,33) м≥стить 8 шматочк≥в цукру (57,74 ккал/100мл). „и не варто задуматис€ тим, кому цукор протипоказаний? ” цьому випадку краще вибирати напоњ з зам≥нниками, наприклад, з тим же аспартамом.

Ћимонна кислота також присутн€ в газованих напо€х. јле €кщо нап≥й пройшов вс≥ р≥вн≥ сертиф≥кац≥њ, то р≥вень вм≥сту кислоти, швидше за все, не становить небезпеки.

Ќайчаст≥ше в газован≥й вод≥ м≥ститис€ харчов≥ добавки. ¬арто знати, €к≥ з них заборонен≥: ≈121, ≈123, ≈240, ≈954, ≈924в.

 офењн - попул€рне речовина в газуванн€х. ќднак треба пам'€тати, що кофењн, кр≥м зайвоњ актив≥зац≥њ нервовоњ системи, зб≥льшуЇ втрати кальц≥ю в орган≥зм≥.

∆одна газована вода не обходитьс€ без вуглекислого газу. —ам по соб≥ в≥н нешк≥дливий, але його присутн≥сть у вод≥ збуджуЇ шлункову секрец≥ю, п≥двищуЇ кислотн≥сть шлункового соку ≥ провокуЇ метеоризм.

” процес≥ досл≥дженн€ впливу газованих напоњв на орган≥зм вчен≥ нещодавно з'€сували, що њх часте вживанн€ загрожуЇ розвитком астми або хрон≥чноњ обструктивноњ хвороби леген≥в.

ƒосл≥дники з ”н≥верситету јделањди на чол≥ з зум≥нн€ Ўи в березн≥ 2008 Ч червн≥ 2010 рок≥в провели телефонне опитуванн€ 16 907 чолов≥к у в≥ц≥ 16 рок≥в ≥ старше, що проживають в ѕ≥вденн≥й јвстрал≥њ. ¬чен≥ з'€совували, €к часто ≥ в €кому обс€з≥ респонденти пили безалкогольн≥ газован≥ напоњ.

ќсь що показали результати опитуванн€: кожен дес€тий щодн€ випивав б≥льше 500 мл газованоњ води. ÷е перевищуЇ безпечну норму ≥ призводить до розвитку хвороб дихальноњ системи. —постер≥гаЇтьс€ пр€мий зв'€зок: чим б≥льше людина випиваЇ, тим вище ризик.

—татистика показала, що з людей, що випивали б≥льше п≥вл≥тра газованоњ води в день, 13,3% придбали астму, а 15,6 % Ч обструктивну хворобу леген≥в.

√азован≥ напоњ протипоказан≥ певним категор≥€м людей:

  • д≥т€м до 3 рок≥в,
  • люд€м з хрон≥чними захворюванн€ми,
  • повним люд€м, охочим схуднути.

 р≥м астми газован≥ напоњ можуть спровокувати ≥ р€д ≥нших серйозних захворювань, серед €ких кар≥Їс, остеопороз, камен≥ в нирках, цукровий д≥абет.