∆≥ноче серце болить по-≥ншому
∆≥ноче серце болить по-≥ншому
∆≥ноче серце болить по-≥ншому

∆≥ноча смертн≥сть унасл≥док серцевих захворювань зб≥льшуЇтьс€ з кожним роком. Ѕудь-€ка ж≥нка може стати жертвою хвороби серц€.

ўе недавно в медицин≥ ≥снувало упередженн€, що у ж≥нок серцев≥ напади часто нос€ть соматичний характер, маЇтьс€ на уваз≥, що своњ почутт€ ≥ емоц≥њ вони несв≥домо конвертують у ф≥з≥олог≥чн≥ симптоми. ќднак тепер вчен≥ з'€сували, що у чолов≥к≥в ≥ ж≥нок хвороби серц€ розвиваютьс€ по-р≥зному.

Ќайчаст≥ше, коли ми говоримо про серцевий б≥ль, то маЇмо на уваз≥ бол≥ в груд€х. јле у ж≥нок це може бути ≥ не б≥ль у груд€х.  оли ж≥нки щось в≥дчувають, вони можуть називати це Ђнездужанн€мї, Ђт€жк≥стюї, але не болем.  р≥м того, больов≥ в≥дчутт€, викликан≥ нездоровим серцем, можуть бути нав≥ть в спин≥ м≥ж лопатками, але не в груд€х. “акож ж≥нки можуть думати, що ц≥ сигнали не представл€ють великоњ небезпеки, так €к вони Ђне вигл€даютьї €к серцевий напад. ” той же час краще звертати уваги на будь-€к≥ симптоми, а консультац≥€ л≥кар€-кард≥олога повинна бути своЇчасна.

‘ах≥вц≥ в≥дзначають, що ж≥нки говор€ть про своњ почутт€ набагато част≥ше, н≥ж чолов≥ки, але до л≥кар€ звертаютьс€ р≥дше. ƒо реч≥, зам≥сть п≥дтвердженн€ д≥агнозу л≥кар може розпов≥сти њм про атипов≥ симптоми тривоги або впливу на самопочутт€ стресових фактор≥в. јле в≥дбуваЇтьс€ це не тому, що доктор приймаЇ пац≥Їнтку за симул€нтку, €ка прагне звернути на себе увагу, але тому, що ознаки типовоњ стенокард≥њ у нењ не ви€вл€ютьс€. ƒ≥йсно зам≥сть болю в груд€х ж≥нка може в≥дчувати т€жк≥сть ≥ тиск в област≥ еп≥гастр≥њ або нав≥ть печ≥ю.

” зв'€зку з наст≥льки помилковими ≥ не€вними ознаками серцевих хвороб, ж≥нки повинн≥ б≥льш ретельно поставитис€ до своњх симптом≥в, про що попереджаЇ ≥ доктор јарон ‘айнголд, директор в≥дд≥ленн€ кард≥олог≥њ в л≥карн≥ ≥мен≥ ƒжона ‘.  еннед≥ в Ќью-ƒжерс≥. як часто буваЇ, побувавши у л≥кар€ ≥ не ви€вивши у себе н≥€ких проблем з серцем, ж≥нка спок≥йно в≥дправл€Їтьс€ додому... щоб померти там в≥д ≥нфаркту. Ћ≥кар≥ також припускають, що ж≥нки середнього в≥ку р≥дше проход€ть процедури анг≥опластики ≥ стентуванн€, так €к њх скарги не сприймаютьс€ наст≥льки ж серйозно, €к чолов≥ч≥. —права в тому, що прийн€то вважати: ризик серцево-судинноњ недостатност≥ п≥двищуЇтьс€ у них т≥льки в пер≥од постменопаузи.

як≥ ознаки серцевих захворювань у ж≥нок?

—амою €вною ознакою Ї почутт€ пост≥йноњ ≥ сильноњ втоми, нав≥ть п≥сл€ багатогодинного сну. ƒо ≥нших ознак належать так≥:

  • проблеми з диханн€м,
  • безсонн€,
  • почутт€ тривоги або нервозн≥сть,
  • незвичн≥ головн≥ бол≥,
  • б≥ль у грудн≥й кл≥тц≥,
  • в≥дчутт€ т€жкост≥, тиску, печ≥нн€ в груд€х,
  • б≥ль у спин≥, м≥ж лопатками,
  • б≥ль або утрудненн€ в груд€х, що розповсюджуЇтьс€ в щелепу, шию, плеч≥, вуха або м'€зи рук,
  • б≥ль в живот≥ вище пупка.

якщо ви пом≥чаЇте у себе будь-€кий з названих симптом≥в, не чекайте, що Ђсаме пройдеї!  раще час звернутис€ до квал≥ф≥кованого фах≥вц€, €кий призначить оптимальне л≥куванн€.


06.02.2014