Ќав≥що мозку вода?
Ќав≥що мозку вода?

ћи знаЇмо, що споживати достатню к≥льк≥сть р≥дини треба дл€ уникненн€ зневодненн€, а ще дл€ краси шк≥ри. ѕроте вчен≥ знайшли ще одну важливу причину пити воду: щоб зберегти здатн≥сть мозку нормально мислити.

як ви€вилос€, без води наш мозок в буквальному сенс≥ всихаЇ, що негативно в≥дбиваЇтьс€ на розумовому процес≥. Ѕ≥льш того, нав≥ть в умовах недостатнього харчуванн€ мозок здатний виробл€ти енерг≥ю з води. ≤ це важливо не т≥льки дл€ виживанн€ в екстремальних ситуац≥€х, а й дл€ здорового ≥ розумного способу житт€ в ц≥лому.

ћозок людини на 85% складаЇтьс€ з води. ¬с≥ необх≥дн≥ елементи дл€ життЇд≥€льност≥ мозок отримуЇ з циркулюючоњ кров≥, пост≥йно вит€гуючи з нењ 20% енерг≥њ. ћозок пост≥йно активний, нав≥ть п≥д час сну - в≥н пост≥йно обробл€Ї ≥нформац≥ю, будь то задуми, що народжуютьс€ в п≥дсв≥домост≥, або важлив≥ сигнали, що надход€ть з ус≥х орган≥в ≥ частин т≥ла або навколишнього середовища.

ўоб ц≥ процеси нормально прот≥кали, мозку необх≥дна колосальна к≥льк≥сть енерг≥њ. –ан≥ше вважалос€, що дл€ роботи мозок вит€гуЇ всю необх≥дну енерг≥ю з циркулюючоњ кров≥, пост≥йно споживаючи близько 20% цукру (глюкози). якщо ж глюкози не вистачаЇ в кров≥, мозок скорочуЇ витрати енерг≥њ ≥ починаЇ посилати сигнали голоду. јле нещодавно вчен≥ ви€вили, що це всього одна з≥ схем отриманн€ енерг≥њ мозком. ¬и€вл€Їтьс€, енерг≥ю в≥н черпаЇ також з води, €ка, проход€чи через спец≥альн≥ насоси, генеруЇ г≥дроелектричну енерг≥ю в кл≥тинних мембранах. ¬≥домо ще й те, що така необх≥дн≥сть регул€рна, ≥ задовольн€ти њњ треба завжди.

якщо дл€ отриманн€ глюкози мозок використовуЇ спожит≥ з њжею б≥лки, жири ≥ вуглеводи, а також на€вн≥ в орган≥зм≥ запаси, то дл€ виробництва г≥дроенерг≥њ йому потр≥бно т≥льки вода. ј надходити вона повинна в достатньому обс€з≥, так €к внутр≥шн≥ запаси обмежен≥ ≥ використовуютьс€ повн≥стю.

÷≥каве досл≥дженн€ провели ћетью  емптон ≥ ”льр≥х ≈тт≥нгер з ≤нституту псих≥атр≥њ  орол≥вського коледжу в Ћондон≥. ¬они встановили, що за 90 хвилин безперервного пот≥нн€ об'Їм мозку зменшуЇтьс€ наст≥льки ж, €к ≥ за р≥к стар≥нн€. ѕроте всього один стакан води може швидко в≥дновити орган≥зм.

¬чен≥ провели наочний експеримент, в €кому з≥брали молодих людей розд≥ливши њх на дв≥ групи. ќдну групу од€гли в багатошаровий од€г, щоб зб≥льшити потовид≥ленн€. ≤нша група людей була од€гнена набагато легше. ¬с≥х учасник≥в попросили позайматис€ на велотренажер≥ прот€гом 4,5 годин, п≥сл€ чого вчен≥ просканували њх мозок з метою визначенн€ обс€гу.

–езультати показали, що люди, €к≥ займалис€ в теплому од€з≥, втратили не т≥льки у ваз≥ т≥ла, але ≥ в обс€з≥ мозку. ” середньому процес всиханн€ дор≥внював 14-м≥с€чному стар≥нню чи 2,5 м≥с€ц€м хвороби јльцгеймера.

ѕо€снюЇтьс€ таке €вище тим, що в середн≥й частин≥ мозку Ї поглибленн€, заповнен≥ р≥диною.  оли р≥дина йде, порожнини свою площу зб≥льшують, привод€чи до всиханн€ тканини мозку.

Ќа останньому етап≥ експерименту вчен≥ запропонували вс≥м учасникам з≥грати в комп'ютерну гру, в €к≥й були потр≥бн≥ навички планувати ≥ вир≥шувати проблеми. ≤, незважаючи на те, що перша група з добре пропотевшей людьми впоралас€ ≥з завданн€м так само добре, €к ≥ друга група, але њм знадобилос€ зад≥€ти велик≥ ресурси головного мозку, що й п≥дтвердило припущенн€ вчених.ћи знаЇмо, що споживати достатню к≥льк≥сть р≥дини треба дл€ уникненн€ зневодненн€, а ще дл€ краси шк≥ри.†