яЇчн€ Ч найкорисн≥ший сн≥данок
яЇчн€ Ч найкорисн≥ший сн≥данок
 яЇчн€ Ч найкорисн≥ший сн≥данок

ѕрихильники корисного харчуванн€ можуть полегшено з≥тхнути Ч вчен≥ реаб≥л≥тували €йц€ ≥ розпов≥ли про њх користь.

ƒосл≥дженн€ показали, що €йц€ не т≥льки не п≥двищують холестерин, €к припускав багато хто, але ≥ перешкоджають розвитку г≥пертон≥њ. Ѕ≥льше того, було ви€влено, що найкорисн≥шим сн≥данком Ї саме €Їчн€.

як показали досл≥дженн€, €йц€ просто необх≥дн≥ людин≥ дл€ збалансованого харчуванн€. яйце Ї джерелом великоњ к≥лькост≥ в≥там≥н≥в, м≥нерал≥в, високо€к≥сного б≥лка, €кий майже повн≥стю засвоюЇ наш орган≥зм.

‘ах≥вц≥ довели, що регул€рне вживанн€ €Їць допомагаЇ п≥дтримувати хорошу ф≥зичну форму, спри€Ї п≥дтримц≥ хорошого самопочутт€ ≥ розумових зд≥бностей.  р≥м того, €йц€ можна см≥ливо њсти без побоювань за зайву вагу.

” чому ж ц≥нн≥сть б≥лка при г≥пертон≥њ?

ƒо складу €Їчного б≥лка входить особливий пептид, €кий здатний зам≥нити невелик≥ дози каптоприлу, знижуючи тиск.

«датн≥сть б≥лка знижувати спочатку високий тиск була ви€влена ​​в результат≥ експерименту над лабораторними мишами. ƒл€ цього вчен≥ нагр≥вали пептид, що давало можлив≥сть довести, що терм≥чна обробка - вар≥нн€ або смаженн€ Ч не заважаЇ б≥лку збер≥гати своњ корисн≥ властивост≥, здатн≥ впливати на тиск.

 анадськ≥ вчен≥ встановили, що при взаЇмод≥њ смажених €Їць з ферментами шлунка виробл€Їтьс€ особлива речовина, аналог≥чна д≥њ ј—≈-≥нг≥б≥тор≥в, стаб≥л≥зуючих кров'€ний тиск. ÷€ речовина блокуЇ анг≥отензин Ч гормон, що викликаЇ звуженн€ кровоносних судин ≥ п≥двищенн€ тиску. “аким чином можна тиск привести в норму.

–ан≥ше вважалос€, що €йц€ протипоказан≥ люд€м з п≥двищеним холестерином. јле досл≥дженн€ останн≥х рок≥в спростували це твердженн€.  оманда досл≥дник≥в з University of Surrey п≥д кер≥вництвом д-ра Ѕрюса √р≥фф≥на давала здоровим, але огр€дним волонтерам, сид€чим на низькокалор≥йн≥й д≥Їт≥, по 2 €йц€ щодн€ прот€гом трьох м≥с€ц≥в. ” контрольн≥й груп≥ д≥Їта була така ж, але вживанн€ €Їць було обмежено 3Ц4 штуками на тиждень. ¬ обох групах волонтери схудли однаково, ≥ також у них однаково зменшувавс€ р≥вень холестерину, що дозволило зробити висновок вченим, що холестерин в €йц€х не в≥дпов≥дальний за п≥двищений холестерину в кров≥.

’оча в €йц€х справд≥ багато холестерину, однак у них переважають ненасичен≥ жири, а р≥вень насичених жирних кислот зовс≥м низький.

ќднак, незважаючи на те, що €йц€ ви€вилис€ дуже корисним продуктом, це не означаЇ, що споживати њх потр≥бно тоннами. ѕам'€тайте Ч все добре, що в м≥ру!


04.02.2014