«берегти енерг≥ю взимку допоможе оселедець
«берегти енерг≥ю взимку допоможе оселедець
«берегти енерг≥ю взимку допоможе оселедець

” холодну пору року у багатьох людей з'€вл€Їтьс€ бажанн€ з'њсти щось жирне, щоб компенсувати витрачену на збереженн€ ≥ виробленн€ тепла енерг≥ю. Ќа думку вчених найкраще дл€ цього п≥дходить оселедець, €кий м≥стить корисн≥ дл€ орган≥зму жирн≥ кислоти, необх≥дн≥ дл€ повноц≥нного функц≥онуванн€ життЇво важливих систем орган≥зму.

–езультатами своњх досл≥джень под≥лилис€ шведськ≥ вчен≥ з “ехнолог≥чного ун≥верситету в √етеборз≥, €к≥ на чол≥ з ’елен Ћ≥нкв≥ст ви€вили безл≥ч корисних властивостей ц≥Їњ риби. ѕро те, що вс≥ сорти жирноњ риби благотворно впливають на здоров'€ людини, в≥домо давно, але саме оселедець ран≥ше так ретельно не вивчавс€ в цьому в≥дношенн≥.

ќтже, вчен≥ ви€вили, що оселедець, €к жирна морська риба, захищаЇ орган≥зм людини в≥д атеросклерозу ≥ нормал≥зуЇ роботу серцево-судинноњ системи.

ƒосл≥дники в≥д≥брали групу добровольц≥в, €к≥ повинн≥ були п'€ть раз≥в на тиждень вживати смажене ф≥ле оселедц€. ѕри цьому фах≥вц≥ ретельно стежили за показниками здоров'€ випробовуваних, а через час провели ретельний медичний огл€д цих людей. ” результат≥ ви€вилос€, що стан здоров'€ абсолютно вс≥х добровольц≥в значно покращивс€.

” ход≥ досл≥дженн€ з'€сувалос€, що оселедець буквально зам≥нив Ђпоганийї холестерин на Ђхорошийї, що зробило б≥льш еластичними ст≥нки судин, вони очистилис€, ≥ покращилас€ њх кровопропускна здатн≥сть. “аким чином, €кщо регул€рно њсти оселедець, то ≥стотно знизитьс€ ризик виникненн€ атеросклерозу, захворювань судин ≥ серц€.

“акож стало €сно, що жир, що м≥ститьс€ в оселедц≥, ефективно пригн≥чуЇ жиров≥ кл≥тини п≥д назвою ад≥лоц≥ти. ÷е допомагаЇ захистити орган≥зм в≥д ожир≥нн€ ≥ д≥абету другого ступеню, €кий на сьогодн≥шн≥й день Ї одним з найпоширен≥ших захворювань гормональноњ та ≥мунноњ системи.

ѕобачивши наст≥льки позитивний ефект оселедц€ на орган≥зм, вчен≥ провели додаткове досл≥дженн€. ” результат≥ було встановлено, що при регул€рному вживанн≥ м'€са оселедц€ у людини знижуЇтьс€ концентрац≥€ продукт≥в окисленн€, що м≥ст€тьс€ в плазм≥ кров≥. ÷е незаперечно доводить, що в цьому сорт≥ риби м≥ст€тьс€ антиоксиданти, що перешкоджають утворенню ракових пухлин. ќднак механ≥зм њх д≥њ ще т≥льки належить вивчити.

Ўведськ≥ вчен≥ з упевнен≥стю говор€ть, що звичайний оселедець може зам≥нити так≥ дорог≥ сорти риби €к лосось.

–азом з оселедцем фах≥вц≥ рад€ть поповнювати запас енерг≥њ взимку за допомогою таких овоч≥в €к бур€к, морква ≥ редька, а також не забувати про спец≥њ корицю, имбир, перець), €к≥ волод≥ють ефектом бадьорити.


20.01.2014