ўо, €к проковтнути жуйку?
ўо, €к проковтнути жуйку?

« дитинства нам кажуть, що ковтати жуйку не можна. јле з кожним з нас хоча б раз таке трапл€лос€. ѕроковтнувши, ми прислухалис€ до власних в≥дчутт≥в, але, €к правило, все обходилос€. јле насправд≥ насл≥дки можуть бути.

ћедики попереджають, що насл≥дки проковтнутоњ жуйки можуть вилитис€, по-перше, в харчове отруЇнн€, по-друге, в запор або д≥арею.  р≥м того, €кщо жуйка не дуже гарноњ €кост≥, то можуть спостер≥гатис€ алерг≥чн≥ реакц≥њ. Ўвидше за все, не уникнути проблем з≥ здоров'€м тим, хто проковтне к≥лька жуйок одночасно. ќсобливо небезпечно це дл€ д≥тей: вони приймають жуйки за цукерки ≥ проковтують, пот≥м в пр€м≥й кишц≥ збираЇтьс€ ц≥лий клубок непереварених гумок, викликаючи сильний запор.

ѕроте нещодавно медики спростували м≥ф про те, що проковтнута жуйка небезпечна дл€ здоров'€. як вони це по€снюють?

∆уйку виготовл€ють з жувальноњ основи, п≥дсолоджувач≥в ≥ ароматизатори. ≤ д≥йсно, основа жуйки важко перетравлюЇтьс€, тому що в њњ склад входить сум≥ш еластомер≥в, смол, жир≥в, емульгатор≥в ≥ воску. јле наш орган≥зм може впоратис€ з погано переварюваними продуктами ≥ншими способами.

 оли жувальна гумка потрапл€Ї в рот, орган≥зм в≥дразу намагаЇтьс€ переварити њњ. —початку в≥н вид≥л€Ї слину, а пот≥м шлунковий с≥к разом з мускулатурою шлунка проштовхують њњ по травному тракту. ќболонка ≥ п≥дсолоджувач≥ швидко розщеплюютьс€, а ось основа Ч н≥, хоча ≥ втрачаЇ своњ Ђклейк≥ї властивост≥ . ÷е допомагаЇ жуйц≥ безперешкодно вийти з орган≥зму через 1Ц2 дн≥ п≥сл€ њњ проковтуванн€.

јле так≥ докази не означають, що ковтати жувальн≥ гумки можна, краще, все-таки, цього не робити. як н≥€к, жуйка Ч це х≥м≥€, в н≥й багато компонент≥в, вплив €ких на орган≥зм ще до к≥нц€ не вивчено. якщо ж жуйка випадково проковтнула, потр≥бно зробити все, щоб вона швидше покинула орган≥зм. ƒл€ цього потр≥бно пити багато р≥дини ≥ њсти овоч≥, тому що кл≥тковина актив≥зуЇ травленн€ . ≤деально Ч викликати блювоту, грудочка вийде ≥ вже точно не нашкодить орган≥зму.

ƒо реч≥, варто пам'€тати про те, що жуйка, нав≥ть €кщо њњ не ковтати, не корисна дл€ орган≥зму взагал≥, особливо дл€ д≥тей. јле €кщо ви все-таки вир≥шили побалувати себе жуванн€м, то пам'€тайте: не можна жувати жуйку на голодний шлунок ≥ довго Ч €к стала позбавленою смаку, так ≥ викидайте.

јле €кщо знати м≥ру, то жуйка в≥дразу п≥сл€ њж≥ нав≥ть допоможе травленню, спри€ючи виробленню шлункового соку ≥ очищаючи ротову порожнину. ’оча до б≥лосн≥жного блиску, €к це об≥ц€Ї реклама, вона ваш≥ зуби не доведе. ” цьому б≥льше допоможе €блуко.


01.02.2014