–ейтинг корисних солодощ≥в
–ейтинг корисних солодощ≥в

ѕитанн€ схудненн€ ≥ здорового харчуванн€ часто стикаЇтьс€ з проблемою ласун≥в. як схуднути, €кщо без солодощ≥в неможливо у€вити нормального житт€? ¬и€вл€Їтьс€, не вс≥ солодощ≥ однаково шк≥длив≥ дл€ ф≥гури ≥ не варто безжально викреслювати њх з рац≥ону.

ќтже, будь-€ка њжа складаЇтьс€ з калор≥й, €к≥ надход€ть з б≥лк≥в, жир≥в ≥ вуглевод≥в. ѕри цьому орган≥зму необх≥дно ≥ перше, ≥ друге, ≥ третЇ, але поправл€ютьс€ в≥д жирних калор≥й ≥ вуглевод≥в, €кщо њх в≥дразу багато (б≥льше 300 г).

«апам'€тайте, що ласощ≥ ≥снують, щоб ними ласувати, але не нањдатис€, €к багато хто робить. —олодощ≥ њд€ть п≥сл€ основноњ њж≥ ≥ потроху.

ќсь список найкорисн≥ших солодощ≥в.

1. „орний шоколад

ѕерше м≥сце в рейтингу чорний шоколад заслужив за велику к≥лькост≥ б≥лка, в €кому м≥ститьс€ гормон щаст€ серотон≥н. ќднак 100 г шоколаду м≥ст€ть в≥д 550 до 650 ккал. ÷е означаЇ, що багато його њсти не варто. ’оча Ї ж≥нки, €к≥ з'њдають по 2Ц4 плитки за 1Ц2 дн≥ до критичних дн≥ . як тут не набрати зайву вагу?

јле повнить не серотон≥н ≥ не б≥лок. √оловним винуватцем з≥псованоњ ф≥гури Ї масло какао, а також вуглеводн≥ калор≥њ з цукр≥в.

 р≥м того, в шоколад≥ багато корисних елемент≥в: кал≥й, кальц≥й, магн≥й, фосфор, зал≥зо, в≥там≥ни групи ¬, ––, лецитин Ч тобто повний комплект дл€ роботи мозку ≥ пам'€т≥.

ƒенна норма чорного шоколаду становить 20Ц30 г на день Ч чверть або третина стограмов≥й плитки.

2. —ухофрукти

—ухофрукти - натуральний продукт, що м≥стить в≥там≥ни, пектини, кл≥тковину, антиоксиданти, фруктозу ≥ б≥офлавоноњди. ÷≥ ласощ≥ м≥стить не менше 250 ≥ не б≥льше 300 ккал на 100 г.

«апарен≥ з вечора сухофрукти корисно з'њдати ≥ випивати вранц≥ отварч≥к з них тим , хто страждаЇ запорами.

3. ћед

ћед м≥стить ст≥льки ж калор≥й, ск≥льки ≥ цукор. ѕри цьому мед набагато солодший, а тому треба його менше. ” мед≥ знаход€тьс€ корисн≥ дл€ орган≥зму в≥там≥ни, м≥нерали та ам≥нокислоти. 100 г меду м≥стить добову норму магн≥ю, марганцю ≥ зал≥за.

4. «еф≥р

” ньому дуже низька калор≥йн≥сть, але в≥н м≥стить зал≥зо ≥ фосфор, а також б≥лки, €к≥ зм≥цнюють тканини м'€з≥в.

5 . ѕастила, мармелад

” розумних к≥лькост€х њсти њх можна, не бо€чись за ф≥гуру. ÷≥ солодощ≥ знижують негативний вплив рад≥ац≥њ ≥ вивод€ть з орган≥зму сол≥ важких метал≥в.

ћармелад корисний ще й пектином, €кий м≥ст€тьс€ в ньому. ¬≥н знижуЇ р≥вень холестерину, виводить токсини ≥ нормал≥зуЇ роботу шлунково-кишкового тракту.

6. ’алва

’алва не т≥льки смачна, але також надаЇ омолоджуючу д≥ю на орган≥зм. ¬≥там≥ни ј, ≈ ≥ групи ¬ чин€ть благод≥йний вплив на стан шк≥ри ≥ зм≥цнюють серцево-судинну систему.

7. ‘рукти ≥ €годи

ѕро зм≥ст в них великоњ к≥лькост≥ в≥там≥н≥в ≥ м≥кроелемент≥в в≥домо вс≥м. ‘рукти ≥ €годи дуже корисн≥, оск≥льки в них багато орган≥чних кислот, еф≥рних масел, б≥лк≥в, вуглевод≥в, дубильних ≥ пектинових речовин ≥ кл≥тковини. ƒл€ тих, хто хоче схуднути, кл≥тковина фрукт≥в ≥ €г≥д Ч одна з основних умов.


28.01.2014