…ододеф≥цит небезпечний дл€ д≥тей ≥ дорослих
…ододеф≥цит небезпечний дл€ д≥тей ≥ дорослих
…ододеф≥цит небезпечний дл€ д≥тей ≥ дорослих

якщо ви пом≥чаЇте у себе зниженн€ зору, пог≥ршенн€ пам'€т≥, швидко втомлюЇтес€, не можете сконцентруватис€ на робот≥, то, ц≥лком ≥мов≥рно, вашому орган≥зму не вистачаЇ йоду.

…од в≥д≥граЇ важливу роль в робот≥ нашого орган≥зму. ¬≥н накопичуЇтьс€ в щитовидн≥й залоз≥ ≥ бере участь у виробленн≥ њњ гормон≥в (трийодтирон≥ну ≥ т≥ротокс≥на), а також регулюЇ обм≥нн≥ процеси. „асто наш ф≥зичний ≥ псих≥чний стан залежить в≥д к≥лькост≥ йоду, €кий над≥йшов в орган≥зм. ќднак йод не синтезуЇтьс€ в орган≥зм≥, €к багато ≥нших речовини, а тому нам доводитьс€ отримувати його з њжею.

„им загрожуЇ брак йоду в орган≥зм≥? Ќасл≥дки можуть бути серйозними. “ак, у д≥тей може спов≥льнитис€ розумовий ≥ ф≥зичний розвиток, знизитис€ ≥мун≥тет, у д≥вчаток може порушитис€ формуванн€ репродуктивноњ функц≥њ. якщо пом≥чаЇте у дитини в≥дсутн≥сть апетиту, р≥зке зниженн€ усп≥шност≥ в школ≥, апат≥ю Ч подумайте про йододеф≥цит.

” дорослих так само може спостер≥гатис€ нестача йоду, що виражаЇтьс€ в тиреотоксикоз≥ або г≥потиреоз≥, пог≥ршенн≥ зору, зниженн≥ розумовоњ ≥ ф≥зичноњ працездатност≥, в атеросклеротичних €вищах. ∆≥нки можуть страждати в≥д анем≥њ, ваг≥тн≥сть при йододеф≥цит≥ прот≥каЇ важко ≥ може зак≥нчитис€ невиношуванн€м, може нав≥ть трапитьс€ самов≥льний аборт, безпл≥дд€ ≥ мертвонародженн€.  р≥м того, нестача йоду загрожуЇ народженн€м д≥тей з ендем≥чним кретин≥змом.

…ододеф≥циту можна уникнути, вживаючи в њжу продукти, що м≥ст€ть йод. ѕричому передозуванн€ в такому випадку практично неможливе, тому що б≥льша частина йоду природним шл€хом виводитьс€ з орган≥зму.

Ќайб≥льша к≥льк≥сть йоду м≥ститьс€ в морепродуктах: креветки, тр≥ска, морськ≥ водорост≥, печ≥нка тр≥ски. “акож йод м≥ститьс€ в €годах, фруктах, хл≥б≥, р≥чков≥й риб≥, крупах, картопл≥, м'€с≥, сметан≥ ≥ вершках, в горос≥, квасол≥, кеф≥р≥ та молоц≥, €йц€х.

≤деальний продукт дл€ проф≥лактики йододеф≥циту - йодована с≥ль, €ку можна купити в будь-€к≥й аптец≥ ≥ нав≥ть магазин≥. ƒо реч≥, в ™вроп≥ йодом збагачують не т≥льки с≥ль, а й ≥нш≥ продукти, так≥ €к чай, цукор, масло ≥ молоко. ¬ ≤тал≥њ йод додають нав≥ть у звичайну воду.

Ќа сьогодн≥шн≥й день в ”крањн≥ вже освоЇно виробництво продукт≥в з додаванн€м йоду: м≥неральна вода, соки, цукор, молочн≥ продукти ≥ нав≥ть гор≥лка.  р≥м того, входить в практику вигодовуванн€ домашньоњ птиц≥ кормами, збагаченими йодом, в результат≥ птиц€ несе €йц€ з п≥двищеним йодовм≥стом.

ѕроф≥лактику йододеф≥циту можна проводити ≥ за допомогою спец≥альних препарат≥в, €к≥ продаютьс€ в будь-€к≥й аптец≥.


24.01.2014