Ќав≥що потр≥бен генетичний паспорт?
Ќав≥що потр≥бен генетичний паспорт?
Ќав≥що потр≥бен генетичний паспорт?

як показують останн≥ в≥дкритт€ медицини, майбутнЇ ц≥Їњ галуз≥ науки пов'€зано з генетикою. ¬же сьогодн≥, здавши генетичний анал≥з, можна отримати генетичний паспорт, €кий м≥стить в соб≥ всю ≥нформац≥ю про ваш орган≥зм ≥ стане серйозною п≥дмогою дл€ вас ≥ л≥куючого л≥кар€.

« дитинства ми задаЇмос€ питанн€ми: чому у людей оч≥ р≥зного кольору? „ому в одних волосс€ пр€ме, а в ≥нших в'Їтьс€? „ому у нас р≥зн≥ групи кров≥? јле сьогодн≥ нав≥ть школ€р≥ знаЇ, що вс€ справа в спадковост≥ — в генах.

јле Ї й ≥нш≥ питанн€: чому одн≥ перенос€ть анг≥ну легко, а ≥нш≥ мучатьс€ з високою температурою тиждень? „ому одн≥ стар≥ють рано ≥ стр≥мко, а ≥нш≥ довго залишаютьс€ молодими? «а реакц≥ю людини на вплив навколишнього середовища в≥дпов≥даЇ його особистий генотип.

Ќезважаючи на вс≥ ц≥ розходженн€, гени р≥зних людей схож≥ м≥ж собою майже на 99% ≥ вс€ справа всього в 1% генетичноњ ≥нформац≥њ. “ерм≥н «генетичний паспорт» з'€вивс€ ще в 2003 роц≥, коли геном людини був стов≥дсотково розшифрований, але наукового доказу ще не мав. ” той час науков≥ досл≥дженн€ показали, що на молекул€рному р≥вн≥ особист≥ в≥дм≥нност≥ пов'€зан≥ з вар≥абельн≥стю певних д≥л€нок ƒЌ . —аме ц≥ в≥дм≥нност≥, назван≥ пол≥морф≥змом, визначають ун≥кальн≥сть зовн≥шнього вигл€ду людини, а також реакц≥њ на р≥зн≥ д≥њ зовн≥шнього середовища.

як≥ б сигнали не отримував наш орган≥зм, завжди сл≥дуЇ в≥дпов≥дна реакц≥€, контрольована генами. јктивн≥сть певного гена програмуЇ синтез в≥дпов≥дного б≥лка. ÷е виражаЇтьс€ у вигл€д≥ кл≥тинноњ або ≥мунноњ реакц≥њ шк≥ри на драт≥влив≥сть.

яка мета генетичного паспорта?

—ьогодн≥ будь-€к≥ медичн≥ анал≥зи або тести в≥дображають лише нин≥шн≥й стан пац≥Їнта. ƒоктор ж ставить соб≥ за мету мати б≥льш широку картину з прогнозованим характером. √енетичний паспорт дозвол€Ї л≥карю Ђзазирнути в майбутнЇї. …детьс€ про визначенн€ генетичноњ ун≥кальност≥ кожного з нас ≥ розробц≥ на ц≥й основ≥ хороших програм, що гарантують б≥льш м≥цне здоров'€ ≥ нав≥ть довгол≥тт€ тих чи ≥нших систем орган≥зму.

 ожна людина з≥ своњм особистим набором ген≥в в чомусь виграЇ, а в чомусь програЇ. јнал≥зуючи Ђсильн≥ї ≥ Ђслабк≥ї сторони генома людини, медицина маЇ можлив≥сть персонал≥зувати д≥агностичний, проф≥лактичний ≥ ц≥лющий п≥дходи. ƒл€ цього ≥ потр≥бен генетичний паспорт людини.

«вичайно, генетичн≥ досл≥дженн€ не поставл€ть д≥агноз, але допомагають ви€вити у людини п≥двищену схильн≥сть до тих чи ≥нших захворювань. «астосовуючи в≥дпов≥дн≥ заходи, можна забезпечити ефективну проф≥лактику. ÷е дозвол€Ї в т≥й чи ≥нш≥й м≥р≥ вплинути на захворюванн€, закладен≥ в генах.