Ѕатьк≥вство Ч це назавжди
Ѕатьк≥вство Ч це назавжди

ѕо€ва мал€ти на св≥т Ч довгооч≥кувана под≥€, що породжуЇ величезне в≥дчутт€ щаст€ ≥ радост≥. “ак повинно бути... ќднак п≥сл€ потоку прив≥тань та захоплень настаЇ момент, коли мама ≥ новонароджений залишаютьс€ один на один, ≥ починаЇтьс€ звичайне житт€ Ч годуванн€, купанн€, н≥чн≥ недосипанн€, незрозум≥лий ще мам≥ плач малюка. ќсобливо важко все це дл€ ж≥нки в перш≥ м≥с€ц≥, коли в орган≥зм≥ йде потужна гормональна перебудова ≥ не завжди новоспечена мама може самост≥йно впоратис€ з труднощами, що навалилис€. “а й звикнути в≥дразу до рол≥ мами буваЇ не так ≥ просто.

ћайже кожна ваг≥тна ж≥нка щиро бажаЇ бути хорошою мат≥р'ю, ≥ часто њй нав≥ть в голову не приходить, що звиканн€ до ц≥Їњ рол≥ у нењ може викликати труднощ≥.  ожна майбутн€ мама з нетерп≥нн€м чекаЇ моменту, коли в≥зьме свого малюка на руки, буде пестити його ≥ любити сильн≥ше за вс≥х на св≥т≥. јле житт€ показуЇ, що не все так гладко.

≤ не дивно. ¬ажк≥ пологи, погане самопочутт€, скачуть гормони, складн≥ життЇв≥ обставини Ч все це здатне довести молоду матусю до ≥стерики. ” багатьох ж≥нок з'€вл€ютьс€ ≥ так≥ думки ЂЌевже € тепер в≥чний заручник цього пост≥йно волаючого кулька?ї “ак, зм≥нюЇтьс€ все: спос≥б житт€, зовн≥шн≥сть, звичних граф≥к, коло сп≥лкуванн€, мотивац≥€. ўоб прийн€ти все це, необх≥дний величезна душевна прац€. ѕоступово до ж≥нки приходить усв≥домленн€, що вона опинилас€ в Ђточки неповерненн€ї колишньоњ себе. ” багатьох це викликаЇ справжню депрес≥ю. ” р≥дк≥сних випадках це нав≥ть веде до самим непоправних вчинк≥в.

≤ ось тут ключова роль маЇ покладатис€ на оточенн€ ж≥нки Ч чолов≥к, батьки, друз≥. ѓхн€ допомога пол€гатиме в наданн≥ п≥дтримки, €кщо вони завжди будуть поруч, або хоча б на зв'€зку, ж≥нц≥ набагато легше буде звикнути до своЇњ новоњ рол≥ Ч рол≥ материнства.

Ќа жаль, можна в≥д близьких людей зам≥сть сл≥в п≥дтримки почути ≥ абсолютно збентежуючи фрази, типу Ђнародила Ч от ≥ мучс€, не одна такаї або Ђвс≥ народжують Ч ≥ жив≥, ти одна у нас принцеса на горошин≥, вс≥м незадоволенаї. ќточуючи молоду маму люди повинн≥ розум≥ти, що переживанн€ ж≥нки п≥сл€ полог≥в дуже глибок≥ ≥ серйозн≥ ≥ до них не можна ставитис€ з точки зору обивательськоњ байдужост≥. якщо близьк≥ будуть хоча б ≥нод≥ брати на себе хатню роботу або догл€д за немовл€м, то ц€ допомога буде неоц≥ненною! Ќеобх≥дно також хоча б ≥нод≥ в≥дпускати молоду маму Ђна волюї, так €к в чотирьох ст≥нах у кого завгодно депрес≥€ розвинетьс€. ¬она теж маЇ право на св≥й особистий, хоч ≥ короткий час.

ўо стосуЇтьс€ молодих татус≥в, то вони теж проход€ть пер≥од переоц≥нки ц≥нностей, але њм прост≥ше: њх спос≥б житт€ не зм≥нюЇтьс€ наст≥льки кардинально. јле от неготовн≥сть прийн€ти батьк≥вство €к щось необоротне може послужити покиданн€м с≥м'њ. јле Ї проста лог≥ка: дитина швидко росте ≥ розвиваЇтьс€ ≥ скоро ви з подивом будете згадувати своњ переживанн€ ≥ страхи, ≥ вам нав≥ть буде здаватис€, що вас завжди було троЇ, а пот≥м, можливо, захочетьс€, щоб стало ≥ четверо, ≥ п'€теро...


23.01.2014