„и завжди краса р€туЇ св≥т?
„и завжди краса р€туЇ св≥т?

—лава про красу украњнських ж≥нок облет≥ла весь св≥т. –азом з тим в кожн≥й крањн≥ можна зустр≥ти казково красивих представниць ж≥ночоњ стат≥. ќднак б≥ологи встановили, що надзвичайна краса — це вид мутац≥њ.

‘ах≥вц≥ вважають, що 0,1% ж≥нок волод≥ють генетичною мутац≥Їю. јле заздрити так≥й аномал≥њ не варто, тому що на тл≥ неймов≥рноњ привабливост≥ у таких ж≥нок часто зустр≥чаЇтьс€ безпл≥дд€ ≥ гальмуванн€ в розвитку.

¬чен≥ вид≥лили покол≥нн€ «супер-ж≥нок», €к≥ в≥др≥зн€ютьс€ незвичайно привабливим зовн≥шн≥м вигл€дом.

”чен≥ вир≥шили роз≥братис€ в цьому феномен≥ ≥ визначили, що у де€ких ж≥нок в ƒЌ  присутн€ трисом≥€ ’-хромосом, тобто не стандартн≥ дв≥ хромосоми, а ще й додаткова трет€. ѕри цьому таке генетичне в≥дхиленн€ носить вроджений характер ≥ може передаватис€ у спадок.

«а словами досл≥дник≥в, Ђсупер-ж≥нкиї мають б≥льш високий зр≥ст (в середньому на 2,5 см вище звичайних ж≥нок). ” них, €к правило, струнка статура ≥ довг≥ к≥нц≥вки. «давалос€ б, що це треба сприймати €к подарунок дол≥ ≥ насолоджуватис€ своЇю красою. ќднак житт€ показуЇ, що довгоногим красун€м за св≥й статус Ђсупер-ж≥нкиї доводитьс€ багатьом жертвувати.

ƒосл≥дники по€снюють, що в пер≥од статевого дозр≥ванн€ у д≥вчаток-п≥дл≥тк≥в з трьома ’- хромосомами практично немаЇ в≥дм≥нностей у розвитку в≥д однол≥ток, однак у них част≥ше зустр≥чаЇтьс€ порушенн€ в робот≥ €Їчник≥в, що в майбутньому може призвести до безпл≥дд€.

 р≥м того, ж≥нки з такою аномал≥Їю краси в≥др≥зн€ютьс€ упов≥льненим розвитком. —постереженн€ показали, що в дит€чому в≥ц≥ д≥вчинки з такою в≥дм≥нною рисою схильн≥ в≥дчувати труднощ≥ в освоЇнн≥ навичками мови ≥ навчанн≥, њх ≥нтелект може бути знижений.

—постереженн€ показали, що з третьоњ ’-хромосомою народжуЇтьс€ одна з тис€ч≥ д≥вчаток. «б≥льшуЇ шанси на народженн€ такоњ д≥вчинки в≥к матер≥: чим старше мати, тим вище ймов≥рн≥сть.

Ѕ≥льш того, генетики за€вили, що в ƒЌ  ж≥нок може бути присутн≥м нав≥ть чотири або п'€ть зайвих хромосом. «вичайно, так≥ випадки вже з р€ду феномен≥в, а в≥дхиленн€ у розвитку про€вл€ютьс€ ще б≥льш виражено.