як дитин≥ залишитис€ здоровою у св≥т≥ гаджет≥в?
як дитин≥ залишитис€ здоровою у св≥т≥ гаджет≥в?
 як дитин≥ залишитис€ здоровою у св≥т≥ гаджет≥в?

” наш час п≥вторар≥чний малюк з моб≥лкою в руц≥ вже н≥ в кого не викликаЇ подиву. √аджети щ≥льно ув≥йшли в наше житт€, а дл€ молодшого покол≥нн€ Ї нев≥д'Їмною њњ частиною. ќднак чим загрожуЇ д≥т€м таке захопленн€ смартфонами ≥ планшетами?

Ќещодавно јмериканська академ≥€ пед≥атр≥њ виступила з рекомендац≥€ми батькам обмежити час, що проводитьс€ њх д≥тьми перед екранами ноутбук≥в, телев≥зор≥в, планшет≥в та ≥нших ≥нтерактивних пристроњв.

«Ќадм≥рне мед≥аспоживанн€ веде до ожир≥нн€, поганоњ усп≥шност≥ в школ≥, агрес≥њ ≥ нестач≥ сну», — попереджаЇ ћарджор≥ ’оган, пед≥атр ≥ один з автор≥в допов≥д≥.

ƒосл≥дницька компан≥€ Common Sense Media провела досл≥дженн€, зг≥дно з €ким 38% американських д≥тей починають користуватис€ моб≥льними пристро€ми ран≥ше, н≥ж починають говорити. ¬ ”крањн≥ под≥бне досл≥дженн€ поки не проводилос€, проте статистика показуЇ, що на одну с≥м'ю у наш≥й крањн≥ припадаЇ в середньому три гаджета, тому ситуац≥€ у нас приблизно та ж.

≈ксперти стверджують, що надм≥рне використанн€ гаджет≥в молодшим покол≥нн€м призводить до затримки розвитку одного або дек≥лькох орган≥в почутт≥в, робить негативний вплив на розвиток моторики.

” сучасному св≥т≥ нов≥ технолог≥њ, здавалос€ б, стали в≥дм≥нним пом≥чником занадто зайн€тих батьк≥в. Ѕрак сп≥лкуванн€ з собою вони, н≥бито компенсують своњм д≥т€м ≥грами на планшетах ≥ смартфонах. ѕричому час, €кий малюки провод€ть з гаджетами, часто буваЇ невиправдано тривалим ¬ результат≥ н≥велюЇтьс€ емоц≥йний зв'€зок м≥ж д≥тьми та батьками.

ќднак при грамотному п≥дход≥ до використанн€ девайс≥в вони можуть послужити поштовхом до розвитку малюка.

ѕсихологи дають наступн≥ поради батькам Ђпросунутихї д≥тей:

  • не можна залишати дитину надовго наодинц≥ з гаджетом;
  • уникайте ≥гор з м≥нливими картинками;
  • не давайте дитин≥ гаджет п≥сл€ того €к вона зажадала його з плачем або занадто перезбуджена;
  • дозв≥лл€ малюка повинно включати в себе, кр≥м гаджет≥в, ≥нш≥ види в≥дпочинку: активн≥ ≥гри, читанн€ книг, сп≥лкуванн€ з батьками та однол≥тками, сп≥льну творч≥сть;
  • в≥дмовтес€ в≥д гаджет≥в з маленьким екраном, €кщо дитина любить дивитис€ на них мультф≥льми;
  • корисно грати разом з малюком ≥ часто п≥дказувати;
  • встанов≥ть програми-повчалки дл€ малюванн€;
  • стежте, щоб екран був в≥ддалений в≥д очей не менше н≥ж на 40 см.

¬се та ж јмериканська академ≥€ пед≥атр≥њ закликаЇ батьк≥в заборонити своњм д≥т€м користуватис€ смартфонами ≥ гаджетами п≥д час њж≥ ≥ в≥дразу п≥сл€ сну. ј час, €кий д≥ти прид≥л€ють розвагам на моб≥льних пристро€х, треба обмежити двома годинами на день. ƒуже важливо, щоб в дит€чих спальн€х не було телев≥зор≥в ≥ п≥дключених до ≥нтернету пристроњв.

Ѕити на сполох сл≥д:

  • коли дитина проводить з гаджетом б≥льше трьох годин на день,
  • коли гаджет майже повн≥стю зам≥нюЇ њй сп≥лкуванн€ з однол≥тками.

як убезпечити дитину в≥д негативного впливу гаджет≥в на з≥р?

„асто у д≥тей через контакт з екранами моб≥льних пристроњв розвиваЇтьс€ помилкова короткозор≥сть ≥ синдром сухого ока. ўоб не допустити цього, гаджет повинен бути з найб≥льшим розширенн€м екрану (1920 х 1200), в≥н повинен лежати на стол≥, а не знаходитьс€ в руках дитини, необх≥дно в≥дрегулювати п≥дсв≥чуванн€ Ч 1/3 в≥д повноњ. ƒ≥т€м до 3 рок≥в користуватис€ гаджетами можна не б≥льше 15 хвилин на день.