Ќайпоширен≥ш≥ помилки при л≥куванн≥ застуди
Ќайпоширен≥ш≥ помилки при л≥куванн≥ застуди
 Ќайпоширен≥ш≥ помилки при л≥куванн≥ застуди

«астуда багатьом люд€м здаЇтьс€ природним супутником холодноњ пори року, що потр≥бно просто пережити, а п≥дтримати орган≥зм можна гар€чим чаЇм або просто чекати, поки нежить ≥ кашель пройдуть сам≥ по соб≥. “им часом, €кщо л≥куванн€ застуди проходить неправильно, це може призвести до по€ви ускладнень.

як≥ помилки Ї найпоширен≥шими при л≥куванн≥ застуди?

1. ѕереносити хворобу на ногах

” стан≥ застуди наш орган≥зм ослаблений ≥ вимагаЇ максимального спокою, коли треба в≥длежатис€ в тепл≥. јле багато хто з нас, незважаючи на те, що все валитьс€ з рук, намагаютьс€ жити у звичайному режим≥: ход€ть на роботу, виконують роботу по дому. ј €кщо почати л≥куватис€ вчасно, то можна вже через два дн≥ повернути соб≥ нормальне самопочутт€. ѕеренесенн€ хвороби на ногах все одно призведе до того, що ви зл€жете, але при цьому вже з високою температурою та ускладненн€ми.

2. Ќерозб≥рлив≥сть у л≥карських засобах

ўоб заглушити хворобу, ми часом готов≥ напхати св≥й орган≥зм вс≥ма на€вними в будинку протипростудними препаратами. ѕри цьому в≥домо, що комб≥нац≥€ р≥зних препарат≥в веде до по€ви найр≥зноман≥тн≥ших поб≥чних ефект≥в: взаЇмод≥€ двох р≥зних препарат≥в в 10% викликаЇ ризик виникненн€ непередбачуваних взаЇмод≥й, трьох препарат≥в Ч 50%, а п'€ти Ч ризик зростаЇ до 90%.

“обто чим менше препарат≥в ви приймаЇте, тим краще ≥ дешевше л≥куванн€. ѕам'€тайте, що багато з часто рекламованих препарат≥в найчаст≥ше зн≥мають симптоми (температуру, б≥ль), але не усувають причини хвороби.

3. Ќе читати ≥нструкц≥њ

≤нструкц≥ю перед застосуванн€м препарату треба читати обов'€зково, так €к на р≥зних людей л≥ки д≥ють по-р≥зному. Ќеобх≥дно ознайомитис€ з ус≥ма поб≥чними ефектами ≥ дотримуватис€ дозуванн€. ѕорушенн€ дозуванн€, непереносим≥сть одного з компонент≥в л≥к≥в можуть пог≥ршити стан. “ак, асп≥рин ≥ анальг≥н можуть викликати бронхоспазм у людей, що страждають астмою.

4. Ѕезконтрольний прийом антиб≥отик≥в

як показали р≥зн≥ досл≥дженн€, в 20Ц50% випадк≥в призначенн€ антиб≥отик≥в при застуд≥ Ї невиправданим. Ѕезглузде застосуванн€ антиб≥отик≥в небезпечно тим, що в≥руси стають сприйн€тлив≥ до них, ≥ коли антиб≥отик стаЇ д≥йсно необх≥дний, в≥н вже не д≥Ї.

Ѕувають випадки, коли вже виникли ускладненн€ Ч анг≥на або запаленн€ леген≥в, ≥ тод≥ антиб≥отик вже д≥йсно необх≥дний, але призначати його повинен виключно л≥кар!

5. Ќародн≥ засоби вважати нешк≥дливими

ѕри застуд≥ народна медицина найчаст≥ше рекомендуЇ полоскати горло ромашкою або календулою. ÷≥ засоби д≥йсно досить ефективн≥. јле €кщо у людини алерг≥€ на пилок цих рослин, то б≥ль у горл≥ може т≥льки посилитис€. Ќе вс≥м п≥дход€ть ≥ €годи малини, вони можуть викликати кропивницю. ѕри будь-€ких про€вах застуди важливо правильно поставити д≥агноз.


15.01.2014