„и маЇ значенн€, чим запивати л≥ки?
„и маЇ значенн€, чим запивати л≥ки?
„и маЇ значенн€, чим запивати л≥ки?

як т≥льки ми в≥дчуваЇмо, що хвороба потребуЇ л≥куванн€, б≥жимо на прийом до л≥кар€, щоб в≥н прописав нам €к≥-небудь л≥ки. ѕравда, пот≥м багато хто з нас обурюютьс€, що л≥кар≥ - дилетанти, все, що вони призначають, не допомагаЇ. јле €кщо бути чесними ≥з самими собою, то част≥ше ви€вл€Їтьс€, це ми не виконуЇмо вс≥х припис≥в л≥кар€, особливо часто ≥гноруючи спос≥б прийому л≥карських препарат≥в. ј головне в цьому Ч правильно њх запивати!

ƒ≥йсно, не вс≥ люди запивають таблетки або капсули водою, Ї й так≥, €к≥ вважають за краще запивати соком, чаЇм або молоком. „и варто це робити?

ћедики попереджають: у жодному раз≥ не запивайте л≥ки соком або ≥ншими солодкими напо€ми. —права в тому, що в цьому випадку л≥ки здатн≥ вступити в х≥м≥чну реакц≥ю з продуктами харчуванн€. ј це може не т≥льки знизити ефективн≥сть л≥куванн€, а й завдати шкоди здоров'ю, що виллЇтьс€ в алерг≥њ ≥ нав≥ть отруЇнн€. “обто н≥коли не можна запивати л≥ки тим, що попадетьс€ п≥д руку. ≤накше все л≥куванн€ п≥де нан≥вець.

ќсобливо небезпечний в цьому в≥дношенн≥ грейпфрутовий с≥к, так €к в≥н р≥зко зб≥льшуЇ всмоктуванн€ багатьох л≥карських речовин з кишечника, ≥ вони дос€гають високоњ концентрац≥њ в кров≥, ≥ може виникнути отруЇнн€ через передозуванн€. ÷им соком не варто запивати антиб≥отики, антидепресанти, серцев≥, гормональн≥ та багато ≥нших препарат≥в.

якщо ви думаЇте, що м≥неральна вода з газом ц≥лком п≥дходить, щоб запити л≥ки, то теж помил€Їтес€. ¬углекислий газ здатний вплинути на склад л≥к≥в ≥ на його всмоктуван≥сть. ѕри цьому зм≥нюЇтьс€ ≥ властив≥сть самих л≥к≥в, що зам≥сть корист≥ принесе т≥льки шкоду орган≥зму.

ћолоко найчаст≥ше знижуЇ ефективн≥сть багатьох л≥к≥в, воно гальмуЇ д≥ю антиб≥отик≥в ≥ шлункових фермент≥в. —аме тому молоком ран≥ше р€тували в≥д отрути ≥ в≥дпоювали людей п≥сл€ отруЇнн€. ћолоко перешкоджаЇ засвоЇнню зал≥за, а значить, н≥€кого путт€ в≥д л≥к≥в при зал≥зодеф≥цитн≥й анем≥њ теж не буде. ѕротипоказано молоко ≥ разом з кофењновм≥сн≥ л≥ками (цитрамон, аскофен, коффет≥н та ≥н.)

«нижують л≥кувальний ефект антиб≥отик≥в ≥ но- шпи соки. ј €кщо соком запивати протигрибков≥ препарати, то це може взагал≥ привести до отруЇнн€ орган≥зму токсичними речовинами, €к≥ з'€вл€ютьс€ при такому з'Їднанн≥ .

–азом з тим зал≥зовм≥сн≥ ≥ пол≥в≥там≥нн≥ препарати рекомендують запивати саме соками.

„ай, кава ≥ какао також не п≥дход€ть дл€ запиванн€ л≥к≥в. ¬с€ справа в тим≥н≥, €кий м≥ститьс€ в них, €кий також порушуЇ всмоктуванн€ та ефективн≥сть таблеток ≥ капсул.

як же не помилитис€ в тому, чим краще запивати л≥ки, щоб ≥ хвороба швидше пройшла, ≥ не завдати шкоди здоров'ю?  оли л≥кар призначив вам препарат, обов'€зково проконсультуйтес€ з ним, €к правильно приймати л≥ки ≥ чим запивати. ј взагал≥, щоб напевно не помилитис€, таблетки найкраще запивати кип'€ченою водою, причому њњ повинно бути не менше п≥вскл€нки.


14.01.2014