„и ходити в тренажерний зал п≥д час м≥с€чних?
„и ходити в тренажерний зал п≥д час м≥с€чних?
„и ходити в тренажерний зал п≥д час м≥с€чних?

Ѕагато ж≥нок ≥ д≥вчат, займаючись в тренажерному зал≥, не хочуть зм≥нювати граф≥к зан€ть п≥д час менструац≥њ. „и можна тренуватис€ п≥д час критичних дн≥в?

як правило, п≥д час м≥с€чних ж≥нки в≥дчувають дискомфорт. ≤нколи в≥н наст≥льки сильний, що н≥ про €к≥ зан€тт€ спортом ≥ думати не хочетьс€. јле тод≥, коли неприЇмних в≥дчутт≥в немаЇ, чи безпечно тренуватис€?

«вичайно, менструац≥€ Ч це не хвороба, але пор≥вн€ти з легким нездужанн€м њњ можна. ¬ажливо розум≥ти, що в цей пер≥од в орган≥зм≥ ж≥нки в≥дбуваЇтьс€ природний ф≥з≥олог≥чний процес, ≥ ставитис€ до нього спок≥йно. Ѕагато хто вважаЇ, що в пер≥од м≥с€чних в≥дбуваЇтьс€ глибоке очищенн€. ∆≥нка оздоровлюЇтьс€, але стаЇ б≥льш чутливою, емоц≥йною, втрачаЇ багато життЇвоњ енерг≥њ.

“акож треба в≥дзначити, що п≥д час м≥с€чних в кров≥ ж≥нки знижуЇтьс€ р≥вень гемоглоб≥ну та еритроцит≥в. ÷ей фактор здатний в €к≥йсь м≥р≥ вплинути на ступ≥нь витривалост≥ п≥д час тренувань Ч займатис€ стаЇ важче.

ѕ≥д час менструац≥њ бажано проводити тренуванн€ з невеликим навантаженн€м в пом≥рному темп≥. ¬арто також враховувати, що в ц≥ дн≥ потовид≥ленн€ в≥дбуваЇтьс€ швидше ≥ сильн≥ше, н≥ж у звичайн≥ дн≥, це означаЇ, що од€г дл€ зан€ть повинна бути б≥льш легким.

≤нтенсивн≥сть зан€ть на тренажерах рекомендуЇтьс€ знизити на третину, а активн≥ р≥зновиди ф≥тнесу зам≥нити б≥льш спок≥йними.

ўо стосуЇтьс€ вправ на прес, то фанатам ф≥тнесу варто на €кийсь час припинити њх. —права в тому, що вправи дл€ м'€з≥в преса зб≥льшують ступ≥нь вид≥лень у критичн≥ дн≥, що може спровокувати таке г≥неколог≥чне захворюванн€ €к ендометр≥оз.

ј ось б≥г вважаЇтьс€ чудовим засобом ф≥зкультури в критичн≥ дн≥. Ѕ≥г допоможе з легк≥стю зн€ти симптоматичний б≥ль внизу живота. “акож добре справл€Їтьс€ з бол€ми стретчинг з розт€жкою м'€з≥в Ч в≥н добре переноситьс€ орган≥змом ≥ знижуЇ б≥ль.

¬ажливо пам'€тати, що п≥д час менструац≥њ сл≥д в≥дмовитис€ в≥д перевернутих поз, так €к в критичн≥ дн≥ розпод≥л енерг≥њ йде вниз, а при виконанн≥ вправи з перевернутою позою енергобаланс може порушитис€.  раще також в≥дмовитис€ в≥д р≥зких стрибк≥в, п≥дйому т€жкост≥, т€жких силових вправ.

ј от ж≥нкам, у €ких Ї г≥неколог≥чн≥ проблеми, на час менструац≥њ навантаженн€ потр≥бно виключити. јле €кщо все-таки дуже т€гне в спорт-зал , вам потр≥бна консультац≥€ л≥кар€-г≥неколога, в≥н п≥дкаже, €к≥ навантаженн€ допустим≥ при ваш≥й проблем≥.


12.01.2014