ѕроблеми мозку Ч шл€х до ≥нсульту
ѕроблеми мозку Ч шл€х до ≥нсульту
ѕроблеми мозку Ч шл€х до ≥нсульту

ћозок Ї ун≥кальним органом, створеним природою. ” його обов'€зки вход€ть найскладн≥ш≥ функц≥њ - мисленн€, пам'€ть, мова, що власне ≥ робить людину людиною. «бер≥гаЇтьс€ цей важливий орган за черепноњ к≥сткою. “им не менш, мозок залишаЇтьс€ одним з найб≥льш вразливих орган≥в людини.

¬с€ складн≥сть в тому, що дл€ нормальноњ роботи йому необх≥дно безпереб≥йне надходженн€ кисню. ¬≥домо, що при зупинц≥ диханн€ мозок помираЇ першим — вже через 5–6 хвилин кл≥н≥чноњ смерт≥ в ньому в≥дбуваютьс€ незворотн≥ процеси, людина перестаЇ ≥снувати €к особист≥сть.

ƒл€ багатьох може стати в≥дкритт€м ≥ те, що мозок ≥ стар≥Ї першим. ¬≥ков≥ зм≥ни обм≥нних процес≥в в його тканинах починаютьс€ приблизно в 25Ц30 рок≥в.

“акож практично кожен стикаЇтьс€ ≥ з ≥ншими симптомами стар≥нн€ мозку, серед €ких тимчасове ослабленн€ пам'€т≥, уваги, зосередженост≥. ј сонлив≥сть ≥ драт≥влив≥сть, викликан≥, наприклад, стресом в с≥м'њ, неминуче ведуть до б≥льш швидкого стар≥нн€ кл≥тин мозку.

« часом функц≥онуванн€ мозку поступово спов≥льнюЇтьс€, що про€вл€Їтьс€ в б≥льш спов≥льнен≥й реакц≥њ, пог≥ршенн≥ координац≥њ рух≥в, втрат≥ €сност≥ думки. ѕри сам≥й запущен≥й стад≥њ процесу ми вже говоримо про старечий маразм. Ѕ≥льш≥сть людей спод≥ваютьс€ уникнути цього €вища, де€к≥ Ч не дожити. ѕроте буваЇ й так, що робота мозку порушуЇтьс€ самим неспод≥ваним ≥ драматичним чином.

—амим гр≥зним ворогом д≥€льност≥ мозку Ї ≥нсульт Ч гостре порушенн€ мозкового кровооб≥гу. ƒл€ людського орган≥зму це справжн€ катастрофа. ѕриблизно дл€ половини людей, €ких розбив ≥нсульт, в≥н стаЇ останньою под≥Їю в житт≥. 60Ц80% вц≥л≥лих до к≥нц€ своњх дн≥в залишаютьс€ ≥нвал≥дами, що потребують сторонньоњ допомоги. ј т≥, хто в≥дновлюЇтьс€ повн≥стю п≥сл€ пережитого, живуть п≥д пост≥йною загрозою повторенн€ трагед≥њ.

’оча з першого погл€ду ≥нсульт здаЇтьс€ одноразовою под≥Їю, насправд≥, це тривалий процес, що розвиваЇтьс€ в час≥ ≥ простор≥. ѕ≥дступн≥сть хвороби у тому, що в перш≥ години њњ розвитку ≥ аж до настанн€ втрати мови, парал≥чу або коми, людина може не в≥дчувати жодних больових в≥дчутт≥в. “обто н≥ сам хворий, н≥ його р≥дн≥ не п≥дозрюють, що в цей момент в≥дбуваЇтьс€ мозкова катастрофа. ”пускаЇтьс€ дорогоц≥нний час. ј терапевтичне в≥кно, час, коли хворому можна надати реальну допомогу, складаЇ всього ш≥сть годин.

ќзнаки наближенн€ ≥нсульту

¬огнищев≥ Ч короткочасне порушенн€ мови, раптова слабк≥сть в одн≥й руц≥ або ноз≥, он≥м≥нн€ одн≥Їњ половини губи, €зика, одн≥Їњ руки. ћожлива тимчасова втрата зору на одне око, запамороченн€, похитуванн€ при ходьб≥ ≥ нав≥ть тимчасова амнез≥€.

«агальмозков≥ Ч р≥зкий головний б≥ль, запамороченн€, нудота ≥ блювота на тл≥ п≥двищеного артер≥ального тиску, можлив≥ судоми, зм≥ни св≥домост≥.

Ћ≥куванн€ ≥нсульту Ч справа рук л≥кар≥в. якщо трапилас€ б≥да, в≥дразу викликайте швидку допомогу!

јле попередженн€ ≥нсульту Ч справа рук кожного. ” першу чергу воно пол€гаЇ в орган≥зац≥њ правильного режиму прац≥ ≥ в≥дпочинку, рац≥ональному харчуванн≥ та врегулюванн≥ сну, здоровому психолог≥чному кл≥мат≥ в с≥м'њ ≥ на робот≥, своЇчасному л≥куванн≥ серцево-судинних захворювань.