8 ознак, що вказують на хворе серце
8 ознак, що вказують на хворе серце
8 ознак, що вказують на хворе серце

«а статистикою ¬ќќ« в≥д хвороб серц€ в св≥т≥ щор≥чно вмираЇ 17 млн. чолов≥к . Ќа жаль, з'€вилас€ тенденц≥€ до Ђомолодженн€ї серцевих захворювань. —ьогодн≥ не р≥дк≥сть, коли ≥нфаркт вражаЇ чолов≥к≥в ледь за 30.

Ѕагато хто з нас думають, що добре знайом≥ з симптомами серцевого нападу: б≥ль за грудиною, порушенн€ частоти серцебитт€, почутт€ тривоги, запамороченн€, п≥тлив≥сть, ≥нод≥ втрата св≥домост≥.

ќднак це найочевидн≥ш≥ ≥ часто нав≥ть зап≥зн≥л≥ ознаки того, що серце не в пор€дку, €к≥ можуть зак≥нчитис€ ≥нфарктом. ™ й ≥нш≥ сигнали, €к≥ ми не завжди розум≥Їмо, але з'€вл€ютьс€ вони задовго до серцевого нападу.

1. Ѕ≥ль

як правило, при захворюванн€х серц€ ми чекаЇмо болю в груд€х Ч це класична ознака стенокард≥њ, викликаноњ звуженими артер≥€ми, €к≥ обмежують приплив кров≥ ≥ кисню до серц€. ќднак стенокард≥€ може про€вити себе болем ≥ в ≥нших частинах т≥ла: шињ, щелепах, руках, зон≥ м≥ж плечей ≥ нав≥ть зубах. якщо ви в≥дчуваЇте зубний б≥ль п≥д час €коњсь активност≥, вам потр≥бна консультац≥€ л≥кар€-кард≥олога.

2. ћ≥грень

ћ≥грень з в≥зуальними подразниками типу зигзаг≥в перед очима, атакуюча ж≥нок хоча б раз на м≥с€ць Ч передв≥сник хвороб серц€. ÷е викликано проблемами з циркул€ц≥Їю кров≥, що викликаЇ сильн≥ головн≥ бол≥ ≥ пров≥дн≥ до проблем ≥з серцем.

3. “ривалий грип

якщо ви гриппуЇте вже дн≥в п'€ть-ш≥сть, а хвороба ≥ не думаЇ в≥дступати, це може бути сигналом серйозних проблем з серцем, €ке не в змоз≥ добре прокачувати кров. „асто це списують на грип, оск≥льки стан супроводжуЇтьс€ втомою, слабк≥стю, труднощами диханн€, типовими дл€ грипу.

4. Ѕрак пов≥тр€

Ќав≥ть легка задишка повинна стати приводом дл€ тривоги, оск≥льки цей симптом супроводжуЇ хвороби серц€ в 90% випадк≥в. ѕри цьому людина не в≥дчуваЇ н≥€ких ф≥зичних навантажень, а утруднене диханн€ спостер≥гаЇтьс€ нав≥ть у лежачому положенн≥. «а к≥лька дн≥в до нападу людин≥ може стати зручн≥ше спати сид€чи.

5. ќблис≥нн€

” чолов≥к≥в втрата волосс€, що почалас€ з зони потилиц≥, може бути ознакою порушенн€ роботи серц€. ¬ результат≥ досл≥джень вчен≥ з √арварду ви€вили, що так≥ чолов≥ки на 36% част≥ше страждають серцевими захворюванн€ми.

6. ѕроблеми з л≥б≥до

65% представник≥в сильноњ стат≥, у €ких була ви€влена ​​≥шем≥чна хвороба серц€, прот€гом дек≥лькох рок≥в до цього мали еректильну дисфункц≥ю. ” ж≥нок же спостер≥гаЇтьс€ пог≥ршенн€ л≥б≥до ≥ труднощ≥ з отриманн€м оргазму.

7. Ѕ≥ль у ногах

якщо ви в≥дчуваЇте судоми ≥ б≥ль при ходьб≥ в литках, це може бути ознакою периферичноњ судинноњ хвороби артер≥й н≥г. ј при проблемах з судинами н≥г, треба перев≥р€ти ≥ серце.

8. ’роп≥нн€

„асте хроп≥нн€ ≥ порушенн€ диханн€ ув≥ сн≥ Ї симптомом того, що мозок не посилаЇ правильн≥ сигнали орган≥зму про те, що йому необх≥дно дихати. ’роп≥нн€ втрич≥ зб≥льшуЇ ризик розвитку серцевого нападу.

ќсобливу увагу до цих симптом≥в повинн≥ про€вити люди, що вход€ть до групи ризику:

  • в≥к Ч дл€ чолов≥к≥в старше 40 рок≥в, дл€ ж≥нок Ч посткл≥мактеричний;
  • п≥двищений тиск (б≥льше 140/90 мм рт. ст.) ≥ п≥двищений вм≥ст холестерину в кров≥ (б≥льше 5 ммоль/л, або 200 мг/дл);
  • спадков≥сть;
  • кур≥нн€ (один з найб≥льш ≥стотних фактор≥в ризику), алкоголь ≥ наркотики;
  • ожир≥нн€, нездорове харчуванн€ ≥ малорухливий спос≥б житт€;
  • надм≥рн≥ емоц≥йн≥ навантаженн€;
  • цукровий д≥абет.
06.01.2014