яку дитину вважати хворобливою?
яку дитину вважати хворобливою?
яку дитину вважати хворобливою?

” пон€тт€ «хвороблива дитина», €к правило, входить не т≥льки погане самопочутт€ малюка, але ≥ пропущен≥ дн≥ в дит€чому саду, зан€тт€ в школ≥, л≥карн€н≥ листи батьк≥в, крах план≥в. ј часто хвор≥Ї дитина — це ск≥льки?

Ќа думку л≥кар≥в, €кщо дитина старша року Ђп≥дхоплюЇї в≥русну ≥нфекц≥ю б≥льше 4–5 раз≥в на холодну пору року ≥ б≥льше 2Ц3 кишкових ≥нфекц≥й за теплий сезон, то це вже переб≥р.

” м≥жсезонн€ ≥мунна система малюка стаЇ особливо вразливою. ƒе€ким досить промочити ноги, посто€ти на прот€з≥, ≥ в≥рус, €кий Ђпрол≥таЇї повз, в≥дразу Ђвс€детьс€ї на слизову носа ≥ викличить нежить, чханн€, перш≥нн€ в горл≥.

якщо так≥ симптоми спостер≥гаютьс€ у малюка до року, самол≥куванн€ неприпустимо.  раще в≥дразу показати дитину л≥карю, так €к пневмон≥€ в такому в≥ц≥ розвиваЇтьс€ дуже швидко.

„асто буваЇ така ситуац≥€: малюк €вно захворюЇ, але температури поки немаЇ, ≥ батьки ведуть його в сад або в школу. « одного боку, зрозум≥ти батьк≥в можна Ч роботу пропускати не хочетьс€. јле з ≥ншого боку, краще пару дн≥в пересид≥ти в тепл≥, попросивши про послугу бабус≥в-д≥дус≥в посид≥ти з дитиною, але не дати застуд≥ перерости в захворюванн€.

јле Ї й ≥нше думки л≥кар≥в. ѕед≥атри вважають, що €кщо дитина захвор≥ла, тримати њњ два тижн≥ вдома до повного одужанн€, не варто. ¬с€ справа в тому, що €кщо малюк пересидить хворобу вдома, то, прийшовши в садок, в≥н знову може легко захвор≥ти. ÷ьому Ї своЇ по€сненн€: через два тижн≥ п≥сл€ початку хвороби в≥дбуваЇтьс€ п≥к зниженн€ ≥мун≥тету, а за цей час в дит€чому колектив≥ ≥нфекц≥њ можуть Ђзм≥нитис€ї. —еред них можуть бути ≥ т≥, з €кими ваша дитина ще не зустр≥чалас€.

“ому краще, коли малюк пересидить вдома дн≥в п'€ть, температура т≥ла нормал≥зуЇтьс€, а кашель та ≥нш≥ симптоми п≥дуть на спад. якщо в≥н кашл€Ї не б≥льше п'€ти раз≥в на день або п≥сл€ сну, то це ц≥лком нормально.

якщо дитина захворюЇ в≥с≥м ≥ б≥льше раз≥в на р≥к, то необх≥дно обстежити њњ ≥мунний статус. “акому мал€т≥ краще взагал≥ поки що не в≥дв≥дувати садок, хоча б р≥к, тому що на тл≥ в≥русних захворювань може розвинутис€ бронх≥альна астма.

јле не варто впадати у в≥дчай, так само, €к ≥ ризикувати. ƒошк≥льн€та хвор≥ють в €кийсь р≥к б≥льше, в €к≥йсь Ч менше, до тих п≥р, поки не накопичать ≥мунну пам'€ть ≥ не познайомл€тьс€ з найб≥льш поширеними ≥нфекц≥€ми. ѕройде час ≥ ваш малюк буде спок≥йно в≥дв≥дувати садок. ј батькам т≥Їњ дитини, €ка взагал≥ не ходила в дит€чий садок, треба бути готовим до того, що в перш≥ роки в школ≥ вона буде багато хвор≥ти. Ќе забувайте ≥ про щепленн€. ѕроф≥лактичн≥ щепленн€ в≥д грипу показан≥ д≥т€м, €к≥ часто хвор≥ють, так €к захищають слабкий орган≥зм ≥ в≥д ≥нших в≥русних ≥нфекц≥й.