як висихаЇ наше т≥ло з в≥ком?
як висихаЇ наше т≥ло з в≥ком?

ƒивл€чись на людей похилого в≥ку, багато хто з нас думаЇ, що з роками наше т≥ло зб≥льшуЇтьс€. Ќасправд≥, чим старше ми стаЇмо, тим б≥льше зменшуЇмос€. ѕричому ЂвсихаЇї практично кожна його частина.

” першу чергу починаЇ ставати тонкими хребет. ѕ≥сл€ 40 рок≥в його д≥аметр скорочуЇтьс€ на 1 см через кожн≥ 10 рок≥в. ƒо 80 рок≥в у б≥льшост≥ чолов≥к≥в хребет звужуЇтьс€ на 5 см, а у ж≥нок на вс≥ 8 см, в чому винен гормон естроген, р≥вень €кого стр≥мко падаЇ п≥сл€ менопаузи. ќднак €кщо вести здоровий спос≥б житт€, забезпечити пом≥рн≥ ф≥зичн≥ навантаженн€ на орган≥зм, то це дозволить упов≥льнити процес стоншенн€ хребта, а то й зовс≥м зупинити його.

—ерце починаЇ зменшуватис€, починаючи з середнього в≥ку, на 0,3 г на р≥к. ÷е погано впливаЇ на його здатн≥сть прокачувати кров через орган≥зм. «меншенн€ ваги серц€ призводить до г≥пертон≥њ. јле €кщо займатис€ спортом, то процес скороченн€ спов≥льнюЇтьс€, так €к серце, €к ≥ будь-€кий ≥нший м'€з, п≥д впливом ф≥зичних навантажень, м≥цн≥шаЇ.

« в≥ком у людини зменшуютьс€ нав≥ть статев≥ органи, €к у чолов≥к≥в, так ≥ у ж≥нок. ∆иров≥ в≥дкладенн€ всередин≥ крих≥тних артер≥й пен≥са заважають кровотоку, а це веде до Ђатроф≥њї чолов≥чого органу. Ќа зменшенн€ ж≥ночих орган≥в впливаЇ зниженн€ р≥вн€ все того ж естрогену. ћатка зменшуЇтьс€ до розм≥ру, €кий був у нењ ще до настанн€ статевоњ зр≥лост≥, оск≥льки т≥ло б≥льше не вважаЇ цей орган активним, а тому не постачаЇ йому поживн≥ ресурси.

Ќа жаль, процес зменшенн€ з в≥ком зач≥паЇ ≥ наш мозок. ѕри народженн≥ вага мозку становить 400 г, до зр≥лост≥ дос€гаЇ 1 400 г, але п≥сл€ 20 рок≥в мозок починаЇ зменшуватис€ ≥ до к≥нц€ житт€ втрачаЇ до 10Ц15% своЇњ ваги. ¬чен≥ ще не встановили, чому так в≥дбуваЇтьс€, але наст≥йно рекомендують тренувати мозок р≥зними головоломками, читанн€м, вир≥шенн€м завдань ≥ розгадуванн€м кросворд≥в, сп≥лкуванн€м та ≥н.

ќбличч€ теж до старост≥ стаЇ менше. –ан≥ше вчен≥ припускали, що Ђвсиханн€ї в≥дбуваЇтьс€ за рахунок втрати м'€зового тонусу, але тепер встановлено, що Ђусихаютьї к≥стки обличч€, що ст€гуЇ шк≥ру ≥ м'€зи, обл€гаюч≥ њх. Ќайб≥льше втрачаЇ в обс€з≥ щелепа. јле ≥ цей процес можна звести до м≥н≥муму, €кщо дотримуватис€ г≥г≥Їни порожнини рота, щоб запоб≥гти втрати зуб≥в.

ўе один орган, €кий п≥ддаЇтьс€ в≥ковому Ђусиханнюї Ч це сечовий м≥хур. ƒо 25 рок≥в сечовий м≥хур середньоњ людини може утримувати дв≥ чашки р≥дини, а до 65 рок≥в Ч т≥льки одну. якщо не зловживати алкоголем ≥ кавою, то цей процес можна в≥дсунути.


03.01.2014