√оловний уб≥р взимку Ч необх≥дн≥сть!
√оловний уб≥р взимку Ч необх≥дн≥сть!
 √оловний уб≥р взимку Ч необх≥дн≥сть!

якщо термометр на вулиц≥ показуЇ вище нул€, то доросла людина може об≥йтис€ без шапки, але лише в тому випадку, €кщо немаЇ в≥тру, опад≥в або недавно не було перенесена застуда. јле коли ≥мун≥тет ослаблений, Ї хрон≥чн≥ ≥ серцево-судинн≥ захворюванн€, то шапка необх≥дна нав≥ть при температур≥ пов≥тр€ вище нул€.

ƒивл€чись на лихих п≥дл≥тк≥в, €к≥ розс≥кають по м≥сту нав≥ть в мороз без шапки, диву даЇшс€ Ч невже у них вуха не мерзнуть? ўо це Ч св≥дченн€ загартованост≥ або ж неосв≥чене ставленн€ до свого здоров'€, за €ке неодм≥нно доведетьс€ розплачуватис€?

ўо даЇ нам шапка в холодну пору?

ƒе€к≥ вважають, що в≥д зимового холоду г≥рше росте волосс€, ≥нш≥ стверджують, що тим, хто красуЇтьс€ без шапки, загрожуЇ мен≥нг≥т. Ќасправд≥ причин носити шапку взимку багато.

” першу чергу мороз нападаЇ на вуха. ј при переохолодженн≥ вух насл≥дки можуть бути найнеприЇмн≥шими. Ќосоглотка ≥ вуха взаЇмопов'€зан≥, м≥ж ними проходить слухова трубка. Ќа холод≥ в носоглотц≥ вид≥л€Їтьс€ б≥льше слизу, в≥д чого ми часто шморгаЇмо носом. ¬≥д цього слиз може проходити в слухову трубку ≥ застоюватис€ в н≥й, що загрожуЇ запаленн€м ≥ болем у вухах.

¬ажливою функц≥Їю носоглотки Ї з≥гр≥ванн€ холодного пов≥тр€, що вдихаЇтьс€ людиною. јле €кщо голова не перебуваЇ в тепл≥, то цей процес слабшаЇ, ≥ холодне пов≥тр€ застоюЇтьс€. ЌастаЇ переохолодженн€, €ке виливаЇтьс€ в нежить ≥ запаленн€ горла.

 оли на вулиц≥ м≥нусова температура, захищати голову необх≥дно незалежно в≥д стану здоров'€, щоб уникнути отит≥в, фаринг≥т≥в, анг≥н ≥ ≥нших запальних захворювань. ѕри цьому переохолодженн€ голови не викликаЇ ц≥ захворюванн€, але спри€Ї њм, послаблюючи захисний механ≥зм орган≥зму в ц≥лому.

«овс≥м не вигадка ≥ алерг≥€ на холод, €ка про€вл€Їтьс€ висипанн€ми на шк≥р≥ голови, €кщо ходити без шапки.

ƒо реч≥, ц≥лком зрозум≥ло ≥ думка про те, що переохолодженн€ шк≥ри голови загрожуЇ випаданн€м волосс€. ∆≥нки особливо любл€ть розгулювати по холоду без головного убору, бо€чись з≥псувати зач≥ску. јле в цьому випадку доведетьс€ вибирати - гарна зач≥ска або витрачений час ≥ грош≥ на л≥куванн€. Ќизьк≥ температури викликають звуженн€ судин шк≥ри, а це призводить до пог≥ршенн€ кровопостачанн€ ≥ живленн€ волос€них цибулин, сухост≥ шк≥ри ≥ випаданн€ волосс€, €ке, м≥ж ≥ншим, стаЇ тьм€ним ≥ ламким.


02.01.2014