≈моц≥њ можуть пов≥дати про прихован≥ захворюванн€х
≈моц≥њ можуть пов≥дати про прихован≥ захворюванн€х
≈моц≥њ можуть пов≥дати про прихован≥ захворюванн€х

“вердженн€ про те, що вс≥ хвороби в≥д нерв≥в, вже майже переросло в ст≥йке. јле Ї ≥ зворотний зв'€зок, коли невидима хвороба починаЇ керувати емоц≥€ми, сигнал≥зуючи неспод≥ваними зм≥нами настрою.

як кажуть медики, так≥ психосоматичн≥ порушенн€, €к правило, бувають незвичайними дл€ людини. јле цим вони ≥ повинн≥ насторожити. Ќехарактерн≥ дл€ людини вчинки можуть св≥дчити про на€вн≥сть прихованих недуг.

ѕрим≥ром, €кщо ран≥ше стримана, скупа на емоц≥њ людина раптом починаЇ про€вл€ти невластиву дл€ нењ розчуленн€, сюсюкати, це може бути симптом≥в судинних проблем, таких €к атеросклероз головного мозку. ѕо€снюЇтьс€ це тим, що через судинн≥ спазми, €кими страждаЇ людина, порушуЇтьс€ живленн€ д≥л€нок мозку, €к≥ ран≥ше контролювали емоц≥њ.

“акож п≥двищена емоц≥йн≥сть, нестриман≥сть, збуджен≥сть в про€в≥ почутт≥в можуть св≥дчити про ендокринн≥ розлади. як правило, вони пов'€зан≥ з порушенн€м виробленн€ статевих гормон≥в ≥ гормон≥в щитовидноњ залози, що ≥ в≥дображаЇтьс€ в п≥двищен≥й збудливост≥. ѕричому така повед≥нка може почати про€вл€тис€ нав≥ть у самих скромних людей.

Ќевластив≥ людин≥ напади гар€чкуватост≥ на порожньому м≥сц≥ часто в≥дбуваютьс€ при порушенн€х пров≥дност≥ м≥окрада ≥ де€ких вид≥в аритм≥й.

ѕосилен≥ емоц≥њ, €к≥ не в≥дпов≥дають реальним обставинам, можуть сигнал≥зувати ≥ про ≥нш≥ захворюванн€. “ак, проблеми з шлунком ≥ дванадц€типалоњ кишкою часто про€вл€ютьс€ п≥дозр≥л≥стю ≥ гидлив≥стю. —палахи невиправданого гн≥ву ≥ злоби через др≥бниц≥ часто сигнал€ть про проблеми з суглобами ≥ хребтом. ј г≥пертрофована образлив≥сть ≥ бажанн€ образити ≥нших людей Ч ознаки хвороб печ≥нки ≥ жовчного м≥хура.

якщо людина стаЇ до настирливост≥ гов≥ркою Ч це прив≥д зап≥дозрити у нењ цукровий д≥абет. якщо людина раптом стаЇ невиправдано, майже по-дит€чому примхливою, у нењ часто про€вл€Їтьс€ мл€в≥сть, втома ≥ поганий настр≥й, сл≥д перев≥рити нирки. “ака повед≥нка характерна при п≥Їлонефрит≥, коли в≥дбуваЇтьс€ ≥нтоксикац≥€ орган≥зму, що супроводжуЇтьс€ слабк≥стю ф≥зичною та моральною.

«вичайно, все вище сказане не означаЇ, що при найменших про€вах описаних емоц≥йних стан≥в сл≥д мчати до л≥кар€ на консультац≥ю, але при регул€рност≥ под≥бних €вищ, краще все-таки звернутис€ за порадою фах≥вц€.


30.12.2013