як змусити дитину њсти овоч≥ ≥ фрукти?
як змусити дитину њсти овоч≥ ≥ фрукти?
як змусити дитину њсти овоч≥ ≥ фрукти?

√оловне прагненн€ батьк≥в — виростити своњх д≥тей здоровими. ƒл€ цього необх≥дно правильне збалансоване харчуванн€. јле що робити, €кщо дитина нав≥др≥з в≥дмовл€Їтьс€ в≥д таких необх≥дних його орган≥зму овоч≥в ≥ фрукт≥в або њсть њх з примусу?

¬и з тугою спостер≥гаЇте кожен об≥д, €к ваше чадо ретельно виловлюЇ з тар≥лки шматочки морквини або цибул≥. ¬и пом≥чаЇте, що рац≥он малюка надзвичайно м≥зерний овочами та фруктами, а маленький вередник вимагаЇ макарон≥в, булочок ≥ картопл≥. ѕри цьому ми добре усв≥домлюЇмо, що дл€ д≥тей фрукти та овоч≥ Ї найкращим джерелом в≥там≥н≥в та ≥нших поживних речовин.  р≥м того, ми хочемо з дитинства прищепити дитин≥ звичку правильно харчуватис€, щоб допомогти в дорослому житт≥ уникнути безл≥ч≥ проблем, пов'€заних з шк≥дливою њжею.

як допомогти дитин≥ полюбити в≥там≥нн≥ продукти?

1. «роб≥ть фрукти ≥ овоч≥ завжди доступними

Ќар≥жте моркву кружечками, пом≥дори часточками, ог≥рки брусочками. “ак≥ заготовки склад≥ть в контейнери ≥ поклад≥ть у холодильник, щоб вони були доступн≥ дл€ дитини в будь-€кий час. Ќапоготов≥ завжди повинн≥ бути ≥ фрукти Ч помийте ≥ пор≥жте часточками €блука, груш≥, виклад≥ть у вазу сливи, виноград, мандарини ≥ т.д. ¬икористовуйте нож≥ спец≥альноњ форми дл€ ф≥гурного нар≥занн€ на шматочки дин≥, ананаса, ог≥рка ≥ т.п. “ака презентац≥€ може зац≥кавити малюка ≥ змусить з'њсти пару скибочок.

2. ѕочинайте день з фрукт≥в або соку

‘руктовий с≥к Ч джерело в≥там≥н≥в, особливо, €кщо в≥н приготовлений власноруч. ќднак не варто забувати ≥ про ц≥л≥ фрукти, так €к вони Ї хорошим джерелом кл≥тковини. якщо дитина њсть вранц≥ кашу, додайте в нењ шматочки банана, €блук, персика або сливи, родзинки. ¬зимку хорош≥ морожен≥ фрукти, €к≥ легко швидко розморозити в м≥крохвильовц≥.

3. ¬тамовуйте голод фруктами та овочами

ƒавайте дитин≥ в школу морквину, гроно винограду, €блуко, банан або сухофрукти. «роб≥ть так, щоб при бажанн≥ чогось перекусити, п≥д руками у малюка ви€вилис€ саме €к≥-небудь фрукти або овоч≥.

4. «роб≥ть фрукти ≥ овоч≥ смачн≥ше

÷≥лком нормально п≥ти на компром≥с з дитиною, щоб вона з'њла те, що корисно ≥ щоб було приЇмно. якщо малюк, наприклад, не њсть банан, приправте його арах≥совим маслом, порц≥ю броккол≥ приправте натертим сиром, на печену картоплю дозвольте трохи кетчупу. «м≥шайте часточки фрукт≥в з њњ улюбленим йогуртом. ѕросто експериментуйте, а €кщо ви це будете робити разом, то ефект не змусить себе чекати, ≥ малюков≥ самому захочетьс€ спробувати св≥й кул≥нарний шедевр.