як розп≥знати остеохондроз?
як розп≥знати остеохондроз?

ћи вс≥ хочемо залишатис€ в≥чно молодими ≥ активними. ѕроте з в≥ком пом≥чаЇмо бол≥ при рус≥ наших суглоб≥в, що заважаЇ повноц≥нному життю. —ьогодн≥ поговоримо про п≥дступний остеохондроз, €кий на перших етапах розвитку р≥дко даЇ про себе знати.

як в≥домо, чим ран≥ше розп≥знати потенц≥йну небезпеку, тим легше з нею впоратис€, вживши заход≥в щодо њњ усуненн€. якщо ви хочете €комога довше залишатис€ рухливими, д≥знайтес€, €к близько п≥дкравс€ до вас остеохондроз.

ћедики в≥дзначають, що сучасний остеохондроз набув масштаб≥в св≥товоњ проблеми. «а даними ¬ќќ«, близько 80% населенн€ «емл≥ мають ознаки остеохондрозу. ≤ €кщо ран≥ше хвороба починала ви€вл€тис€ у в≥ц≥ п≥сл€ 30 рок≥в, то сьогодн≥ на нењ хвор≥ють ≥ 25-р≥чн≥. ћедицина на даному етап≥ свого розвитку готова надати сучасне л≥куванн€, €ке допоможе повернути хребту колишню рухлив≥сть ≥ перешкоджаЇ розвитку важких ускладнень.

якщо хочете зрозум≥ти, чи входите ви в групу ризику, дайте в≥дпов≥д≥ на наступн≥ питанн€:

  • „и в≥дчуваЇте ви ломоту в т≥л≥ при зм≥н≥ погоди?
  • „и турбують вас бол≥ в спин≥ або шињ в стан≥ спокою або п≥сл€ ф≥зичного навантаженн€?
  • „и в≥дчуваЇте ви ранкову скут≥сть, судоми, он≥м≥нн€ в р≥зн≥ в≥дд≥лах спини, попереку або рук?

якщо хоча б на одне з питань ви в≥дпов≥ли ствердно, то висока ймов≥рн≥сть того, що остеохондроз вже п≥дкравс€ до вас дуже близько ≥ потр≥бна консультац≥€ л≥кар€.

ўо таке остеохондроз?

ќстеохондроз — найпоширен≥ше захворюванн€, при €кому уражаютьс€ м≥жхребетн≥ диски ≥ хр€щ≥, вс≥ прилегл≥ до хребта к≥стки та м'€к≥ тканини суглоб≥в. –озвиток остеохондрозу поступово призводить до обмеженн€ рухливост≥ в €комусь в≥дд≥л≥ хребта, до бол≥в п≥д час руху ≥ нав≥ть у стан≥ спокою.

ѕ≥дступн≥сть хвороби у тому, що вона розвиваЇтьс€ пов≥льно ≥, €к правило, людина д≥знаЇтьс€ про нењ вже т≥льки при по€в≥ болю. ѕри цьому бол≥ можуть в≥ддавати в руки, плеч≥, с≥дниц≥, ноги. Ќебезпека остеохондрозу ще й у тому, що при ньому можуть спостер≥гатис€ порушенн€ чутливост≥ або роботи внутр≥шн≥х орган≥в. ”складненн€ми остеохондрозу можуть стати грижа диска, протруз≥€, к≥фоз, радикул≥т.

„и варто говорити про те, що основною причиною остеохондрозу в наш≥ дн≥ Ї малорухливий спос≥б житт€, до €кого схильна б≥льша частина населенн€? ќднак ≥ спортсмени не застрахован≥ в≥д остеохондрозу. як правило, це пов'€зано з неправильними навантаженн€ми, коли м'€зи спини ≥ зв'€зки не витримують покладеного на них навантаженн€ ≥ вс€ т€жк≥сть л€гаЇ на м≥жхребцев≥ диски ≥ суглоби. ѕричиною може стати також надм≥рна вага ≥ спадков≥сть.

ѕроф≥лактика остеохондрозу

Ќайголовн≥ша вимога дл€ проф≥лактики остеохондрозу - регул€рн≥, пом≥рн≥ зан€тт€ спортом ≥ г≥мнастикою. якщо ваша робота пов'€зана з довгим сид≥нн€м за комп'ютером ≥ ви в≥дчуваЇте при цьому загостренн€, варто задуматис€ про зм≥ну д≥€льност≥ або знайти м≥сце в своЇму граф≥ку дл€ зан€ть ф≥зкультурою.