„им загрожуЇ чолов≥кам безтурботне ставленн€ до здоров'€?
„им загрожуЇ чолов≥кам безтурботне ставленн€ до здоров'€?
 „им загрожуЇ чолов≥кам безтурботне ставленн€ до здоров'€?

«г≥дно з проведеним нещодавно соцопитуванн€м, дв≥ третини чолов≥к≥в звертаЇтьс€ до л≥кар€ в крайньому випадку.

ќпитуванн€ проводилос€ в рамках ћ≥с€чника ≥нформованост≥ про рак передм≥хуровоњ залози, в результат≥ €кого ви€вилос€, що б≥льш≥сть чолов≥к≥в не прид≥л€ють належноњ уваги своЇму здоров'ю.

ƒл€ чолов≥к≥в властиво б≥льше п≥клуватис€ про стан свого автомоб≥л€, н≥ж про св≥й власний, вони з небажанн€м в≥дв≥дують каб≥нет л≥кар€, але з роками таке недбале ставленн€ до власного здоров'€ може вилитис€ вельми неприЇмними насл≥дками.

« ф≥з≥олог≥чноњ точки зору стар≥нн€ орган≥зму починаЇтьс€ вже в 20 рок≥в. ” людини спов≥льнюЇтьс€ обм≥н речовин, запускаютьс€ механ≥зми, що в≥дпов≥дають за утил≥зац≥ю кл≥тин, €к≥ з часом приход€ть в непридатн≥сть, а от утворенн€ нових кл≥тин зменшуЇтьс€. —пов≥льнюЇтьс€ робота ендокринних залоз, зокрема у чолов≥к≥в знижуЇтьс€ синтез гормону тестостерону. –азом з цим починаЇ зменшуватис€ щ≥льн≥сть к≥сток, стаЇ менш пружною шк≥ра.

« в≥ком в орган≥зм≥ можуть зароджуватис€ хвороби, €к≥ проход€ть безсимптомно. ќсобливо часто так≥ патолог≥чн≥ стани зач≥пають чолов≥чий орган≥зм. Ќайб≥льшу небезпеку становл€ть серцево-судинн≥ захворюванн€, €к≥ займають перше м≥сце серед причин смертност≥ на земл≥, причому нав≥ть серед молодих людей.

«г≥дно з≥ статистикою, ≥нфаркт м≥окарда у чолов≥к≥в зустр≥чаЇтьс€ в 4 рази част≥ше, н≥ж у ж≥нок. ∆≥ночий орган≥зм у велик≥й м≥р≥ захищений статевим гормоном естрогеном, €кий перешкоджаЇ утворенню холестеринових бл€шок на ст≥нках судин.

—лабка симптоматика в≥дзначаЇтьс€ ≥ у онколог≥њ. ” чолов≥к≥в найчаст≥ше зустр≥чаЇтьс€ рак €Їчок ≥ рак простати. ƒо реч≥, п≥д час опитуванн€ з'€сувалос€, що багато чолов≥к≥в не знали, що рак простати може прот≥кати без симптом≥в. ј в≥д ц≥Їњ хвороби щороку помираЇ 10 000 чолов≥к≥в.

јле нав≥ть тод≥, коли проблеми передм≥хуровоњ залози дають про себе знати, де€к≥ чолов≥ки вперто в≥дкладають пох≥д до л≥кар€. Ѕагато в чому винен «чолов≥чий характер» — Ђне розпускати сопл≥ при найменших др≥бниц€хї або Ђсаме пройдеї. “им часом л≥кар≥ закликають чолов≥к≥в б≥льше д≥знатис€ про цю хворобу або отримати консультац≥ю л≥кар€.

—имптоми даного захворюванн€ наступн≥:

  • слабке сечовипусканн€,
  • част≥ш≥ позиви до сечовипусканн€, особливо вноч≥,
  • в≥дчутт€ неповного випорожненн€ сечового м≥хура п≥сл€ сечовипусканн€,
  • утруднений початок сечовипусканн€,
  • нетриманн€ сеч≥.

ѕроте добре в≥домо, що ви€вленн€ хвороби на ранн≥й стад≥њ дозвол€Ї повн≥стю вил≥кувати пац≥Їнта без серйозних насл≥дк≥в.

ѕочинаючи з 30 рок≥в, чолов≥ков≥, щоб уникнути серйозних проблем з≥ здоров'€м, рекомендуЇтьс€ регул€рно проходити р€д обстежень: здавати анал≥з кров≥ (на холестерин, на цукор, на ¬≤Ћ-≥нфекц≥ю , вим≥рювати артер≥альний тиск, проходити ≈ √ у спокоњ ≥ з навантаженн€м, флюорограф≥ю леген≥в, проходити ”«ƒ щитовидноњ залози, простати, черевноњ порожнини та нирок.

 омед≥йний актор ƒев≥д Ўнайдер дав точну характеристику чолов≥чоњ повед≥нки щодо здоров'€: Ђћи скаржимос€ на р≥зн≥ др≥бн≥ бол€чки, але коли справа доходить до д≥йсно серйозних хвороб, ховаЇмо голову в п≥сок. “ака повед≥нка зовс≥м не корисна дл€ нашого здоров'€ї.