як д≥ють страшн≥ картинки на сигаретних пачках на курц≥в?
як д≥ють страшн≥ картинки на сигаретних пачках на курц≥в?
як д≥ють страшн≥ картинки на сигаретних пачках на курц≥в?

Ѕоротьба з кур≥нн€м триваЇ з того моменту, €к людство придбало дл€ себе цю згубну звичку. ћќ« у кожн≥й крањн≥ щор≥чно вид≥л€Ї чимало зусиль ≥ кошт≥в, щоб знизити в≥дсоток курц≥в серед населенн€, але все марно. ¬же звичними дл€ нас стали пачки з сигарет з попереджувальними написами, покликаними напоумити людей. “епер психологи рекомендують зам≥нити написи страшними картинками з зображенн€ насл≥дк≥в кур≥нн€: прокурен≥ леген≥, гнил≥ зуби, уражене ≥нфарктом серце ≥ т.п.

„и д≥йсно можуть стати д≥Ївими так≥ зображенн€, або курц≥ ≥ дал≥ стануть ≥гнорувати наст≥льки наочну демонстрац≥ю насл≥дк≥в своЇњ звички?

ƒосл≥дники з —Ўј, €к≥ опитали 200 курц≥в, д≥йшли висновку, що страх≥тлив≥ картинки на пачках сигарет д≥ють значно сильн≥ше, н≥ж словесн≥ попередженн€ про шкоду кур≥нн€ дл€ здоров'€.

¬и€вилос€, що 83% респондент≥в запам'€товували попередженн€, €кщо воно супроводжувалос€ в≥дпов≥дною картинкою, а от текст пов≥домленн€ в≥дкладавс€ в пам'€т≥ лише у 50%.

‘ах≥вц≥ з ун≥верситету ѕенс≥льван≥њ використовували технолог≥ю в≥дстеженн€ погл€ду, щоб вим≥р€ти, €к довго курц≥ затримували погл€д на т≥й чи ≥нш≥й частин≥ попередженн€, розм≥щеного на сигаретноњ пачц≥. ƒал≥ учасникам експерименту запропоновано було в≥дтворити зм≥ст попередженн€ в письмов≥й форм≥, щоб з'€сувати, наск≥льки добре вони його запам'€тали.

ƒосл≥дники д≥йшли висновку, що чим швидше погл€д курц≥в зупин€вс€ на текст≥, що супроводжував картинки, ≥ чим довше вони розгл€дали саме зображенн€, тим вище був шанс, що вони правильно запам'€тають ≥нформац≥ю.

≈ндрю —трассер, кер≥вник даного досл≥дженн€, зазначив: Ђ р≥м того що ми ви€вили €вну користь таких граф≥чних попереджень, ми отримали важлив≥ знанн€, €к≥ допоможуть п≥двищити ефективн≥сть таких попереджень у майбутньомуї.

“ор≥к ур€д ¬еликобритан≥њ приступив до консультац≥й з метою з'€суванн€, чи сл≥д почати продавати тютюнов≥ вироби в стандартизованих упаковках. як вар≥ант розгл€далас€ можлив≥сть випуску упаковок одного кольору, з однаковим текстом ≥ картинкою, без назв торгових марок.

јсоц≥ац≥€ виробник≥в тютюновоњ продукц≥њ спочатку прив≥тала проведенн€ таких консультац≥й, однак њњ представники напол€гають, що поки не бачили наукових п≥дтверджень тому, що однаков≥ упаковки здатн≥ знизити р≥вень кур≥нн€ серед молод≥.

ћќ« —Ўј розпор€дивс€, щоб попередженн€ в картинках з'€вилис€ на пачках сигарет з вересн€ минулого року, однак тютюнов≥ компан≥њ оскаржили це р≥шенн€ в суд≥.

ќдними з небагатьох крањн, €к≥ погодилис€ ввести сигаретн≥ пачки з граф≥чними попередженн€ми Ч це јвстрал≥€, ™гипет, “ањланд ≥ –ос≥€.

ѕ≥сл€ того, €к в –ос≥њ прот€гом дек≥лькох м≥с€ц≥в велас€ дана практика, було проведено досл≥дженн€ дл€ з'€суванн€ њњ ефекту. «г≥дно з даними опитуванн€ 1600 курц≥в старше 18 рок≥в, на 82% рос≥€н по€ва страх≥тливих картинок на сигаретних пачках н≥€к не вплинула, а 4% нав≥ть стали б≥льше курити. ƒе€к≥ користувач≥ нав≥ть вважають такий метод зворотним, оск≥льки бачать в картинках самонав≥юванн€ хвороб. ” той же час 9% рос≥€н з≥зналис€, що стали палити р≥дше, особливо картинки вплинули на ж≥нок, серед них к≥льк≥сть сигарет скоротили 11%.

ƒо реч≥, серед опитаних знайшлис€ й так≥, €ким картинки на пачках сигарет здалис€ недостатньо страшними. Ѕагато рос≥€н-курц≥в просто перевертають пачку сигарет, щоб не бачити картинку.


21.12.2013