як ви зм≥цнюЇте ≥мун≥тет дитини?
як ви зм≥цнюЇте ≥мун≥тет дитини?
як ви зм≥цнюЇте ≥мун≥тет дитини?

« приходом осен≥ багато батьк≥в школ€р≥в оч≥кують загостренн€ у д≥тей простудних та √–¬≤ захворювань. « метою попередженн€ хвороб батьки пост≥йно ведуть в≥йну за здоров'€ д≥тей. як правило, вх≥д йдуть ≥муностимулююч≥ препарати, а кому л≥нь п≥дготувати орган≥зм дитини до непростого пер≥оду м≥жсезонн€, знаход€ть саме просте, на перший погл€д, р≥шенн€ — антиб≥отики.

ќднак дбайлив≥ батьки знають, що п≥дготовку до холодноњ пори року з њњ застудами сл≥д починати заздалег≥дь, зм≥цнюючи ≥мун≥тет. “акож корисн≥ поради дають ≥ л≥кар≥, прислухавшись до €ких, можна захистити с≥м'ю в≥д небезпечних в≥рус≥в.

ѕерше правило Ч дотриманн€ г≥г≥Їни, про що треба розтлумачити дитин≥. ” посп≥ху д≥ти ≥нод≥ забувають помити руки, а тому сл≥д нагадати њм про важлив≥сть процедури перед њжею ≥ п≥сл€ кожного походу в туалет.

ƒруга порада Ч ввести в повс€кденний рац≥он б≥льшу к≥льк≥сть овоч≥в ≥ фрукт≥в. Ќаприклад, чорниц€ надаЇ сильну антиоксидантну д≥ю на орган≥зм.

—л≥д також пам'€тати про те, що 60–70 % ≥мунних кл≥тин м≥ститьс€ в шлунково-кишковому тракт≥. ÷е ще раз п≥дтверджуЇ те, що харчуванн€ у формуванн≥ потужного ≥мун≥тету дитини в≥д≥граЇ не останню роль. ѕри цьому маЇтьс€ на уваз≥ не т≥льки достатн€ к≥льк≥сть б≥лк≥в, жир≥в, в≥там≥н≥в ≥ м≥нерал≥в. ¬ажливо, щоб у рац≥он≥ дитини були присутн≥ продукти, що м≥ст€ть проб≥отики: вживанн€ живих бактер≥й актив≥зуЇ м≥крофлору кишечника, п≥дсилюЇ синтез б≥олог≥чно активних речовин ≥ допомагаЇ справл€тис€ з застудами.

≤ншими словами, вживанн€ кисломолочних продукт≥в Ч обов'€зковий пункт програми зм≥цненн€ ≥мун≥тету д≥тей.

 оригуючи рац≥он дитини, сл≥д скоротити споживанн€ раф≥нованих вуглевод≥в ≥ цукр≥в. ѕри п≥двищенн≥ ≥мун≥тету орган≥зму вин€ток негативних фактор≥в в≥д≥граЇ важливу роль, так само, €к ≥ додаванн€ позитивних. —права в тому, що раф≥нован≥ вуглеводи ≥ цукри затримують шк≥длив≥ бактер≥њ в кишечнику, а це може викликати загостренн€ запального процесу. —еред продукт≥в з великою к≥льк≥стю раф≥нованих вуглевод≥в можна назвати хл≥б, макарони, цукерки, торти ≥ солодк≥ газован≥ напоњ.

Ќаступний етап програми зм≥цненн€ ≥мун≥тету Ч спорт. якщо ви хочете, щоб ваша дитина росла здоровою ≥ м≥цною, в≥ддайте њњ в спортивну секц≥ю. ≤деально буде 2Ц3 рази на тиждень водити чадо в басейн: п≥д час плаванн€ працюють вс≥ групи м'€з≥в, актив≥зуЇтьс€ диханн€ ≥ кровооб≥г, в два рази прискорюЇтьс€ обм≥н речовин ≥ в загальному загартовуЇтьс€ орган≥зм. ’оча дл€ зм≥цненн€ орган≥зму п≥дходить будь-€кий вид спорту, головне, щоб дитина достатньо рухалас€.

≤ ще одна дуже важливий порада доктор≥в дл€ п≥дтримки ≥мун≥тету дитини - психолог≥чний настр≥й. ¬≥домо, що стрес Ч одна з найважлив≥ших причин порушенн€ роботи систем орган≥зму. Ќавч≥ть дитину спок≥йно ставитис€ до будь-€ких складних ситуац≥й ≥ у всьому шукати позитив.