¬чен≥ знайшли причину песим≥зму
¬чен≥ знайшли причину песим≥зму
¬чен≥ знайшли причину песим≥зму

якщо поруч з вами живе людина, €ка все бачить у чорному св≥тл≥, то в цьому необх≥дно звинувачувати не њњ, а ген песим≥зму, €кий визначаЇ њњ ставленн€ до житт€.

√рупа вчених з ун≥верситету Ѕританськоњ  олумб≥њ в  анад≥ провела р€д генетичних досл≥джень, €к≥ дозволили зрозум≥ти природу похмурого сприйн€тт€ навколишнього св≥ту. як ви€вилос€, на депресивний св≥тогл€д впливають певн≥ генетичн≥ вар≥ац≥њ, €к≥ посилюють негативне сприйн€тт€ де€ких под≥й житт€, особливо негативних.

«÷е перше досл≥дженн€, €ке показуЇ, що генетичн≥ вар≥ац≥њ можуть дуже сильно впливати на те, €ким люди бачать св≥т ≥ €к його сприймають. ћи припускаЇмо, що чолов≥ки ≥ ж≥нки дивл€тьс€ на св≥т через окул€ри р≥зного кольору, а кол≥р п≥дбирають гени. Ѕ≥олог≥чн≥ вар≥ац≥њ на генетичному р≥вн≥ можуть в≥д≥гравати ≥стотну роль при ≥ндив≥дуальному сприйн€тт≥ св≥ту», — по€снюЇ –ебека “одд Ч професор кафедри психолог≥њ ун≥верситету Ѕританськоњ  олумб≥њ.

¬сьому виною вар≥ант гена п≥д назвою ADRA2b, €кий зм≥нюЇ сприйн€тт€ людини в≥д нормального до негативного. –ан≥ше досл≥дники ви€вили вже, що в≥н в≥д≥граЇ важливу роль у формуванн≥ емоц≥йних сприйн€ть. Ќове досл≥дженн€ показало, що вар≥ант ADRA2b впливаЇ ≥ на сприйн€тт€ ситуац≥й ≥ у реальному час≥.

“ака генетична патолог≥€ порушуЇ гормональний баланс в орган≥зм≥, особливо сильно це стосуЇтьс€ синтезу ≥ викиду гормону норадренал≥ну. ÷е з'Їднанн€ виробл€Їтьс€ залозами ≥ надаЇ судинозвужувальну д≥ю, а також стимулюЇ серцеву д≥€льн≥сть, п≥двищуЇ м'€зовий тону, обм≥н речовин.  р≥м того, цей гормон бере участь у регул€ц≥њ артер≥ального тиску, а в стресових ситуац≥€х викидаЇтьс€ в особливо великих к≥лькост€х, при шоку ≥ г≥поволем≥чному синдром≥. “акож норадренал≥н здатний впливати на психоемоц≥йне сприйн€тт€ св≥ту. Ѕ≥льш ранн≥ досл≥дженн€ показали, що ген ADRA2b впливаЇ на формуванн€ емоц≥йних спогад≥в. Ќин≥шнЇ досл≥дженн€ показало, що дана генетична перебудова здатна порушити процеси сприйн€тт€ реального часу.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь 200 добровольц≥в, €ким показували позитивн≥ , негативн≥ ≥ нейтральн≥ слова в дуже швидкому темп≥. “≥, у кого був ви€влений ген ADRA2b, част≥ше за ≥нших звертали увагу на негативн≥ слова.

ЂЋюди з такою генною вар≥ац≥Їю в натовп≥ обов'€зково будуть пом≥чати в основному зл≥ обличч€. Ќа вулиц≥ вони будуть обурюватис€ непор€дкам. ¬они обов'€зково пом≥т€ть, де можна посковзнутис€, пом≥т€ть камен≥, €к≥ можуть впасти на голову. ¬се це зам≥сть того, щоб бачити просто красу природиї, Ч зазначаЇ експерт.

¬чен≥ вважають, що досл≥дженн€ даноњ сфери мають перспективу ≥ продовжать проводити експерименти. Ќа њх думку, розум≥нн€ психоемоц≥йноњ природи людини допоможе краще роз≥братис€ в патолог≥€х головного мозку, пов'€заних з повед≥нковими реакц≥€ми.