÷≥кав≥ факти про пупок
÷≥кав≥ факти про пупок

Ѕ≥льш≥сть л≥кар≥в вважають таку частину людського т≥ла €к пупок абсолютно марною. ≤ д≥йсно, що таке пупок, кр≥м нагадуванн€ про наше перебуванн€ в материнському черев≥?

јле на —ход≥ з такою точкою зору в корен≥ не згодн≥. “ут пуп вважаЇтьс€ мало не найголовн≥шим органом людини.

ќтже, €ке значенн€ маЇ пупок у нашому житт≥?

1. ѕупок Ч це перший шрам в житт≥ людини, отриманий у насл≥док обр≥занн€ пуповини. “ому його форма не визначаЇтьс€ генетично. ” зв'€зку з цим пупок ви€вл€Їтьс€ ц≥нним способом розр≥зн€ти ≥дентичних близнюк≥в.

2. Ўк≥ра пупка в≥др≥зн€Їтьс€ в≥д ≥ншоњ. ¬она маЇ власн≥ кровоносн≥ судини, €к≥ т€гнутьс€ з глибини черевноњ порожнини, €к пам'€ть про потужний траф≥к, що йде по цьому шл€ху у зародка.

3. ” б≥льшост≥ людей пупок Ї утисненим, але у 4% в≥н опуклий. ÷е залежить в≥д пупкового к≥льц€. якщо д≥аметр к≥льц€ з дит€чий м≥зинець Ч очеревина не буде випирати назовн≥. якщо д≥аметр б≥льше, то пупок виступатиме назовн≥.

4. “варини також народжуютьс€ з пуповиною, њњ перегризаЇ мати, але пупка не залишаЇтьс€. ÷е по€снюЇтьс€ тим що вони сто€ть на чотирьох лапах ≥ черево у них провисаЇ. ѕри цьому пупкове к≥льце опин€Їтьс€ п≥д великим тиском ≥ повинно зростис€, тому на покриваючого його шк≥ру не покладаЇтьс€ н≥€ких б≥льших функц≥й. ” п≥дсумку вона вигл€даЇ €к суц≥льна шк≥ра, а не €к затичка.

5. ѕупкове к≥льце може розт€гнутис€, ≥ тод≥ нутрощ≥ будуть проситис€ назовн≥. ѕри цьому шк≥ра пупка не витримуЇ, ≥ в≥н вивертаЇтьс€. ÷е називаЇтьс€ пупковою грижею. ” ваг≥тних це €вище оборотне, а от люд€м ≥з зайвою вагою треба сильно схуднути, щоб пупок повернувс€ на м≥сце.

6. ” рос≥йських селах до цих п≥р обр€ду перер≥занн€ пуповини надають великого значенн€. якщо р≥зати њњ на сокир≥ Ч буде тесл€р €кщо на пр€дц≥ Ч пр€ха. ÷≥каво, чим у наш≥ дн≥ актуально перер≥зати пуповину?

7.  ожна операц≥€ на черевн≥й порожнин≥ ставить перед х≥рургом завданн€, €к заховати сл≥ди свого втручанн€. ѕупок Ч ≥деальне м≥сце дл€ маскуванн€. Ќевеликий розр≥з в ньому в≥дкриваЇ необмежен≥ перспективи: шрам непом≥тний, оск≥льки захований в природному поглибленн≥.

8. ¬чен≥ ви€вили, що в пупку людини мешкаЇ 1400 р≥зних вид≥в бактер≥й, б≥льш≥сть з €ких абсолютно нешк≥длив≥. јле за певних умов ц≥ бактер≥њ можуть загрожувати здоров'ю, наприклад, при зниженн≥ ≥мун≥тету або сон€чному оп≥ку.


18.12.2012