як харчуватис€ г≥потон≥кам?
 як харчуватис€ г≥потон≥кам?
Ќизький артер≥альний тиск зустр≥чаЇтьс€ набагато р≥дше високого, проте проблем в≥н може принести б≥льше. Ќайнебезпечн≥шою з них Ї непритомн≥сть. Ћюди з низьким тиском найчаст≥ше в≥дчувають слабк≥сть ≥ втому, њх долаЇ сонлив≥сть. ÷≥каво, що традиц≥йна медицина навчилас€ знижувати тиск, а п≥двищувати Ч не дуже. “ому люди, €к≥ страждають в≥д низького тиску, шукають способи п≥двищити його. ѕостараЇмос€ допомогти њм у цьому.

ћедицина встановила, що зниженим артер≥альним тиском страждають в основному ж≥нки. ѕри цьому л≥кар≥ не вважають цей стан самост≥йним захворюванн€м ≥ не дають при ньому л≥карн€ний.

«нижений артер≥альний тиск доставл€Ї ж≥нкам багато проблем:

  • головний б≥ль, €кий важко зн≥маЇтьс€, не вс≥ анальгетики допомагають;
  • завжди погане волосс€ (випадаЇ, с≥четьс€), н≥гт≥ (шаруютьс€, погано ростуть) ≥ шк≥ра;
  • стан пост≥йноњ втоми ≥ швидкоњ стомлюваност≥;
  • €к правило, низький гемоглоб≥н;
  • поганий зовн≥шн≥й вигл€д кол≥р ≥ вигл€д шк≥ри, набр€кл≥сть, тьм€ний погл€д);
  • не стаб≥льний менструальний цикл;
  • важко прот≥каЇ ваг≥тн≥сть, сильний токсикоз через що страждаЇ пл≥д, недоотримуЇ поживних речовин, зароджуютьс€ майбутн≥ проблеми у здоров'њ дитини) ≥ т.д.

ѕ≥двищити артер≥альний тиск можна за допомогою в≥дпов≥дного меню. як правило, г≥потон≥ки легше набирають вагу, а тому повинн≥ обмежити споживанн€ калор≥й. ќбмеженн€ ц≥ досить просто обчислити.

Ќа 1 кг ваги т≥ла маЇ припадати 1 грам б≥лка на добу. Ќа к≥льк≥сть б≥лк≥в у кожному продукт≥ вкаже його поживна ц≥нн≥сть, ≥нформац≥ю про €ку найчаст≥ше можна знайти на упаковц≥. —л≥д розум≥ти при цьому, що 100 г м'€са - це не те ж саме, що 100 г б≥лка.

ѕри надм≥рн≥й ваз≥ ≥ низькому тиску сл≥д зменшити к≥льк≥сть жир≥в до 40 г на добу. ѕри цьому радимо в≥ддавати перевагу рослинним ол≥€м ≥ риб'€чому жиру. ћ'€со також маЇ бути легким, наприклад, кур€тина. —л≥д переконатис€, що вс≥ вживан≥ вами молочн≥ продукти в≥др≥зн€ютьс€ низьким вм≥стом жир≥в.

ƒоросла людина з низьким артер≥альним тиском повинна вживати близько 300Ц500 г вуглевод≥в на день. ƒл€ отриманн€ хороших (Ђпов≥льнихї) вуглевод≥в в рац≥он сл≥д ввести крупи, чорний хл≥б, макаронн≥ вироби та овоч≥. —олодощ≥ можна залишити, але к≥льк≥сть њх краще обмежити.

¬есь режим харчуванн€ оптимально розд≥лити на 4Ц5 прийом≥в њж≥ на день невеликими порц≥€ми. —л≥дкуйте за тим, щоб ви не перењдали ≥ не вечер€йте перед сном.

√≥потон≥кам корисно також пити багато негазованоњ м≥неральноњ води. Ќа 1 кг ваги потр≥бно випивати 300 мл води. “обто при ваз≥ 80 кг, норма води Ч 2,1 л на добу.

„и варто говорити про те, що треба обмежити вживанн€ алкоголю, енергетичних ≥ безалкогольних напоњв, так €к вони викликають серйозн≥ проблеми з серцем.

—трого треба контролювати ≥ вживанн€ сол≥, оск≥льки цей продукт спри€Ї накопиченню зайвоњ р≥дини в орган≥зм≥.

Ќа допомогу г≥потон≥кам можуть прийти ≥ народн≥ засоби. Ќаприклад, корисно вживанн€ насто€нок лимонника або женьшеню, €к≥ чудово тон≥зують судини. 20 крапель насто€нки потр≥бно розвести в ¼ скл€нц≥ води ≥ приймати дв≥ч≥ на день за 30 хвилин до њж≥. “акий курс л≥куванн€ можна продовжити три тижн≥, пот≥м зробити перерву, а пот≥м знову повторити.


17.12.2013