„ому шк≥дливий м≥цний чай?
„ому шк≥дливий м≥цний чай?

« давн≥х час≥в чай вважавс€ оздоровчим напоЇм, до нього ставилис€ €к до чудод≥йних л≥к≥в. ќднак сучасн≥ вчен≥ рад€ть перегл€нути свою звичку пити м≥цний чай.

”  итањ чай використовували €к л≥ки ще 4 тис€ч≥ рок≥в тому, коли в≥н був дикою рослиною. ѕро ц≥лющ≥ властивост≥ ароматного напою в≥домо багато чого. «окрема, в≥н Ї м'€ким психостимул€тором, п≥дсилюЇ ≥ прискорюЇ багато псих≥чних процес≥в: загострюЇ роботу анал≥затор≥в (особливо зору), в ц≥лому п≥двищуЇ чутлив≥сть ≥ сприйн€тлив≥сть нервовоњ системи, зб≥льшуЇ швидк≥сть реакц≥њ, спри€Ї запам'€товуванню новоњ ≥нформац≥њ, прискорюЇ процес мисленн€ ≥ т.п.

 р≥м того, чай Ї в≥дм≥нним антидепресантом ≥ здатний позитивно впливати на настр≥й. јле €кщо випити багато м≥цного чаю, це може викликати ефект «чайного сп'€н≥нн€» , €ке супроводжуЇтьс€ ейфор≥Їю ≥ станом, близьким до алкогольного сп'€н≥нн€.

¬чен≥ з ун≥верситету √анновера нещодавно ви€вили, що м≥цний чай може впливати на роботу серц€, порушуючи його нормальний ритм.

ќсобливо цей вплив в≥дчутно при вживанн≥ зеленого чаю, €кий впливаЇ на самопочутт€ набагато сильн≥ше чорного через вм≥ст у ньому великоњ к≥лькост≥ б≥олог≥чно активних речовин, що впливають на кровоносн≥ судини. «анадто м≥цний чай, €к зелений, так ≥ чорний, здатний приводити до тах≥кард≥њ. —л≥д пам'€тати, що м≥цний чай, особливо п≥дсолоджений цукром, п≥двищуЇ артер≥альний тиск, а слабкий, навпаки, знижуЇ.

«а твердженн€м вчених, вживанн€ м≥цного чаю, кофењн, що м≥ститьс€ в напоњ, призводить в збуджений стан нервову систему ≥ судини. ” зв'€зку з цим медики рекомендують не давати хворим з температурою гар€чий м≥цний чай, так €к це може ще б≥льше п≥двищити температуру.

“акож експерти встановили, що м≥цний чай може створити негативний вплив при прийом≥ антикоагул€нт≥в — препарат≥в, призначених дл€ розр≥дженн≥ кров≥, в тому числ≥ ≥ асп≥рину.

™ категор≥њ людей, €ким сл≥д обмежити вживанн€ чаю або нав≥ть виключити його з≥ свого рац≥ону. ÷е стосуЇтьс€, перш за все, ваг≥тних ж≥нок.  офењн, що м≥ститьс€ в чањ, стимулюЇ пл≥д ≥ впливаЇ на його розвиток.

Ћюд€м, що страждають г≥пертон≥Їю ≥ атеросклерозом, не варто пити м≥цний чай, а в пер≥од загостренн€ краще взагал≥ в≥дмовитис€ в≥д нього, особливо в≥д чорного. ÷е по€снюЇтьс€ збудливою властив≥стю кофењну ≥ теоф≥л≥ну на нервову систему. « ц≥Їњ ж причини не варто пити м≥цний чай на н≥ч, особливо люд€м, що страждають безсонн€м.

Ќайб≥льш оптимальна к≥льк≥сть випитого чаю Ч 4–5 чашок пом≥рно завареного чаю в день.