Ќезвичайн≥ симптоми ≥нфаркту
Ќезвичайн≥ симптоми ≥нфаркту
Ќезвичайн≥ симптоми ≥нфаркту

≤нфаркт м≥окарда входить до числа найпоширен≥ших причин смертност≥. —ам стан характеризуЇтьс€ загибеллю д≥л€нки серцевого м'€за. ≤нфаркт м≥окарда Ї загрожуючим життю станом ≥ вимагаЇ терм≥новоњ госп≥тал≥зац≥њ пац≥Їнта у в≥дд≥ленн€ реан≥мац≥њ.

якщо трапивс€ ≥нфаркт, у л≥кар€ Ї лише п≥втори години, щоб вр€тувати хворого. Ѕувають випадки, коли пац≥Їнта доставл€ють в л≥карню надто п≥зно через незнанн€ симптом≥в загрозливого життю захворюванн€, а часто рахунок тут йде не на дн≥ ≥ години, а на хвилини. “ому, щоб не втрачати дорогоц≥нного часу, краще озброњтис€ знанн€ми про симптоми ≥нфаркту, €к≥ можуть допомогти вр€тувати житт€ близьких людей.

“иповими симптомами ≥нфаркту м≥окарда Ї ≥нтенсивний б≥ль за грудиною б≥льше 15 хвилин, €кий не зн≥маЇтьс€ н≥трогл≥церином. јле цей симптом може бути в≥дсутн≥м, тому треба знати ≥ про ≥нш≥ ознаки, хоча вони зустр≥чаютьс€ р≥дше.

Ќудота ≥ б≥ль в живот≥

як правило, б≥ль у живот≥ вказуЇ на проблеми в шлунково-кишковому тракт≥. ќднак даний симптом може вказувати ≥ на ≥нфаркт м≥окарда, особливо у людей п≥сл€ 60 рок≥в. —права в тому, що серце розташовуЇтьс€ близько до шлунку, њх в≥дд≥л€Ї лише д≥афрагма. ѕри ≥нфаркт≥ в задн≥й ст≥нц≥ серц€ людин≥ буде здаватис€, що у нењ болить шлунок. ћозок не завжди здатний розр≥знити б≥ль у серц≥ та шлунку. Ќайчаст≥ше такий симптом про€вл€Їтьс€ у ж≥нок.

Ѕ≥ль у нижн≥й щелеп≥

—ерцевий б≥ль передаЇтьс€ в нижню щелепу. ≤нод≥ б≥ль проходить, а пот≥м починаЇтьс€ знову, що збиваЇ з пантелику не лише пац≥Їнта, але л≥кар≥в. ѕри цьому б≥ль може переходити в плече, руку, шию ≥ вухо.

«адишка ≥ запамороченн€

Ќаростаюча задишка Ч один ≥з про€в≥в ≥нфаркту. якщо серцю не вистачаЇ кисню, значить, забилас€ судина ≥ в серцевий м'€з не надходить кров, серце погано скорочуЇтьс€. ” цьому випадку кисню стаЇ менше ≥ людина задихаЇтьс€. якщо при ≥нфаркт≥ спостер≥гаЇтьс€ задишка, значить, говор€ть про астматичну форму ≥нфаркту м≥окарда. ЅуваЇ ще церебральна форма, при €к≥й спостер≥гаЇтьс€ запамороченн€ та порушенн€ св≥домост≥.

¬тома

—ильна втома, що збер≥гаЇтьс€ прот€гом дек≥лькох дн≥в, також в≥дноситьс€ до незвичайних симптом≥в ≥нфаркту. «а де€кими даними Ї ж≥нки, €к≥ в≥дчувають непереборну втому за к≥лька дн≥в або м≥с€ц≥в до ≥нфаркту.

“ривожний стан

ƒе€к≥ л≥кар≥ кажуть, що Ї пац≥Їнти, €к≥ за к≥лька дн≥в до ≥нфаркту в≥дчувають незрозум≥ле почутт€ тривоги ≥ не можуть спати ночами.


11.12.2013