5 корисних дл€ здоров'€ задоволень
5 корисних дл€ здоров'€ задоволень
5 корисних дл€ здоров'€ задоволень

” пошуках способ≥в продовженн€ молодост≥ ≥ зм≥цненн€ здоров'€ медики ≥ психологи з≥йшлис€ в думц≥, що ≥снуЇ п'€ть задоволень в нашому житт≥, €к≥ здатн≥ забезпечити вам це при регул€рному застосуванн≥. Ќапевно, кожен з легк≥стю здогадаЇтьс€, що вони мають на уваз≥: любов, секс, поц≥лунки, см≥х ≥... л≥нь. јле про все по пор€дку.

Ћюбов

” стан≥ любов≥ ми в≥дчуваЇмо молод≥сть ≥ активн≥сть. Ќа думку вчених, любов здатна продовжити людське житт€ на п'€ть рок≥в. „олов≥ки, €к≥ живуть у шлюб≥ з улюбленими дружинами, р≥дше страждають серцевими захворюванн€ми ≥ анг≥ною, н≥ж т≥, в чињ с≥м'€х немаЇ взаЇмних почутт≥в. Ћюбл€ч≥ люди менше схильн≥ до стрес≥в, а час дл€ них немов зупин€Їтьс€.

ќднак щодо любов≥ ц≥кавий факт встановив професор ћарк  оуен з ћельбурна на ћ≥жнародн≥й конференц≥њ з питань стар≥нн€ та довгол≥тт€. ¬≥н за€вив, що не т≥льки любов до нашоњ другоњ половинки продовжуЇ наше житт€. ¬и€вл€Їтьс€ любити можна ≥ самого себе, при цьому самовдоволен≥ особистост≥ практично не схильн≥ до стрес≥в.  р≥м того, любов до роботи, до хоб≥, домашн≥х тварин, виду спорту ≥ т.п. також може позитивно вплинути на наше здоров'€.

—екс

Ѕагато хто погодитьс€, що це найкращий ≥ найприЇмн≥ший зас≥б проти стар≥нн€. —екс зм≥цнюЇ ≥мунну систему ≥ серце. —екс Ї прекрасною проф≥лактикою д≥абету другого типу, €кий часто наздоган€Ї нас саме з в≥ком. —права в тому, що п≥сл€ оргазму у чолов≥к≥в ≥ ж≥нок п≥двищуЇтьс€ р≥вень ≥нсул≥ну, пол≥пшуЇтьс€ вуглеводний обм≥н.

як показали досл≥дженн€, в кров≥ сексуально активних людей антит≥л до в≥русних ≥нфекц≥й м≥ститьс€ на 30% б≥льше, н≥ж у прихильник≥в стриманост≥. “обто секс — суперпроф≥лакт≥ка грипу та √–¬≤.

 р≥м того, секс Ї в≥дм≥нним знеболюючим засобом ≥ в той же час проф≥лактикою депрес≥њ. ¬с€ справа в ендорф≥н≥, €кий вид≥л€Їтьс€ п≥д час сексу, Ч гормон≥ радост≥ ≥ природному аналогу морф≥ну. “ак що, €кщо вас мучить м≥грень, Ч займ≥тьс€ сексом, €к рукою зн≥ме.

–егул€рний секс здатний зб≥льшити к≥льк≥сть колагену в шк≥р≥, що робить њњ гладкою ≥ захищаЇ в≥д зморшок.

„олов≥к≥в секс захищаЇ в≥д надлишку тестостерону. ѕри велик≥й к≥лькост≥ цього гормону, прискорюЇтьс€ б≥лковий обм≥н ≥ життЇвий цикл прот≥каЇ швидше, що скорочуЇ житт€ представник≥в сильноњ стат≥. —екс нормал≥зуЇ р≥вень тестостерону в кров≥.

ѕоц≥лунки

«а твердженн€м британських вчених, люди, €к≥ часто ц≥луютьс€, продовжують соб≥ житт€ на п'€ть рок≥в. ѕоц≥лунок Ч це позитивний стрес дл€ орган≥зму, €кий п≥двищуЇ ≥мун≥тет, регулюЇ обм≥н речовин, покращуЇ пам'€ть ≥ нав≥ть регулюЇ сон. ѕри поц≥лунку пульс част≥шаЇ до 120 удар≥в на хвилину (в≥дм≥нний тренажер дл€ серц€), тиск р≥зко п≥двищуЇтьс€, а приплив кров≥ приносить кл≥ткам значну дозу кисню, виробл€ютьс€ ендорф≥ни - гормони щаст€.

—м≥х

ўе в давн≥ часи люди пом≥тили, що см≥х значно покращуЇ самопочутт€. —учасн≥ вчен≥ встановили, що п≥д час см≥ху наш≥ кровоносн≥ судини розширюютьс€, артер≥альний тиск падаЇ, що спри€Ї проф≥лактиц≥ ≥нфаркт≥в та ≥нсульт≥в.

ѕрактикуюч≥ смехотерап≥ю, р≥дше страждають безсонн€м, менше схильн≥ до депрес≥й, оск≥льки в њх орган≥зм≥ п≥двищуЇтьс€ р≥вень ендорф≥н≥в ≥ серотон≥ну.

—м≥х збер≥гаЇ красу, бо коли ми см≥Їмос€, лицьов≥ м'€зи приход€ть в рух, активн≥ше скорочуЇтьс€ д≥афрагма, леген≥ працюЇ на повну силу, прискорюЇтьс€ кровот≥к, пол≥пшуЇтьс€ живленн€ шк≥ри ≥ мозку, що позитивно позначаЇтьс€ на наш≥й зовн≥шност≥.

 р≥м того, см≥х спалюЇ неаби€ку к≥льк≥сть калор≥й! ’оча одночасно ≥ покращуЇ апетит.

Ћ≥нь

≤снуЇ теор≥€ стар≥нн€, зг≥дно з €кою чим пов≥льн≥ше у живоњ ≥стоти прот≥каЇ обм≥н речовин, тим довше вона живе ≥ до нењ п≥зн≥ше приходить стар≥сть.  ожна ≥стота в≥д природи над≥лена певною к≥льк≥стю енерг≥њ: так, людин≥ в≥дведено 2500 кƒж на 1 г ваги. ј €к швидко ми витрачаЇмо цю к≥льк≥ть, залежить вже в≥д нас. “ут можна згадати про сучасний темп житт€ в мегапол≥с≥: божев≥льна гонка ≥ бажанн€ все встигнути €вно наше житт€ не подовжуЇ. “ому корисно час в≥д часу зупин€тис€ ≥ пол≥нуватис€.