6 основних правил ос≥ннього здоров'€
6 основних правил ос≥ннього здоров'€
6 основних правил ос≥ннього здоров'€

ќс≥нь хоч ≥ вважаЇтьс€ романтичною часом, але, в той же час, нав≥ваЇ меланхол≥ю, а у багатьох нав≥ть депрес≥ю. ¬осени наше здоров'€ потребуЇ особливоњ ​​уваги, адже попереду зима — пер≥од грипу та √–¬≤. Ћ≥кар≥ рекомендують в ос≥нн≥ м≥с€ц≥ зайн€тис€ зм≥цненн€м ≥мун≥тету, допомогти орган≥зму адаптуватис€ до холод≥в.

ўоб уникнути в ос≥нньо-зимовий пер≥од простудних захворювань, в≥зьм≥ть до уваги ш≥сть основних правил.

1. «м≥цнюйте судини

ќрган≥зм буде нормально реагувати на перепади температур, €кщо у вас м≥цн≥ судини. Ќайкраще тренують судини прогул€нки на св≥жому пов≥тр≥. 40-хвилинна прогул€нка кожен день ≥ 10-хвилинна зар€дка щоранку Ч запорука здоров'€ в холодний пер≥од року.

2. ѓжте б≥льше овоч≥в

” вересн≥ та жовтн≥ ще достатн€ к≥льк≥сть овоч≥в ≥ фрукт≥в, €к≥ забезпечать вашому орган≥зму запас в≥там≥н≥в на зиму. ќсобливо нал€гайте на гарбуз, перець, пом≥дори ≥ зелень.

3. «б≥льшуйте калор≥йн≥сть

« приходом холод≥в п≥двищуютьс€ енерговитрати орган≥зму, а це означаЇ, що треба зб≥льшити калор≥йн≥сть рац≥ону. ќднак адаптац≥€ до м≥нливих умов погано позначаЇтьс€ на засвоЇнн≥ м'€са Ч джерел≥ б≥лка. јле природа подарувала нам чимало продукт≥в, багатих ц≥Їю речовиною Ч квасол€, горох, кисломолочн≥ продукти. ћорепродукти п≥двищать загальний тонус орган≥зму. «вичайний чай краще зам≥нити трав'€ним або фруктовим, а на десерт краще њсти натуральний мед Ч в≥н п≥двищуЇ ≥мун≥тет.

4. Ѕереж≥ть нерви

¬осени наш орган≥зм перебуваЇ в стан≥ стресу вже в≥д того, що не вистачаЇ сонц€ ≥ псуЇтьс€ погода. Ќедол≥к сон€чних промен≥в може призвести до хвороб, депрес≥й, пог≥ршенн€ загального стану ≥ втоми. ¬се це негативно позначаЇтьс€ на ≥мун≥тет≥, а тому ми б≥льш схильн≥ до в≥русних ≥нфекц≥й. ” зв'€зку з цим дуже важливо берегти себе, а особливо душевний комфорт. —ильн≥ стреси лише пог≥ршують ситуац≥ю ≥ робл€ть б≥льш активними в≥руси.

5. «упин≥ть хрон≥чн≥ захворюванн€

¬≥домо, що восени багато хрон≥чних проблеми загострюютьс€. јле вчасно прийн€т≥ проф≥лактичн≥ заходи допоможуть не допустити цього. Ќаприклад, при гастритах пийте настоњ з кв≥ток ромашки ≥ лист€ м'€ти. ѕри хрон≥чних бронх≥тах допоможе курс л≥куванн€ елеутерококом Ч вранц≥ ≥ ввечер≥ по 20 крапель прот€гом двох тижн≥в, пару курс≥в за ос≥нь.

6. ¬≥дпочинок

¬осени орган≥зм краще не перенапружувати Ч намагайтес€ б≥льше в≥дпочивати. ўоб зн€ти денне напруженн€ або стрес, приймайте ванни з розслаблюючими маслами (лаванди, геран≥, чайного дерева та ≥н.) ¬тома ≥ слабк≥сть орган≥зму не буде дошкул€ти, €кщо спати не менше 8 годин на добу.