„ому хочетьс€ њсти крейду?
„ому хочетьс€ њсти крейду?

ўо? ¬и н≥коли не чули, що люди њд€ть крейду? ™ певна категор≥€ людей, €к≥ жити не можуть без поњданн€ крейди. ” кожного своњ дивацтва: хтось насолоджуЇтьс€ запахом бензину, комусь несила захот≥лос€ оселедцю, та самого солоного, а цим - крейду подавай. ≤ нав≥ть ваг≥тн≥сть, €к багато хто може подумати, тут не причому. «вичайн≥ люди, доросл≥ чолов≥ки ≥ ж≥нки, можуть до крику хот≥ти пожувати крейди.

ўо криЇтьс€ за цим дивним бажанн€м ?

Ћ≥кар≥ кажуть, коли у людини непереборне бажанн€ њсти крейду, в орган≥зм≥ €вний недол≥к кальц≥ю. –озвиватис€ в≥н може з р≥зних причин, але в першу чергу Ч через порушенн€ роботи печ≥нки.

Ќайчаст≥ше печ≥нка починаЇ працювати неправильно, коли вона перевантажена важкими дл€ нењ продуктами: жирне, смажене, копчене, а також м'€кий хл≥б, пироги, млинц≥, незбиране молоко. якщо обмежити себе в цих продуктах, то в≥дразу ж стане легше всьому орган≥зму.

 орисними дл€ печ≥нки продуктами Ї каш≥, п≥сн≥ супи, овоч≥ в будь-€кому вид≥, в≥дварн≥ риба ≥ м'€со, кисломолочн≥ продукти.

«асвоЇнн€ кальц≥ю покращуЇтьс€ при достатн≥й к≥лькост≥ в≥там≥н≥в —, D, ≈ ≥ м≥нералу магн≥ю. якщо цих речовин не вистачаЇ в орган≥зм≥, то ≥ кальц≥ю в≥дпов≥дно буде мало. ” сучасних аптеках можна знайти багато в≥там≥нних комплекс≥в з вм≥стом даних елемент≥в.  орисно час в≥д часу приймати ≥ риб'€чий жир, у €кому теж багато в≥там≥н≥в D ≥ ≈. Ќа засвоЇнн€ кальц≥ю також впливаЇ надходженн€ в орган≥зм фосфору.

Ћюдина, що страждаЇ анем≥Їю, може вир≥шити, що з поњданн€м крейди зникнуть вс≥ њњ проблеми. јле деф≥цит зал≥за звичайн≥ крейда в кров≥ не поповнить.  оли крейда починаЇ контактувати з кислотним середовищем шлунка, в≥н перетворюЇтьс€ в подобу гашеного вапна, €ке вкрай негативно впливаЇ на слизову оболонку орган≥в травленн€.  альц≥й, що надходить з крейди, в≥кладаЇтьс€ в нирках ≥ леген€х, п≥дшлунков≥й залоз≥, що може призвести до панкреатиту. якщо крейду њсти прот€гом тривалого часу, то може розвинутис€ цукрових д≥абет, вапнуванн€ судин, а також по€ва камен≥в у нирках. ¬се це може стати причиною серцево-судинних захворювань.

ѕричиною потреби з'њсти крейду буваЇ ≥ своЇр≥дне збоченн€ смаку. ќднак крейду ≥ вапно вживати не рекомендуЇтьс€, так €к це може порушити функц≥њ кишечника, в результат≥ виникнуть запори, ≥ з'€витьс€ ризик ≥нф≥куванн€ орган≥зму.

якщо з'њсти невеликий шматочок крейди, то багато шкоди в≥н не принесе. якщо вже дуже хочетьс€ погризти його, то сл≥д вибирати хоча б без шк≥дливих дом≥шок ≥ барвник≥в.  атегорично не рекомендуЇтьс€ њсти буд≥вельну крейду, так €к вона оброблена х≥м≥чними речовинами ≥ дом≥шками, €к≥ додають, щоб надати њй гнучк≥сть ≥ м≥цн≥сть. Ќе п≥д≥йде ≥ крейда дл€ домашн≥х гризун≥в, €ка продаЇтьс€ в спец≥альних магазинах, так €к вона може викликати в≥дрижку, а дл€ людини вона просто огидна на смак. Ќе вих≥д ≥ канцел€рська крейд , так €к дл€ твердост≥ у нењ часто додають клей або г≥пс. ќптимальною буде натуральна крейда, €ку добувають у кар'Їрах. јле самий правильний вих≥д при нестерпному бажанн≥ њсти крейду Ч консультац≥€ л≥кар€, €кий направить на необх≥дне обстеженн€, поставить д≥агноз ≥ призначить ефективне л≥куванн€.


09.12.2013