„и вм≥Їте ви чистити вуха?
„и вм≥Їте ви чистити вуха?

Ѕрудн≥ вуха — видовище не з приЇмних, тому ми прагнемо до ≥деальноњ чистоти у вухах, щоб не осоромитис€ перед оточуючими. ѕроте л≥кар≥-отоларингологи п≥дкреслюють, що часто чистити вуха шк≥дливо дл€ здоров'€.

Ќаш≥ батьки дл€ чищенн€ вух використовували с≥рники з намотаною на них ватою. јле сьогодн≥ все набагато прост≥ше Ч у продажу з'€вилис€ одноразов≥ ват€н≥ палички, €кими дуже просто виконувати процедури з вухами.

«ручн≥сть Ч це добре, але л≥кар≥ в один голос тверд€ть, що необх≥дн≥сть ретельно чистити вуха Ч помилка. « точки зору медицини процедура очищенн€ вушних раковин в≥д с≥рки Ї абсолютно недоц≥льною.

” зв'€зку з цим варто роз≥братис€, нав≥що людин≥ потр≥бна вушна с≥рка. якщо у вус≥ немаЇ с≥рки, то м≥кроби з легк≥стю можуть проникати в орган≥зм. « ц≥Їњ точки зору с≥рка Ї природним бар'Їром, €кий не даЇ б≥льш≥й частин≥ м≥кроб≥в потрапити всередину. «а в≥дсутност≥ бар'Їра людина може захвор≥ти, наприклад, отитом, а ≥нод≥ ≥ б≥льш серйозним захворюванн€м, таким €к мен≥нг≥т.

ѕрирода продумала наш орган≥зм до др≥бниць, а тому треба прислухатис€ до нењ. “ак, коли ми њмо або розмовл€Їмо, рухи нашоњ нижньоњ щелепи призвод€ть до просуванн€ вушноњ с≥рки до зовн≥шнього краю раковини. —аме ц€ с≥рка ≥ Ї зайвою, ≥ њњ можна видалити вказ≥вним пальцем без проникненн€ всередину.

¬икористовуючи дл€ очищенн€ вух ват€н≥ палички, ми часто ще глибше проштовхуЇмо њњ всередину вуха ≥ сам≥ провокуЇмо утворенн€ с≥рчаних пробок.  р≥м того, ретельне очищенн€ вушних раковин ват€ними паличками може призвести до того, що шк≥ра всередин≥ вух пересушитьс€, почне лущитис€, при цьому ви будете в≥дчувати сверб≥ж ≥ неприЇмн≥ в≥дчутт€.

як ми вже сказали вище, вит€гуючи з вух с≥рку за допомогою ватних паличок, ми зв≥льн€Їмо доступ в наш орган≥зм р≥зних бактер≥й ≥ в≥рус≥в, що викликають складн≥ захворюванн€, що загрожують ускладненн€ми. ј пот≥м люди дивуютьс€, зв≥дки у них берутьс€ проблеми зниженн€ слуху, на€вн≥сть стороннього шуму у вухах , неприЇмн≥ вид≥ленн€ з вушних раковин ≥ т.д.

“ому л≥кар≥-отоларингологи наст≥йно рекомендують в≥дмовитис€ в≥д ретельного чищенн€ вух, особливо ват€ними паличками. ¬икористовувати њх можна т≥льки в косметичних ц≥л€х, а вуха треба просто мити вказ≥вним пальцем.

„истити вуха треба один раз на м≥с€ць, причому робити це треба правильно. ќчищати слуховий прох≥д ватною паличкою можна, засовуючи њњ не глибше 4–5 мм. «астерегти потр≥бно ≥ тих, хто чистить вуха в душ≥, тому що через воду може наступити запальний процесс, €кий ≥ стане причиною отиту.