як ви бережете своњ суглоби?
 як ви бережете своњ суглоби?

¬≥дома фраза Ђ∆итт€ Ц у рус≥ ї стаЇ особливо актуальною дл€ тих, хто страждаЇ хворобами суглоб≥в.

јртрит, артроз, бурсит... «азвичай так≥ захворюванн€ асоц≥юютьс€ з л≥тн≥м в≥ком. ќднак часто ми вже в молодому в≥ц≥ в≥дчуваЇмо дискомфорт у суглобах, не звертаючи уваги на б≥ль або хруск≥т. ќднак, покладаючись на Ђавосьї, ми т≥льки посилюЇмо становище, ≥ з часом нашим суглобам вже важко чимось допомогти. “реба навчитис€ ставитис€ до суглоб≥в з повагою ≥ любов'ю, ≥ тод≥ вони в≥дплат€ть нам можлив≥сть довг≥ роки в≥льно ≥ легко рухатис€.

як≥ звички корисн≥ дл€ суглоб≥в?

1. «ручне взутт€

яку б ц≥ну ви не заплатили за ваш≥ туфл≥, в≥дмовтес€ в≥д них, €кщо колодка незручна. ѕам'€тайте, що туфель або чоб≥т у вас ще може бути багато, а от н≥г Ч всього одна пара.

Ќеприпустима дл€ здоров'€ н≥г вузька взутт€ на високих п≥дборах Ч вона деформуЇ великий палець, ≥ часто позбутис€ сформованоњ деформац≥њ у вигл€д≥ болючоњ ≥ неестетичноњ шишки можна т≥льки оперативним шл€хом.

2. ѕозбавтес€ в≥д звички хруст≥ти пальц€ми

–озминати кист≥ рук ≥ пальц≥ Ч ц≥лком корисна звичка, поки вона не перетворилас€ на неконтрольовану звичку. ’руск≥т шк≥дливий, тому що травмуЇтьс€ суглобова сумка, а в л≥тньому в≥ц≥ це призведе до артрозу. ” людей, €к≥ часто хруст€ть пальц€ми, вони тремт€ть при вит€гуванн≥. ѕозбутис€ в≥д ц≥Їњ звички можна за допомогою спец≥ального колючого к≥льц€ дл€ пальц≥в, €ким можна масажувати подушечки ≥ тим самим покращувати стан мозку.

3. ¬ироб≥ть правильну ходу

«а все житт€ на кол≥нн≥ чашечки ви€вл€Їтьс€ величезне навантаженн€.  р≥м щоденного нос≥нн€ нашоњ ваги, кол≥нн≥ суглоби випробовують навантаженн€ в≥д незручного взутт€, додатковоњ ваги од€гу (взимку особливо). јле разом з ус≥м цим ми ще й неправильно ходимо. ѕ≥д час ход≥нн€ ноги повинн≥ злегка пружинити, а стопа м'€ко л€гати на землю. ўоб застосувати це вм≥нн€, можна €кийсь час вдома потренуватис€: м'€ко опуст≥ть стопу на п'€ту, а пот≥м €к би перекот≥ть вагу свого т≥ла на носок.

4. «аймайтес€ плаванн€м

ўо може бути краще дл€ хребта ≥ суглоб≥в, н≥ж плаванн€? ѕоки наше т≥ло у вод≥, на нього практично не д≥Ї сила т€ж≥нн€, а також ми не в≥дчуваЇмо власноњ ваги. Ќав≥ть нетривал≥ зан€тт€ плаванн€м благотворно позначатьс€ на стан≥ суглоб≥в.

5. ¬≥дв≥дуйте сауну

ѕро користь сауни в≥домо чимало. як кажуть, пар к≥сток не ломить, ≥ допомагаЇ позбутис€ багатьох недуг, у тому числ≥ ≥ в≥д хвороб суглоб≥в.

6. –анок починайте з пот€гувань

–анкове пот€гуванн€ Ч корисна звичка дл€ здоров'€. Ќе варто п≥дхоплюватис€ в≥дразу по дзв≥нку будильника. —пробуйте вит€гнутис€ в струнку, нат€гнувши шкарпетки ступень ≥ руки. ѕоверн≥ть верхню частину тулуба вправо, а нижню Ч вл≥во. “е ж саме виконайте у зворотний б≥к.  орисна ≥ вправу Ђк≥шкаї, вигнувши спину. “акий початок дн€ сподобаЇтьс€ вашим суглобам!

7. ќд€гайтес€ по погод≥

” холодну пору року не забувайте утеплювати кол≥на ≥ поперек. «вичка легко од€гатис€ Ч бомба упов≥льненоњ д≥њ. –евматизм Ч кращий друг холод≥в ≥ прот€г≥в.


07.12.2013