„ому коле в боц≥ п≥д час тренуванн€?
„ому коле в боц≥ п≥д час тренуванн€?
„ому коле в боц≥ п≥д час тренуванн€?

¬аш порив добре потренуватис€ супроводжуЇтьс€ в≥дм≥нним настроЇм ≥ почутт€м енерг≥йност≥. ¬се, здавалос€ б, добре почалос€, але от, раптовий б≥ль у боц≥ зводить нан≥вець вс≥ благородн≥ плани присв€тити себе спорту. „им викликаЇтьс€ б≥ль у боц≥ п≥д час тренуванн€ ≥ €к з ним впоратис€?

Ѕагатьом доводилос€ в≥дчувати неприЇмн≥ колюч≥ в≥дчутт€ в боц≥ при зан€тт€х б≥гом, лижами, њзди на велосипед≥ або €кимось ≥ншим спорту, де необх≥дна витривал≥сть. « под≥бними скаргами спортсмен≥в часто стикаютьс€ л≥кар≥, а тому вони знайшли в≥дпов≥дь на питанн€, чому ж болить у боц≥.

як ви€вилос€, в спок≥йному стан≥ нашого орган≥зму по венах циркулюЇ 60Ц70 % об'Їму кров≥, ≥нша ж кров знаходитьс€ в тканинах ≥ органах.  оли навантаженн€ зб≥льшуЇтьс€, кров з резерв≥в швидко надходить у кровооб≥г. ѕеч≥нка зб≥льшуЇтьс€ ≥ створюЇ тиск на печ≥нкову капсулу, €ка забезпечена безл≥ччю др≥бних нервових зак≥нчень. ÷е ≥ викликаЇ б≥ль у правому боц≥ Ч печ≥нково-больовий синдром. “аке €вище ц≥лком звичайне дл€ здоровоњ некур€чоњ людини, не звиклоњ тренуватис€. Ѕ≥ль у л≥вому боц≥ Ч про€в реакц≥њ селез≥нки на р≥зкий приплив кров≥.

як уникнути болю в боц≥?

ѕерше правило, €ке допоможе вам не в≥дчути колючого болю в боц≥ - роз≥гр≥в перед тренуванн€м. ¬нутр≥шн≥ органи, так само €к ≥ м'€зи, потребують п≥дготовки до навантаженн€. якщо ви нехтуЇте розминкою, то р≥зкий приплив кров≥ в судинне русло гарантований, а це супроводжуЇтьс€ больовими в≥дчутт€ми. ѕочинати треба з невеликих ≥ нетривалих навантажень. ѕерше тренуванн€ може тривати всього 15 хвилин, ≥ цього буде достатньо. ¬итривал≥сть буде поступово зростати, а тому бол≥ в боц≥ зникнуть сам≥ по соб≥.

ўоб б≥ль не виник в правому п≥дребер'њ, досить запам'€тати ≥ так≥ прост≥ правила: њсти за 2Ц3 години до тренуванн€, не пити багато води пр€мо на тренуванн≥, це може роздути кишечник ≥ також спри€ти тиску на внутр≥шн≥ органи, не допускати перенапруженн€ ≥ стежити, щоб диханн€ при навантаженн≥ було достатньо глибоким.

—права в тому, що часте ≥ поверхневе диханн€ супроводжуЇтьс€ малими екскурс≥€ми д≥афрагми, що р≥зко знижуЇ њњ присмоктуючу функц≥ю. „ерез це знижуЇтьс€ приплив кров≥ до серц€, а тому вона застоюЇтьс€ в печ≥нц≥, що, €к ми вже сказали, ≥ викликаЇ б≥ль.

јле €кщо б≥ль все ж виник, необх≥дно в≥дразу упов≥льнити тем, але не в €кому раз≥ не р≥зко. –озслабте плеч≥, руки, виконайте дек≥лька нахил≥в ≥ к≥лька глибоких вдих≥в. ≤нод≥ б≥ль пом'€кшуЇтьс€ при натисканн≥ пальц€ми в м≥сц≥ його локал≥зац≥њ. ѕри по€в≥ болю спробуйте сильно вт€гнути жив≥т, щоб п≥двищити тонус м'€з≥в преса, ≥ одночасно зроб≥ть к≥лька вдих≥в-видих≥в через н≥с.

«наючи вс≥ ц≥ нескладн≥ правила, ви тепер можете комфортно займатис€ спортом у своЇ задоволенн€.


06.12.2013