ћоб≥льн≥ телефони загрожують чолов≥кам ≥мпотенц≥Їю ≥ безпл≥дд€м
ћоб≥льн≥ телефони загрожують чолов≥кам ≥мпотенц≥Їю ≥ безпл≥дд€м
 ћоб≥льн≥ телефони загрожують чолов≥кам ≥мпотенц≥Їю ≥ безпл≥дд€м

—ьогодн≥ нам вже важко у€вити житт€ без моб≥льного телефону. « його допомогою ми вир≥шуЇмо побутов≥ та д≥лов≥ питанн€, виходимо в ≤нтернет. ќднак не варто забувати, що моб≥льний телефон — це не просто зручний гаджет, але ≥ техн≥чний пристр≥й, що вид≥л€Ї шк≥длив≥ дл€ здоров'€ електромагн≥тн≥ хвил≥.

ќсобливо про вплив на здоров'€ моб≥льника повинн≥ замислитис€ чолов≥ки. –езультати досл≥джень австрал≥йських учених показали, що сучасна сильна стать ризикуЇ залишитис€ без спадкоЇмц≥в при користуванн≥ моб≥льними телефонами. «вичайно, це в≥дноситьс€ до тих чолов≥к≥в, €к≥ по к≥лька годин на день користуютьс€ моб≥льниками.

ќтже, експеримент австрал≥йських досл≥дник≥в, в €кому здорове чолов≥че с≥м'€ прот€гом 16 годин п≥ддавали впливу випром≥нюванн€ хвиль ст≥льникових телефон≥в, показав деформац≥ю ƒЌ .

“аким чином, результати спостережень австрал≥йських вчених п≥дтвердили висновки, €к≥ ран≥ше зробили њхн≥ американськ≥ колеги. ‘ах≥вц≥ ≥з —Ўј стверджують, що у чолов≥к≥в, схильних до частого сп≥лкуванн€ по моб≥льному телефону, число живих сперматозоњд≥в на 40% менше, н≥ж у тих, хто не так багато баз≥каЇ по ст≥льниковому.

ўоб провести даний експеримент, вчен≥ з Ќьюкасла створили спец≥альний прилад. –обота приладу пол€гала в тому, щоб в≥н опром≥нював сперму на тих же частотах ≥ хвил€х, €к ≥ звичайний моб≥льний телефон при розмов≥. ѕ≥сл€ впливу випром≥нюванн€м вчен≥ п≥дтвердили значну деформац≥ю структур ƒЌ  в сперм≥.

Ѕ≥льше того, вчен≥ в≥дзначили, що деформац≥€ ƒЌ  впливаЇ не т≥льки на зб≥льшенн€ ступен€ безпл≥дд€, але й на ризики викидн≥в при ваг≥тност≥, а також на хвороби, €к≥ в майбутньому може набути потомство. «окрема, деформац≥€ ƒЌ  маЇ безпосередн≥й зв'€зок з розвитком дит€чого раку ≥ розладами псих≥ки Ч аутизм ≥ нав≥ть шизофрен≥€.

÷≥кавий експеримент на тему впливу електромагн≥тних хвиль на чолов≥ч≥ статев≥ органи при нос≥нн≥ моб≥льника в кишен≥ штан≥в пров≥в ≤мре ‘ейес з ”н≥верситету —егеда. ” результат≥ була п≥дтверджена г≥потеза про зниженн€ ерекц≥њ ≥ здатност≥ мати потомство на третину. Ѕуло також в≥дм≥чено, що чим ближче моб≥льний пристр≥й до паху, тим сильн≥ше його негативний вплив.

” даному досл≥дженн≥ вз€ли участь б≥льше 200 чолов≥к≥в. ѕрот€гом 13 м≥с€ц≥в тривало спостереженн€. «а цей пер≥од сперма активних користувач≥в гаджет≥в стала м≥стити на 30% менше сперматозоњд≥в, також в н≥й було знайдено велику к≥льк≥сть пошкоджених сперматозоњд≥в.  р≥м того, електрохвил≥ знизили рухлив≥сть сперматозоњд≥в практично в два рази.

ѕри проведенн≥ даного досл≥дженн€ враховувавс€ не Їдиний фактор, а також бралис€ до уваги ≥ ≥нш≥ важлив≥ чинники: вага, в≥к, шк≥длив≥ звички, стреси.

Ќа жаль, до цих п≥р не ви€влено механ≥зм, €к саме електромагн≥тн≥ хвил≥ чин€ть негативний вплив на сперму.

“ак €к к≥льк≥сть активних користувач≥в моб≥льними пристро€ми зростаЇ з кожним днем, то проблема впливу њх на чолов≥че здоров'€ залишатиметьс€ актуальною прот€гом багатьох рок≥в, поки вчен≥ не знайдуть оптимальний вих≥д ≥з ситуац≥њ...