„ому з'€вл€Їтьс€ к≥сточка на ногах?
„ому з'€вл€Їтьс€ к≥сточка на ногах?
„ому з'€вл€Їтьс€ к≥сточка на ногах?

Ѕагато ж≥нок стикаютьс€ з таким неприЇмним €вищем €к к≥сточки на ногах Ч подагра. ” чому причина по€ви випираючих к≥сточок ≥ €к попередити подагру?

ћи звикли називати к≥сточками на ногах неприЇмний стан, коли перш≥ пальц≥ стоп в≥дхил€ютьс€ в зовн≥шню сторону, а на п≥дстав≥ кожного з внутр≥шньоњ сторони розростаЇтьс€ к≥сткова тканина. “аке €вище не просто не естетично вигл€даЇ, але ≥ викликаЇ хвороблив≥ в≥дчутт€, значно ускладнюють пересуванн€. «апущена форма подагри може привести з часом до деформац≥њ вс≥Їњ стопи. ” де€ких ж≥нок к≥сточки наст≥льки болюч≥, що змушують замислитис€ про њх видаленн€ х≥рург≥чним шл€хом. јле фах≥вц≥ вважають, що л≥тн≥м ж≥нкам так≥ операц≥њ не завжди показан≥. ” зв'€зку з цим вони рекомендують позбуватис€ в≥д к≥сткових нарост≥в терапевтичними методами, наприклад, такими €к ф≥з≥отерап≥€ ≥ масаж.

ќсновна причина по€ви таких к≥сточок - в≥дкладенн€ в суглоб≥ молочнокислих солей.  р≥м того, розростанн€ к≥стковоњ тканини може викликати перевантаженн€ стопи: робота на ногах, зайва вага, взутт€ на високому каблуц≥. ўодн€ м'€зи ≥ зв'€зки, призначен≥ дл€ п≥дтримки суглоб≥в стопи в задуманому природою положенн≥, отримують меганавантаженн€ в неприродн≥й дл€ них позиц≥њ. « часом вони не витримують, ≥ стопа починаЇ зм≥нювати свою форму.

 ≥сточка на ногах може бути викликана генетичними причинами, коли ж≥нка маЇ специф≥чну форму стопи з довгим першим пальцем, схильн≥сть до зайвоњ ваги, б≥льш слабк≥ зв'€зки. ќднак чи утворитьс€ у нењ к≥сточки, залежить в≥д нењ ≥ в≥д вибору взутт€.

 ожна ж≥нка, вт≥м, ≥ чолов≥ки теж, погодитьс€, що ж≥ноча н≥жка на каблучку вигл€даЇ сексап≥льн≥шою ≥ струнк≥шою. јле, на жаль, це задоволенн€ не може пройти без неприЇмних насл≥дк≥в. ѕри ход≥нн≥ на високих п≥дборах вага т≥ла падаЇ на передню частину стопи. —початку стопа ст≥йко витримуЇ таке навантаженн€, але пот≥м здаЇтьс€ ≥ починаЇ розплющуватис€, та так, що њњ ширина часто перевищуЇ ширину взутт€. “од≥ пальчикам в туфл€х стаЇ т≥сно, ≥ м≥ж ними починаЇтьс€ Ђборотьба за виживанн€ї. ѕершим кап≥тулюЇ другий палець. ¬≥н п≥дн≥маЇтьс€ вгору, тим самим зв≥льн€ючи територ≥ю дл€ сус≥д≥в. ќсь у цей момент перший палець ≥ зм≥щуЇтьс€ на зв≥льнене м≥сце ≥ викривл€Їтьс€. —л≥дом за цим формуЇтьс€ хвороблива к≥сточка. ѕричому, чим повн≥ше ж≥нка, тим швидше у нењ розвиваЇтьс€ подагра.

Ћ≥куванн€м деформац≥њ стоп займаЇтьс€ ортопед. ∆≥нц≥ необх≥дно пам'€тати, що чим ран≥ше вона звернетьс€ до л≥кар€, тим ефективн≥шим буде л≥куванн€. ¬≥д х≥рург≥чного втручанн€ вбережуть наступн≥ рекомендац≥њ:

  • п≥дб≥р ортопедичних уст≥лок ,
  • призначенн€ комплексу л≥кувальноњ ф≥зкультури, що перешкоджаЇ розвитку плоскостопост≥,
  • перегл€нути рац≥он харчуванн€, зменшивши вживанн€ пурин≥, що надход€ть в орган≥зм з њжею (жирне м'€со, печ≥нка, наварист≥ бульйони).

ўоб попередити формуванн€ хворобливоњ ​​к≥сточки, треба стежити за вагою, носити зручне взутт€ на п≥дборах не б≥льше 5 см, а висок≥ п≥дбори залишити лише дл€ р≥дк≥сних парадних виход≥в.

«ручне взутт€ маЇ важливе значенн€ дл€ здоров'€ н≥г. ¬оно повинне бути з зручною колодкою ≥ обов'€зково з м'€коњ шк≥ри, €ка Ђп≥длаштовуЇтьс€ї п≥д форму ноги. ¬ажливо, щоб всередин≥ взутт€ на р≥вн≥ к≥сточок не було шв≥в ≥ не в≥дчувалос€ пост≥йного тиску.


29.11.2013