јнал≥з кров≥ розпов≥сть про тривал≥сть житт€
јнал≥з кров≥ розпов≥сть про тривал≥сть житт€
 јнал≥з кров≥ розпов≥сть про тривал≥сть житт€

¬ недалекому майбутньому анал≥з кров≥ у пац≥Їнта будуть брати не т≥льки, щоб встановити нин≥шн≥й д≥агноз, але ≥ дл€ прогнозу вс≥х можливих захворювань ≥ визначенн€ ймов≥рноњ тривалост≥ житт€. ƒосл≥дники  орол≥вського коледжу Ћондона розробили цей ун≥кальний тест по кров≥.

Ѕританськими експертами було ви€влено 22 метабол≥ту у вигл€д≥ орган≥чних ланцюжк≥в, €к≥ створюютьс€ прот€гом житт€ людини. ѕри цьому концентрац≥€ цих метабол≥т≥в в кров≥ л≥тн≥х людей значно вище, н≥ж у молодих. “ак≥ сполуки демонструють, що в≥дбуваЇтьс€ з орган≥змом людини прот€гом житт€. —вого роду кров'€н≥ Ђв≥дбитки пальц≥вї Ч ун≥кальний код кожного окремо вз€того орган≥зму. ÷≥ ланцюжки ≥ допоможуть вченим ви€вл€ти тривал≥сть житт€.

як це працюЇ? ѕрим≥ром, один з метабол≥т≥в безпосередньо пов'€заний з кров'€ним тиском, роботою леген≥в, щ≥льн≥стю тканин ≥ р≥внем холестерину.  р≥м того, в≥н м≥стить ≥нформац≥ю ≥ про те, з €кою вагою народилас€ людина, €к ви€вилос€, цей параметр значно впливаЇ на здоров'€ в похилому в≥ц≥. “ак, у людей з високим р≥внем C-glyTrp ф≥ксуЇтьс€ невисока маса т≥ла при народженн≥.

≤ це т≥льки частина в≥дкритт≥в. ÷≥кавим стало ≥ те, що на самому початку одно€йцев≥ близнюки мають однаковий наб≥р ген≥в, але анал≥зи демонструють, що у них ≥стотно в≥др≥зн€ютьс€ показники C-glyTrp. ” зв'€зку з цим, на даний ген-регул€тор впливають оточуюч≥ зовн≥шн≥ чинники, наприклад, харчуванн€.

” рамках досл≥дженн€ провели анал≥з кров≥ 6000 близнюк≥в ≥ ви€вили, що метабол≥зм людини залежить безпосередньо в≥д еп≥генетичних зм≥н. ќтже, це визначаЇ, €кою саме буде стар≥сть.

ƒо реч≥, факт впливу ваги при народженн≥ на подальше здоров'€, вже давно в≥домий вченим. Ћюди, що народилис€ з невеликою вагою, сильн≥ше схильн≥ до в≥кових захворювань. ’оча механ≥зм даного зв'€зку було простежено на молекул€рному р≥вн≥ в≥дносно недавно, але в≥дкриваЇ абсолютно нов≥ перспективи вченим.

Ќадал≥, щоб д≥знатис€ про схильн≥сть власного орган≥зму до р≥зних захворювань, людин≥ буде досить здати звичайний анал≥з кров≥. …ого результати будуть давати б≥льше ≥нформац≥њ про стан здоров'€ пац≥Їнта, н≥ж це можливо сьогодн≥. ¬се це дозволить медикам створювати нов≥ проф≥лактичн≥ препарати, в тому числ≥ ≥ т≥, що упов≥льнюють стар≥нн€.


27.11.2013